Merhaba
Kardeşim adam öldürme suçundan suçlu bulundu ve şöyle karar çıktı. ve 4 yıl önce su cezayı aldı.

Maktul h.ö suçun işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla öldürme suçu sabit olmakla TCK 'nun 82/1.h maddesi gereğince Ağırlaştırılmış Müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına,Sanık eylemi olası kasıt altında işlemiş olduğundan TCK'nın 21/2 maddesi gereğince Müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına,
SANIĞIN DURUŞMADAKİ İYİ HALİ LEHİNE TAKDİRİ İNDİRİM NEDENİ OLARAK KABUL EDİLEREK TCK'nın 62. MADDESİ GEREĞİNCE 25 YIL HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA KARAR VERİLMİŞTİR.
AYRICA AYNI DAVADA başka suçtan 6 YIL DAHA CEZA ALDI.
Dava; avukatımız ve davanın savcısı tarafından temyize gönderildi. Temyizden cezanın çok veridiği yönünde karar çıktı.
Dava tekrar manisa ağır cezada 8 mart 2011 de mahkeme tarafından görüşülecek.
Bana aşağıdaki husularda rehberlik yapmanızı rica ediyorum.
1. Davaya bakan mahkeme heyeti değişmemiştir bu dezavantaj olurmu.
2. Avukatımız baro tarafından verildi. Aynı avukat ile devam mı edilmeli.(Baronun çüz i miktarda avukatlık ücreti ödediğini biliyorum. Bu da savunma yapılmasını en azında sanık ile görüşme araştırma yapma imkanlarını kısıtlamaktadır)
3. Yeni avukat önerirseniz Manisa barosundan bir avukat ismi önerirmisiniz. Davanın görülmesine (bügün itibari ile) 15 gün var yeni avukat için yeterli bir zaman mı? Mahkeme avukatın yeni olmasından dolayı mahkemeyi birkaç duruşma yapabilir mi?
Bu konuda bana yardımcı olmanızı bekliyorum TEŞEKKÜR EDERİM.