+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 31 ileti bulundu.

Konu: AKP nasıl gider?

AKP nasıl gider? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: AKP nasıl gider?

Rahmi TURAN
    rturan@hurriyet.com.tr
    06.03.2011 Pazar

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...rih=2011-03-06

Eşekler alınmasın!

BUGÜN pazar. Size eğlenceli bir masal anlatacağım. Hikâyeyi bilen varsa lütfen bağışlasın.

Ülkenin birinde padişah, her kimin devlete bir hizmeti, vatana bir yararlılığı olmuşsa ona madalya vermeye karar vermiş.
    Padişahın, herkese nişan dağıttığını gören inek “Nişan asıl benim hakkım” diyerek koşa koşa sarayın kapısına gelmiş; “Padişaha haber verin” demiş “Bir inek kendisini görmek istiyor.”
    Kapıcıbaşı, ineği başından savmak istemiş ama olayı duyan padişah:
    “Gelsin bakalım, bu da nasıl bir inekmiş?” diye ineği huzuruna çağırmış; “Böğür bakalım inek, ne böğüreceksin?”
    İnek “Padişahım” demiş, “duyduğuma göre nişanlar dağıtıyormuşsun. Ben de nişan almak istiyorum.”
    Padişah “Hangi hakla?” diye bağırmış “Sen ne yaptın ki? Memlekete nasıl bir yararlılığın dokundu da sana nişan verelim?”
    O zaman inek “Efendimiz” diye söze başlamış “bana nişan verilmesin de kimlere verilsin? Ben daha insanlara ne yapayım? Etimi yersiniz, sütümü içersiniz, derimi giyersiniz. Gübremi bile bırakmaz, kullanırsınız. Teneke nişan için daha ne yapayım?”
    Padişah, ineğin isteğini haklı bulmuş ve ona ikinci dereceden bir nişan vermiş.
    İnek sevinçten hoplaya zıplaya saraydan dönerken katırla karşılaşmış.
    Katır, ineğin padişahtan nişan aldığını öğrenince coşmuş, dörtnala saraya varmış:
    “Padişahımız efendimizi göreceğim” demiş.
    Muhafızlar “Olmaz!” demişler ama katır inadı bu... Diretmiş de diretmiş... Durumu padişaha iletmişler. O da “Gelsin bakalım katır kulum da...” demiş.
    Katır, padişahın elini eteğini öptükten sonra nişan istediğini söylemiş. Padişah sormuş:
    “Sen ne yaptın ki nişan istiyorsun?”
    “A hünkârım, daha ne yapayım? Savaşta topunuzu, tüfeğinizi sırtımda taşıyan ben değil miyim? Barışta çoluğunuzu çocuğunuzu sırtımda götüren ben değil miyim? Ben olmazsam işiniz tamamen bitiktir.”
    Katırı haklı bulan padişah “Katır kuluma da birinci dereceden bir nişan verilsin” diye ferman eylemiş! Katırda bir sevinç, bir sevinç... Dörtnala saraydan dönerken eşekle karşılaşmış. Durumu öğrenen eşek de heveslenmiş hemen:
    “Dur öyleyle, padişahımıza gider, bir nişan da ben alırım.” diyerek dörtnala saraya koşmuş. Saray muhafızları “Deh” demişler “Çüş” demişler ama eşeği bir türlü atlatamamışlar. Sonunda padişah eşeği kabul buyurmuş:
    “Sen ne dilersin ey eşek kulum?”
    Eşek de madalya dilediğini bildirmiş. Padişah canı burnuna gelip kükremiş:
    “Ulan eşek... İnek etiyle, derisiyle, gübresiyle bu memlekete, bu millete hizmet etti. Katır dersen, savaşta, barışta yük taşıdı, bu vatana hizmet etti. A eşek, ya sen ne iş gördün ki, bir de kalkmış, eşekliğine bakmadan nişan istersin? Söyle ne halt ettin?”
    O zaman eşek, keyifle sırıtarak:
    “Aman padişah efendim” demiş “size en büyük hizmeti eşek kullarınız yapmıştır. Eğer benim gibi binlerce eşek kulların olmasaydı, siz saltanat sürebilir miydiniz? Dua edin biz eşek kullarına ki, bizim gibi eşekler var da, siz de bu tahtta oturabiliyorsunuz!”
    Padişah, bu eşeğin öyle her eşek gibi teneke nişanla gözü doymayacağını anlamış:
    “Ey eşek kulum, haklısın!” demiş “Senin sayende ben bu makamdayım. Senin bu çok yüksek hizmetini karşılayabilecek bir nişanım yok. Sana ölünceye kadar, ahırımdan bol ot ve kış aylarında da kömür bağladım. Ye ve saltanatım için her gün anır!”

Hukuki NET Güncel Haber

AKP nasıl gider? konulu yargıtay kararı ara
    AKP nasıl gider? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ülke yönetmeyi bazı insanlara neden korkuyorsunuz deme başarısını gösterdiği için
    Evet korkuyorum varmı...
    Başbakan bahane , bunlarda bir şahanee
    Ama anlamazlar çünkü içi boş su testisi tıntın tının...

Ben merdivenden ters indim diye bir başbakan diline alay konusu yaptı. Duran bir merdivenden iniyorum... Ben sormak istiyorum. Sayın Başbakan sen ata bindin atı 4 kişi tutuyordu sen o beygirin üstünden düştün sana bir şey dedik mi? Arabada içerde kaldın balyozla cam kırdılar sana bir şey dedik mi? Kimllik dağıtım toplantısında kabloya ayağın takılıyor zor tuttular. Futbol oynarken kolunu kırdı. Sen futbolu kolunla mı oynuyorsun... senin korumalarından bazıları arabalarını çaldırdı Bakanların helikopter pervanesine gidiyordu. İnsanda biraz ahlak olur biraz adam olur... Dürüst olur perişan olur sen kasımpaşa'yı da perişan ettin. Ben Van denizi demişim... Vanlılar Van Denizi derler senin haberin yoksa ben ne yapayım... Benim klavuzum belli Mustafa Kemal ama senin klavuzun kim bilmem... Siz ülkenizi bilmezseniz

Alın bunlarıda çerceveletip asın...
    rte'nin unutulmaz gafları.
    ananı da al git)
    yargının içine sıçmışlar)
    sayın öcalan)
    askerlik yan gelip yatma yeri değildir)
    artistlik yapma
    .gavur izmir
    haddinizi bilin edepsizler) (rektörlere)

"benim zamanımda nice arkadaşım vardı, çok okurlardı, kütüphaneleri vardı. hep 10 alırlardı. şimdi sefilleri oynuyorlar..."

0."tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye, millet isterse gidecek be."
    "buna mecelle karar verir"

en az uc cocuk dogurun

elhamdülillah şeriatçıyız' (21.11.1994 milliyet)

'yılbaşına karşıyım' (19.12.1994 sabah)
    'ben tekkeye değil dergaha gittim' (22.1.1997 gözcü)

'ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok' (12.5.1994 hürriyet)

'her 10 kasım'da yaygara kopartılıyor' (14.11.1994 hürriyet)

'bütün okullar imam hatip yapılacak' (17.9.1994 cumhuriyet)

'sarık operasyonu çok komik' (15.5.1995 sabah)

'yeşil (kaldırım rengi) medeniyettir' (25.6.1994

'milli piyango zulümdür' (29.9.1994 hürriyet)

'türkiye kendine din olarak kemalizm i almış ve başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir...'

'türkiye nin yarınında artık kemalizm e ve kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yer yoktur. kemalizm in yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. bizim için en üst belirleyici, islam ın etkileridir. her şey ona göre belirlenir.'

'demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır. amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız.'

'demokrasi bizim için bir tramvaydır. istediğimiz durağa gelince ineriz.'

dinci bir miting sırasında halka sesleniyor 'yolumuzun ortasında inek oturmuş, yolumuzu kapatıyor, menzile ulaşmamızı engelliyor. ineği yolumuzdan önce lafla, usul usul, sonra evvelallah sizlerin yardımıyla, artık nasıl olursa, nasıl denk gelirse kaldıracağız.' -inek olarak laik cumhuriyeti ve atatürk devrimlerini kastediyor.-

o dönem yanında olduğu erbakan hocasının 'kanlı mı olacak, kansız mı' söylemini bir başka şekilde
    seslendiriyor. 'türkiye yi eyaletlere bölmek lazım. merkezi yönetimin bir takım yetkileri bunlara verilmelidir.
    belediye başkanları da bu konuda en yetkili olmalıdırlar. o bölgelerdeki her türlü eğitimde bunlara bırakılmalıdır.' -pkk gibi bölücülerle aynı söylem-

'hem laik, hem müslüman olunmaz. ya müslüman olacaksın, ya laik. ikisi birarada olunca ters mıknatıslanma yapar. mümkün değil, ikisi bir arada olamaz.'

'sen 'ne mutlu türküm diyene' dersen, onun da 'ne mutlu kürdüm' deme hakkı vardır.'

oğlunun nikah davetiyesindeki tarih:
    '29 zilkade 1421' (nikah tarihi olarak arap takvimindeki tarihi kullanıyor)

başbakan olduktan sonra:
    'türkiye yi pazarlıyorum. bizim için verilecek para önemlidir. herşeyi pazarlar satarız, parayı veren düdüğü çalar.'

'bir tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye, millet isterse tabii ki gidecek be.'

'bana verilen maaş çok düşük, yetmiyor. sen ne kadar maaş alıyorsun?' -almanya başbakanı na-

'türkiye de kürt sorunu vardır. bunu türkiyelilik kavramıyla çözmeliyiz. türkiyeli kimliği her vatandaşın üst kimliği olmalı, türk kavramı da alt kimlik olarak değerlendirilmelidir. isteyen isterse yine ben türküm derse desin.' - diyarbakır da halka yaptığı konuşmada alt üst kimlik tartışmasıyla türk kimliğini de ermeni, rum, kürt gibi alt kimlik olarak gösteriyor. pkk ile aynı söyleme giriyor.

'pkk nın cenaze töreninde bayrağını açması da, f-16 ların alçaktan uçuş yapması da yanlış. iki tarafında yaptığı yanlış' - pkk terör örgütü ile türk silahlı kuvvetleri ni aynı kefeye koyuyor, kendince her iki tarafa da eşit yaklaşıyor.-

'suriye yi lübnan dan çıkardıkları gibi, bizi de kıbrıs tan çıkartırlar. birileri bize çık der, kuzu kuzu çıkarız.'

'fazla içmedin değil mi? ağzın içki kokuyor.' -avusturya nın ankara büyükelçisi ne-

'dur dinle be!.. dur dinle!.. 9 ay 10 gün be!..' -seçim konuşmaları sırasında vatandaşa-

'yahu, bu millet yatıp kalkıp size mi çalışacak.' -erzurum da çiftçilere sesleniyor-

'sana mı kaldı türban konusunda karar vermek, bu ulemanın işidir. ulema ne diyorsa o olur.' (avrupa insan hakları mahkemesi ne)

-danıştay ın türban kararı konusunda- 'efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle -şeriat hukuku- karar verir' -bir kaç hafta sonra işareti alan şeriatçı bir terörist danıştay ı bastı ve türban kararı veren danıştay üyelerini silahla taradı, danıştay üyesi bir üyesi bir hakimi öldürdü.-

'sallamaa.., elini kolunu sallamaa.., her yerin oynuyor be!' - muhalefet milletvekiline

'abd de özgürlük anlayışı var ama benim ülkemde yok' - benim ülkem özgür değil diye, abd gezisinde ülkesini amerikalılara şikayet ediyor.

'ulan terbiyesizlik yapma! artistlik yapma ulan! hadi ananı da al git burdan' - mersin de bir vatandaşa hitab ediyor

cumhurbaşkanı tarafından onaylanmayan yüzlerce atamanın vekaletlerle yürütülmesi konusunda: 'biz hukuka aykırı bir şey yapmıyoruz. mecelle de -şeriat hukuku- böyle bir kaide var.'

'askerlik yan gelip yatma yeri değil' - şehit yakınlarına

'ne konuşacam ben o kadınla yahu!' - şehit annesine

'söyleyin şu sahtekâra ne istiyormuş' -almanya da bir gurbetçi için söylüyor
    bu lafı söylediği toplantıda salondaki vatandaşlara türkiye cumhuriyeti nin büyükelçisi ni yuhalatıyor.

'burası -kafasını göstererek- basmıyor. hayatında iki koyun gütmediği için bunu kavrayamıyor.' - yök başkanı prof.dr. erdoğan teziçe

'ben muhammed müslüman ümmetindenim. türkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmiştir. hayatımı mustafa kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma, türkiye'yi bir din ve şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime, kemal paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime, kısa zamanda ümmet esasına dayanan, şeriat devletinin kurulması için çalışacağıma, dinim, allahım ve bütün mukaddesatım üzerine yemin ve kasem ederim." recep tayyip erdoğan
    1980 - trabzon

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Başbakan demişki ; ''hem laik hem müslüman olunmaz!''
    peki,( yönetim şekli olarak) hem din, hem demokrasi aynı anda nasıl olacak?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dört maddede avanta kömür
    BİR:Kömür dağıtımını hayırseverlik motive etmiyor...

Motivasyonun kaynağı hayırseverlik değil, seçmen kafalama imiş...

İKİ: Kömüre giden para milletin parasıdır...
    5 yılda 8 milyon aileye kömür dağıtılmış... Bu 6 milyon ton kömür demekmiş... Maliyeti ise 1.1 milyar YTL tutuyormuş...

O zaman soralım:
    Başbakan Erdoğan, kişisel servetiyle mi alıp dağıtıyor bu kömürleri?

Melih Gökçek, oğullarının açtığı "araba yıkama servisleri"nden gelen paralarla mı tedarik ediyor kömürü?

"Kömür dağıtan Tayyip Erdoğan" ile "kömür dağıtamayan Deniz Baykal" arasındaki oy farkının hesabını kim verecek?

Fakirlikten yararlanarak, fakirin oyunu kapmaya çalışmak ile fakirin derdine içtenlikle çare olmak arasında ince bir fark yok mu?

DÖRT: Halkımız masum değil...
    Tamam, halkımızın bir kısmının göbeğini kaşımak gibi bir özelliği olduğunu "siyaseten doğruculuk" adına ifade etmeyelim...

Halkımızın "bir çuval kömüre oy satmayacağı"nı haykırıp duralım...
    Ama şunu da unutmayalım:
    Halkımız Cem Uzan denilen bir adamın beleş verdiği "döner / ayran"a karşılık olarak, o mübarek oyunun yüzde 7.5’ini vermişti...

Cem Uzan parasız kalıp döner ayran dağıtamayacak hale gelince de...
    Oyundan zırnık koklatmamıştı...
    Demek ki neymiş?
    M.E.SEZEN: Bidon...

http://www.videomaximum.com/play__vi...nta-komur.html

“Bidon kafa- angus” meydan muharebesi!..

Söyleyince kızıyorlar!.. Bidon kafa sahaya inmişti!..
    Göbeğini kaşıyan adam, kaşıdığı
    göbeğine bayram arası vermiş, kasaturayı kaptığı gibi sokağa, “boğa kovalamaya” koşmuştu..
    Brehh, breh, 600 kiloluk boğaya el ense çeken yiğidi de gördüm ya

Angus avcısı bir Angut’un, hayvana(hangisi?!!) pompalı tüfekle bile ateş ettiğini de gördük!..
    Bunlar, Baayram öğleden sonra gördüğümüz manzaralar..
    Bayram sabahı, namazdan önce, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, ahaliye mesaj vermişti.. Sayın Görmez, kurban ibadetinin yanlış anlamalara yol açmadan yerine getirilmesini istemişti..
    Herif, pompalı tüfekle Angus’a yaylım atış yapıyor..
    Sonra da “Bidon kafa” deyince kızıyor!..
    [url]http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=15760[/url

CIA’nın bidon kafa devrimi(!)[/COLOR]
    Demokrat Obama, “Mısır’ın geleceğini halk belirleyecek” demiş.. Beyaz Saray “halkçıdır” bilindiği gibi!..
    Orta Doğu şalak mallak sallanıyor, keramet kimin?!.
    Tersten dalalım ve “CIA’nın kerametinden sual olunmaz” diyelim.. Petrol ve strateji alanlarındaki Tiranların paçası tutuşmuş vaziyette.

Haçlı imparatorların sağladığı korumadan (Kaddafi falan yanıltmasın, geldiği nokta budur)...
    Sözün özü, son kullanma tarihi gelen Tiranlar yerlerine konulacak yeni işbirlikçilere fırsat yaratmak için temizleniyor!..
    ABD tarafından!..
    Mısır’da odaklaşan başkaldırıların altına iyice bakıldığında, çok planlı bir ABD organizasyonları görülmektedir... Nitekim, Norveç’te yayımlanan Aftenposten gazetesi bazı belgeler sundu...
    Bu belgelerde ABD’nin 2008’den itibaren Mısır’daki muhalefete 140 milyon dolara yakın para pompaladığı gösteriliyor!!!
    http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=16795
    Konu monica tarafından (23-03-2011 Saat 20:48:15 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yine sen yoksun karşımda
    Acılar pusu kurmuş
    Yine hasretler ordu gibi
    Geliyor üzerime

Ay gibi, nur gibi yüzüne bakınca
    Nefesim kesilirdi
    Sense beni burada boynu bükük
    Bırakıp gidiyorsun
    Yapma canım ne olur
    Beni bırakıpta gitme

Gitme ne olur bırakıp gitme
    Sensiz yaşayamam ben böyle
    Gitme, ne olur bırakıp gitme
    Bir ömür boyu yaşayamam böyle

Yine hasretler koydun sen
    Uzanan ellerimde
    Yine yalnızlıklar gezinir
    Yanımda AKP yerine

FATİH ERKOÇ..ŞARKI SÖZÜ.
    http://sarki.alternatifim.com/data.a...atih%20Erko%E7

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hakkarili Arzuhalci rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Feyyar,

Şimdi iyi dinle...

Yap elini yumruk.

Şeytan kulağına kurşun der gibi vur bakayım kafana iki defa...

Ne duydun?

"Donk donk" di mi?

Yılmaz ÖZDİL, Hürriyet
    13.08.2007 Alıntıdır

"Donk donk"Donkk donk"

Nerede
    manisa
    İletiler
    378
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Böyle %26 oylarla kendisini başarlı sayan, bu oranlarla tatmin olan başkanlar, muhalefetler olduğu sürece AKP kolay kolay gitmez..................

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Canı ne zaman isterse o zaman gider herhalde

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı feyyar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Neden altına alıntı yazmışsınız sayın Arzuhalci.Neden korkuyorsunuz.O yazar feyyar diyemi yazmış yazısını.Bu oyunları bence bırakın,gelin vakit varken gerçeklere bakın.Bende dedim önceki iletimde,ama ben korkmadım sizin gibi.Ne şikayeti,siz beni sizin gibilerle karıştırıyorsunuz galiba.

Söyleyebilirsiniz normal karşılarım,siz benim büyüğümsünüz.Amma Haziran seçimlerinden sonra yüzde hesaplamaları yapılırken,

Büyük hayal kırıklığı içerisindeyken başınızı duvarlara vururken şakın ola ses gelmesin dikkat edin.
    Bir ses duydum sanki taa uzaklardan...

"Donk Donk"
    Konu feyyar tarafından (15-06-2011 Saat 05:57:05 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Gerçek bidon kafalılar Tuncay Özkan’a oy verdi

Neden diye sorduğunu duyuyorum. Çünkü, Tuncay Özkan seçmeninin kafası biraz karışıktı, sandığa gittiğinde. Göbeğini kaşıdıkça kan oraya hücum ettiğinden olsa gerek! Çünkü Özkan’a oy vermek isteyen 10 bin kişi mühürü hem CHP’ye hem de Tuncay Özkan’a bastı! Ve tabi bu 10 bin kişinin oyu da geçersiz sayıldı. AK Parti’nin kazandığı her seçimden sonra terbiyesizliğin doruğunda gezinenler, Tuncay Özkan’ın bu 10 bin seçmeni için bir şey söyleyecek mi, merak ediyorum doğrusu!

http://www.stargazete.com/yazar/aziz...ber-358958.htm

+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

akp nasıl gidecek

akp nasıl

akp iktidardan ne zaman gider

akp nasil gider

Akp nasil gider.

Forum