+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.

Konu: Yaralanmalı trafik kazası

Yaralanmalı trafik kazası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Yaralanmalı trafik kazası

MERHABA,

BU AY İCİNDE BİR TRAFİK KAZASI GECİRDİM. OLAY SU SEKİLDE GERCEKLESTİ..

3 SERİTLİ YOLDA ARACİMLAYOLUN EN SOL ŞERİDİNDE TAKRİBİ 60KM HIZ İLE SEYİR HALİNDEYDİM. TRAFİK ISIKLARLARINA YAKLASTIGIMDA ISIGIN BANA YESİL OLDUGUNU GORDUGUM İCİN HIZIMI DUSURMEDİM. BU ESNADA BANA GORE YOLUN SAG TARAFINDAN KARISDAN KARSIYA GECMEK İSTEYEN 2 YAYA (ANNE VE KIZ) YOLA ATLAMISLAR VE ARCLAR BU YAYLARA YOL VERMİS. TABİ BEN EN SOL SERİTTE OLDUGUM İCİN VE YOL VEREN ARACLARIN SOL ARKA CAPRAZLARINDA KALDIGIM İCİN BU YAYLARIN YOLA CIKISILARINI FARK EDEMEDİM VE BİRDEN BENİM YAN SERİDİMDEKİ ARACIN ONUNDEN BENİM ONUME CIKTILAR. BIRBIRIMIZE OLAN MESAFEMİZ 2-
    3 METREYDİ DIYEBİLİRİM. BİRBİRİMİZİ FARK ETTİGİMİZDE ONLAR PANİKLE KOSMAYA CALİSTİLAR BENSE FREN YAPTIM. ANCAK MESAFE COK YAKIN OLDUGU İCİN MAALESEF 2 BAYANADA CARPTIM. HEMEN AMBULANS CAGIRDIK HASTANEYE KALDİRİLDİLAR. GENC BAYANDA SADECE UFAK TEFEK YARA BERELER VARDI ANCAK GENC BAYANIN ANNESİNİN KALCA KEMİGİ KIRILMIS VE BİRKAGUN SONRA AMELİYAT EDİLMİŞ. HASTANEDE POLİSE VERİLEN İFADELERİN DE KENDİLERİNDE BİR TAKSİNİN YOL VERİGİ İCİN YOL CIKTIKLARINI YOLA CIKTIKLARINDA YAYA ISIGINA DİKKAT ETMEDİKLERİNİ DOLAYISIYLA KIRMIZI MI YEŞİLMİ YANDİGİNİ BİLMEDİKLERİNİ . BENİM ARACİMİ YOL VEREN ARACIN ONUNDEN GECTİKTLERİNDE ANİDEN FARKETTİKLERİNİ BELİRTMİSLER. BENDEN OLAYLA İLGİLİ SİKAYETCİ OLMADİLAR ANCAK HASTANE MASRAFLARININ KARSILANMASINI TALEP ETMİŞLER. KAZADAN DOLAYI OLAY YERİNDE HERHANGİBİR ZABIT TUTULMADI. KARSI TARAFI İLK GUN KARAKOLDAN CIKINCA ZİYARET ETTİM SONRASİNDA BİR KAC DEFADA TELEFONLA ARADIM. HATTA KENDİLERİNE 150-200 LİRA YARDIMCI OLABİLECEGİMİ BELİRTİTİM. YASLİ BAYAN AMELİYAT OLDUKTAN SONRA BENİ ARADİLAR VE MEDİKAL MASRAFLARIN TAMAMININ KARSILANMASINI İSTEDİKLERİNİ EGER KARSILAMAZSAM BANA DAVA ACACAKLARINI BELİRTTİLER. BEN BU TALEPLERİNİ RED ETTİM.

DOLAYISIYLA;

1) BU KAZADA ASIL KUSURLUNUN BEN YAYA OLDUUNU DUSUNUYORUM HAKLIMIYIM.
    2) OLAYDA NE BİR KAZA RAPORU VAR NE DE BASKA BİR TUTANAK SADECE POLİSE VERİLEN KARSILIKLI İFADELER. BU İFADELER DOGRULDUSUNDA EGER BANA DAVA ACILIRSA SUREC NASIL İŞLER.
    3) KAZA ANINDAKİ HIS TESPİTİ, VE TRAFİK ISIGIYLA İLGİLİ BİLGİLER NASİL ELDE EDİLİR. oLAY YERİNDE MALESEF MOBESE YOK
    4) BENDEN DAVACI OLDUKLARI TAKTİRDE TAZMİTAN TALEP ETME HAKLARI VAR MIDIR BUNUN BOYUTU NE OLUR
    5) KENDİLERİNİN BU KONUDA ONLARDAN TARAF OLABİLECEK SAHİTLER SUNACAKLARINI (ANLADIGIM KADARIYLA YALANCI SAHİTLİK İMASINDA BULUNDULAR) VE BU SEKİLDE DAVANIN KENDİLERİ LEHİNE SONUCLANMASINI SAGLAYABİLECEKLERİNİ BELİRTTİLER. BOYLE BİRSEY MUMKUN OLUR MU. BU DURUMDA NE YAPMALIYIM?
    6) AVUKAT TUTMALIMIYIM.

Hukuki NET Güncel Haber

Yaralanmalı trafik kazası konulu yargıtay kararı ara
    Yaralanmalı trafik kazası konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    699
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: yaralanmalı trafik kazası

Alıntı melih02 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    TRAFİK ISIKLARLARINA YAKLASTIGIMDA ISIGIN BANA YESİL OLDUGUNU GORDUGUM İCİN HIZIMI DUSURMEDİM.
    Trafik işaret ve işaretçileri ile belirlenmiş yada belirlenmemiş kavşaklarda ışık size yeşil dahi yansa kurallar gereği hızınızı 3/1 oranında düşürmek zorundaydınız.Sebep olarak trafikte geçiş üstünlüğü olan araçların acil durumlarda kırmızı ışıkta geçiş yapabilmeleri ihtimalidir.Buradan byayalar değil polis,ambulans,itfaiye gibi bir araç geçiyor olsaydı daha ciddi bir sonuç çıkabilirdi.

1) BU KAZADA ASIL KUSURLUNUN BEN YAYA OLDUUNU DUSUNUYORUM HAKLIMIYIM.
    Orada bir üst geçit yok ve onlarda yaya geçidinden geçiyorlar ise hem orada yaya geçidi bulunduğu halde yavaşlamadığınız hemde ışık size yeşil yansa bile yukarıda belirttiğim konu dolayısı ile sizin haksız çıkma ihtimaliniz var.Fakat olayın polis raporlarını ve olay yerini canlı olarak görmeden tam kusur oranı bildirmek zor.

2) OLAYDA NE BİR KAZA RAPORU VAR NE DE BASKA BİR TUTANAK SADECE POLİSE VERİLEN KARSILIKLI İFADELER. BU İFADELER DOGRULDUSUNDA EGER BANA DAVA ACILIRSA SUREC NASIL İŞLER.
    Yaralamalı Trafik kazası olduğundan dolayı rapor olay yerinde tutulmasa dahi gittikleri hastanede hastane polisi tarafından tutulmuştur.

3) KAZA ANINDAKİ HIS TESPİTİ, VE TRAFİK ISIGIYLA İLGİLİ BİLGİLER NASİL ELDE EDİLİR. oLAY YERİNDE MALESEF MOBESE YOK
    Sizin onlara çarpış hızınız yolun yapısı,aracınızın cinsi ve yayalardaki doku ve kemik travmasının şiddetine bakılarak adli bilirkişi tarafından çıkartılabilir.

4) BENDEN DAVACI OLDUKLARI TAKTİRDE TAZMİTAN TALEP ETME HAKLARI VAR MIDIR BUNUN BOYUTU NE OLUR
    Yayaların tedavi masraflarını sizin (kasko değil) Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortanız ödeyecektir.

5) KENDİLERİNİN BU KONUDA ONLARDAN TARAF OLABİLECEK SAHİTLER SUNACAKLARINI (ANLADIGIM KADARIYLA YALANCI SAHİTLİK İMASINDA BULUNDULAR) VE BU SEKİLDE DAVANIN KENDİLERİ LEHİNE SONUCLANMASINI SAGLAYABİLECEKLERİNİ BELİRTTİLER. BOYLE BİRSEY MUMKUN OLUR MU. BU DURUMDA NE YAPMALIYIM?
    Aracınızın önünde dikilip dursalar dahi ve siz onlara bu şekilde çarpsanız dahi zorunlu trafik sigortanız masrafları karşılar.Delil yada şahit sunmalarına gerek yok.Netice itibarı ile hem maddi hemde manevi olarak zarara uğradıkları çok açık.Bu kazanın psikolojik etkileri vb durumlardan size dava açabilirler.Lehine yada aleyhine konusu belli olmamakla birlikte dava açarlar ve sizden maddi manevi tazminat alırlar.Sizde aracınızda hasar dolayısı ile kaskonuz olsa dahi kazanç kaybı davası açabilirsiniz.

6) AVUKAT TUTMALIMIYIM.
    Yukarıda anlattıklarımı yada anlattıklarım dolayısı ile okuduğunuz anda izleyeceğiniz yolu ve gitmeniz gereken kurumları izlemeniz gereken yolu tam olarak anladıysanız Avukata ihtiyacınız yok gibi gözüküyor.Fakat izlemeniz gereken yolu anlamadıysanız bir avukat tutmalısınız.
    Konu Trf.Bilirkişi EmrahÖztürk tarafından (19-02-2011 Saat 02:55:29 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Emrah Bey yanıtlarınız için tesekkurederim ancak yayların kendilerine kırmızı yanarken yola cıkmalar bu kazanın asıl olusma sebebi degil midir. sonucta trafik akıyor. yayaların bu gibi durumlarda once ısıgın durumuna sonrada yolun akısını kontrol ettikten sonra yola cıkması gerikir diye biliyorum. ifadelerinde ısıgın kırmızı mı yesilmi yandigini gormemistik diye belirttiler. sonucta dikkatsiz bir sekilde yola cıktıklar bu ifadelerinden anlasılıyor burada asli kusurlu onlar degilmidir.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kusur tam olarak bir tarafta olacak diye bir şey yok.Kusur dağılımı yapılacak ve belli bir kısmı size belli bir kısmı diğer tarafa verilecek.Kusurunuz oranında ceza almanız söz konusu olacak.Kırmızı ışık yanıyordu, yeşil ışık yanıyordu gibi 30 sanıyede bir değişen lambanın belkide yıllar sürecek olan bir davada kişiler tarafından da kaç kere değiştini yaşayarak görmeniz muhtemel.Hastane masraflarını sigorta karşıladıysa karşıtarafın mağduriyetini giderecek bir orta yol bulmanızı tavsiye ederim.Eğer karşınızda makul insanlar varsa öyle tahmin ediyorum ki bu maddi ve manevi açıdan sizin daha hayrınıza olacaktır.Seçim size aittir.Kolay gelsin.

Nerede
    ankara
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben eger karsı tarafın medika masraflarını karsılarsam. kendileri bana ilerde tazminat davası acabilir mi?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    699
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aracınızın uğradığı hasar ile ilgili olarak kazanç kaybı davası açmanız için 2 yıl zamanaşımı süreniz,yayaların ise yaralandıkları için tazminat davası açmak için 5 yıl zamanaşımı süreleri var(dava açmak için).

Karşı tarafın masraflarını üstteki cevabımda belirttiğim üzere aracınızın zorunlu trafik sigortası karşılayacaktır.Olay kaçınılmaz olarak mahkemeye intikal edecek ve taraflar ile duruşmada bulunacaksınız.Biraz daha ılımlı olarak orta yol bulunabilir.Sonuç olarak olay olmuş bitmiş.Geri dönüşü yok.

Masraflarını karşılasanız dahi dava açma hakları var.Fakat daha uzlaşmacı yollar ile halledilebilecek bir durum sözkonusu.En azından kazada hayatını kaybeden yok.

Profesyonel bir avukat'la olayla ilgili tüm bilgi belgeler ile yüzyüze görüş alışverişinde bulunursanız izleyeceğiniz yol haritasını biran önce çıkartırsınız.

Trafik kazalarında suçlu yoktur.Az kusurlu ve çok kusurlu taraflar vardır.Bu yüzden trafik kazaları taksirli suç sayılarak kazada can kaybı olduğu zaman (1 den fazla kişinin can kaybı hariç) taksirle ölüme sebebiyet vermekten çoğu zaman cezalar para cezasına çevrilir.
    Konu Trf.Bilirkişi EmrahÖztürk tarafından (19-02-2011 Saat 17:27:46 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba,

Bu konuyla ilgili dun elime kovusturmaya yer olmadıgına dair bir karar yazısı geldi. bu karar tebilig edildikten itibaren 15 gun icinde itirazda bulunabilirsiniz diyor sanirin bu kısım karsı tarafı ilgilendiriyor. Anladigim kadariyla konu hakkında dava acılmayacak ancak carptıgım kisiler bu karara 15 gun içinde itiraz edebiliyorlar.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    699
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

15 gün içerisinde elinizdeki karara itiraz edip etmemek hakkında bildiri size ve onlara tebliğ edilmiş.

Fakat bu kaza bağlantılı olarak sonradan oluşabilecek sağlık sorunları olabileceği gibi,5 yıl içerisinde tazminat davası açma hakları bulunmaktadır.Konu içerisindeki cevaplarımdan birinde belirttiğim gibi sizinde karşı tarafa bu davadan bağımsız olarak aracınızda oluşan hasar dolayısı ile kazanç kaybı davası açma hakkınız var.

Yani elinizdeki kovuşturmaya yer olmadığına dair karar sonradan açılabilecek ve kanuni haklarını kullanmalarına ve sizin hakkınızı kullanmanıza engel değildir.

Nerede
    konya
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Geçmiş olsun.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba öncelikle adminlerden özürdiliyerek buraya sorunumu yazmak istiyorum, çünkü kurcaladım ama nasıl konu açılacağını bulamadım ama cevaplarsanız sevinirim. ardakaşın konusunada benziyor biraz ama yaya olan benim.

saat 20.30 civarı işten çıkmış evime giderken miübüsten indim, indiğim yer trafik ışığının dibi , ben indikten sonra karşıya geçmek istedim, yol şu şekilde gidiş geliş yokuş biryer ortada kaldırım var orta rafuj yani , ben indikten sonra açıkcası ışıklara bakmadım indiğimde minübüsün arkasında bir araç vardı ve haraket etmedi bana yol verdi biliyorsunuz minübüscülerin çoğu ışıklara dikkat etmez bence kırmızı ışık yanıyordu araçlara ama ben geçerken yeşile dönmüş olabilir bakmadığım için bilmiyorum. sonra ben orta kaldırıma geçtim ve olay orada gerçekleşti o sırada kulağımda kulaklık vardı müzik dinliyordum ben kaldırıma geçtiğimde bilmiyorum neden soltarafıma baktım aşşadan bi araç yavaşca yaklaşıyordu bu yol benim az önce geçtiğim yol o araç dikkatimi çekti siyah bi araçtı ona bakarken birden kendimi yerde buldum . hastane filan oralara dönerim kaza yerine devam edeyim ben soluma bakarken sağ yakuş aşşaya gelen karşı yoldan araç ı bir kamyon sıkıştırmış (çarpan kişiye göre ben görmedim ) oda kontrolü kaybedip yamurlu gündü bana çarpıyor bende tam ortadaki trafik ışığının yanındaydım az biraz direğe vurup sonra bana heralde yandan çarğıyor ben de 1 metre filan sürükleniyorum sağ kaval kemiğim den 3,4 yerden kırılıyor ve amalyat olup ayağıma platin takıyorlar yaklaşık 2 hafta hastanede kaldım. hastane masraflarımı kaza olduğu için biz ödemedik heralde çarpanda ödemedi. şimdi olayı anlattım bi kaç detay daha var benim geçtiğim yerde büyük bir site var oranın çıkış kapısı olduğu için hem gidiş hem geliş yolunda giriş var yani refuj bitiyor bana çarpılan yer kapının sol tarafında aşşadan gelen araç ı durdurmak için ışık var bide 50 metre ötede yukardan gelen araçları durdurmak için ışıklar var o ışıklarda yaya geçit çizgisi var ama benim geçtiğim yerde yok duyduğuma göre ben burada hatalıymışım yaya geçidinden geçmiyorum diye, nekadar haklılar ? .
    Asıl konu şu ben platin takıldıktan sonra şu an kaza olalı 1.5 ay filan oldu yatıyorum be yaklaşık 4 , 5 ay daha yatacakmışım doktorlara sorduğumda büyük ihtimal düzelir ayağın ama bu sana bağlı diyorlar filan neyse, ben bu adamlardan ilk etapda davacı oldum ama para koparmak için fialn değil yani o anda ol dediler oldum . sonra o kaza anı filanda oradaydılar hastaneye filanda geleceklermiş ama beni alan ambulans orada dediği hastaneye değil başka hastaneye götürmüş o yüzden bulamamışlar filan 2 gün sonra geldiler tamam dedik olmuş bi kaza o an hallonulur filan dedik 2 3 gün aradılar geldiler gittiler filan tamam dedik adamlar iyi davranıyo bizde tatlılıkla halledelim bu işi hastaneden çıktıktan sonra hiç aramadılar tamam olabilir 15 20 gün önce babamı polis aramış arabulucu filan diye birşey varmış bilirsiniz , bizde dedi ki tamam zaten bizde sömürmek istemiyoruz benim yaklaşık 6 ay kaybım filan var onun parasını verirler , bide burdum kırıldı ve çok kötü derecede yamuldu onun amalyat parası yani en fazla 7 8 milyar civarı isteriz dedik , geçen hafta aracı aradı başladı anlatmaya adam şöyle zoordurumdaymış böyle durumdaymış emekliymiş çifciymiş isterse eğer 1,5bin tl kredi çekeyim vereyim demiş , valla bende şaşırdım açıkcası kredinin faisi zaten bin tl yapar be , valla ben o anda soğudum açıkcası şu yüzden bakıyorum 2 tane oğlu var 2 sinda ve kendisinin altında arabası var bizim eniştenin yakın köylüleründen miş evleri filanda kendilerinin yani hali vakti yerinde , ama bu günde beni aradı büyük oğlu biz geçicez filan dedi müsaitseniz görüşelim bede tamam buyrun gelin dedim akşam kapı çaldı ben dedim eve gelcekler ama babamı aşşaya çağırdılar gel diye baba ma aşşada valla 5 milyar filanda isteseniz veremem demiş anca 1.5tl büyük oğluyla küçük oğlu ne yaparsanız yapın demiş birazda kaba tabirle söylemişer gitmişler. bende karar verdim vazgeçicem uzlaştırmadan ve dava açıcam ve şöle bişey dava açarsam kazanırmıyım ne yapmam gerekir ben acaba suçlu bulunurmuyum . bide adamdan hariç araç sigortasına açsam kazanırmıyım.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

yaralanmalı trafik kazası

yaralanmalı trafik kazası mahkeme kararları

trafik kazası mahkeme kararları

yaralanmalı trafik kazası tespit tutanağı örneği

yaralamalı trafik kazası dava sonuçları

yaralanmalı trafik kazasında yapılması gerekenler15 gun icersimdr savciliga itirazda bulunabilirsiniz trafik kazasiyaralanmalı trafik kazalarıKAZADA KUSUR YAYADA İSEyaralamalı trafik kazası tazminat davası dilekçesi yaralamalı trafik kazası tazminatyaralanmalı trafik kazalariyaralanmalı kazada polisler tutanaga beni suclu yazmislar ne yapabilirizkaza davalari sorgulamayaralamalı trafik kazası mahkeme sonuçlarıyaralanmalı trafik kazasi tazminatyaralamalı trafik kazası tespit tutanağı örneğiyaralanmalı trafık kazalarında anlasmayaralanmalı trafik kazası geçirdim cezayaralanmalı trafik kazası davalarıtrafik kazalarinda yayaya verilen manevi tazminatyaralamali trafik kazasi trafik tesbit tutanagi tutulmamissatutanak tutulmayan yaralanmali kazalarda ne oluryaralanmalı kaza tespit tutanağıyaralanmalı trafik kazalarında ifade verme
Forum