16.11.2011 Tarihin de talihsiz bir şekilde ..avea 39 luk tarife seçeneğini kullanarak ayda 600 dk bir yıl kullanım garantisi ile birlikte aylık ödemem sabit 39 luk tarife ile aboneliğimi başlattım..

22.12.2010 tarihli fatura ile ilk girişimleri başladı..fatura tutarı 174 tl..
şikayet formu oluşturdum...
benimle görüşen ismi zeynep olan yetkili sözleşmemim 19 luk tarife olduğunu ve fazladan 225 dk konuşmuşsunuz ve de toplamı 174 tl ediyor ..diyerek konuyu aydınlattı..
peki o halde beni 39 luk tarifeye geçirin ben böyle bir sözleşme imzalamadım..diyerek ısrarcı oldum
her ay ortalama 600 dk yani günlük 20 dk konuşmam oluyor..bu süre yetersiz..sizden 174 tl nin iadesini istemiyorum diyerek başka bir şikayet ve talep oluşturdum..
süpriz 06.01.2011 16.53 de gerçekleşti..avea a ait 05079310837 nolu hat kapatılmıştı..
müşteri hizmeletlerini aradım...hemen ...yanıt: beklemem gerektiği yönünde..
07.08.09.10 tarihlerinde beni arayanlar vede kendimin başka bir numaran bu numarayı aradığım da..duyduğumuz sesli yanıt aynı idi..avea ya ait böyle bir numara bulunmamaktadır..
müşteri hizmetlerini tekrar aradım..teyit ettirdim..bu hat iptal edilmiş..denildi..
17.01.2011 tarihinde yine bir şaka yapıldı bana..
hattınız aktif ..bunu söyleyen kendi cep telefonum idi..
telefonun çalıyordu..bir arkadaş dı...nasıl olur diye müşteri hizmetlerini tekrar aradım..
cevap..acımasızca dalga geçiyordu...beyefendi şu anda bu hattı kullanıyorsunuz..neyin peşindesiniz..denildi
cevap olarak iptal ettiniz ben kendime başka bir hat aldım bu nedir..böyle..yanıt yine geçikmedi..
siz tarifenizi değiştirmek için talepte bulunmuşsunuz ..bizde değiştirdik..daha ne istiyorusnuz..genel merkezden yetkili zeynep...
hanım efendi ..sizden hattımı iptal etmenizimi istedim..dedim..hattınız iptal edilmedi dedi..
neden 10 günlük bir iptal sesli yanıt sürekli arandığımda aldığımı sordum..sistem den kaynaklanan..bir sorundan kaynaklandı dedi..
22.01.2011 de şaka üstüne şaka yapan beni çok güldüren..sıkıntısız kul olmazmış denildiği gibi bana sıkıntı vermek için savaşan avea ve hercahil çalışanları..şunu yapmışlardı...2 fatura bir numaraya 1.si 6 sına kadar olan bir fatura.2si de 17 sinden sonraki ne ait fatura yine ..mecburen..eğlenmek için müşteri hizmetleri 500 ü aradım..yanıt geçikmeden.verildi..siz tarife değişikliği istemişsiniz ve bizde uygulamışsız..
soruyu tekrarladım ben sizden hattımı 1 hafta 10 gün kapatın sonrada başka bir tarifenden açın..ve ayrı ayrı faturalandırınmı dedim..
cevap yine açımasız ca geldi..
siz zeynep hanım ile yaptığınız görüşmede itiraf etmişsiniz..bunların hepsini bilerek yapıyorsunuz ve avea yı karalamak istiyorsunuz..
sürekli olarak T.C.BAŞSAVCILIĞI nı kendilerinin çözüm merkezi unsuru olarak görüp..sonuçlarımızdan memnun değilseniz savcılığa gidin..bu cümleyi de eksik etmemeleride çok gülünç..
hat açma kapama yapmadık ..tarife değiştirdik diyorlar..hattım 06.01.2011 ile 17.01.2011 arasında iptal edilmiş durumda idi..çift fatura göndererek bunu ispatladılar..ama inkar ediyorlar tarife değişikliği diyorlar..
benim tarifem 19 luk muş..ama 50 tl fatura kesmişler ..fatura incelendiğinde hat kapamada alınan ücretlerde kesinti halinde bana sunulmuş ve ödemem istendi..ödedim. de.
sonraki hattım 39 lukmuş sadece müşteri hizmetleri ile görüştüm 23 tl gelmiş..onuda ödedim..
hakkımı avea dan alamayacağımı avea da bana söyledi..her türlü çamur a yatarız..dolandırır..sizi yıldırır..ve sonunda soyup soğana ceviririz...siz biran önce bizden kurtulun ödemelerinizi yaparak dercesine..
özet olarak ...sizden haklarımı almak için ne şekilde davalar açabilrim..yardımlarınızı rica ediyorum..