Diğer konuları aradım.Benim sorunumla mantık olarak benzer çok konu buldum.Ancak benim sorunum en azından sorunun tarafı olarak farklı.Sorunuma gelirsek..16 yaşında lise 2. sınıf öğrencisi bir oğlum var.Kızgın olduğu ve pek anlaşamadığı kuzeninin adına kendi söylediğine göre ona bir ders vermek amacıyla fake bir facebook adresi açmış ve izinsiz olarak onun fotoğraflarını kullanmış.Ancak daha da vahim olarak bu fotoğraflara gelen yorumlara onun adına cevap vermiş.Gelen yorumlar ve verilen yanıtlar burada yazamayacağım nitelikte.Adresi açtığı anda açtığı mail adresinden kuzenine de görmesi için durumu bildirmiş.Tabii yine sahte isimle.Bunun üzerine kuzeni ve ailesi savcılığa suç duyurusunda bulunmuş.2 gün öncede oğlum adresi kapatmış.Kuzeninin annesi -ki benim amcamın kızı olur- adresin kapandığı gün bana böyle bir olaydan bahsetmişti ve ben de araştıracağımı söyledim.Oğluma böyle bir olaydan bahsettiğimde inkar etmedi ve söyledi.Biz de kuzeninin ailesine durumu bildirdik.Olay kısaca bu.Benim sormak istediğim savcılıktan şikayetlerini geri çekmeleri durumunda ne olur?Eğer çekmezlerse ben bir avukat eşliğinde oğlumu savcılığa götürmeyi düşünüyorum.Götürmem ve savcılıkta konuyu anlatması durumunda olabilecekler konusunda beni aydınlatabilir misiniz?Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.