+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jan 2011
  Nerede
  izmir
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Yaralamalı Trafik Kazası

  Merhaba , Geçen Gün Başıma bir kaza geldi . 10 yaşındaki yaya aracımla giderken sag taraftan bana çarpmasıyla , yayanın ayagı kırıldı . Trafik raporunda bana kusur olarak sadace 52-1A yazılmış , yaya kusurunda ise 2 (Yoldan birden bire çıkmak) işaretlenmiş . Kusur Dağılımında sadace benim kusurum yazmakta ve ASlİ kusur yeri boş . Raporda şöle yazmakta , ''Yaya 1785 sk tarafından sol kaldırımdan gelerek 1834 sokak tarafından karşı yöne dogru aniden geçmek isteyen yaya' a carpması neticesi yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazasının meydana geldigi olay yeri ve incelemesi ve sürücü beyani ile yaya ifadelerinden anlaşılmıştır'' . Raporda cizelgede Arabamın sag lastigin üst kısmı hasarlı olarak da işaretlenmiştir , Yayanın Çarpmasıyla durma alanım 4 metredir .

  Karşı tarafla nekadar görüşmek istesemde benle görüşmek istememeleri , cocugun durumunu öğrenmek istedikce mahkemede görüşürüz demeleri Beni biraz telaşlandırdı .

  Merak ettigim Burda kusurlu olarak beni yani sürücü mü gözükecek ? Yayanın ayagı kırılması sonucu benden tazminat davası açma gibi bir durum bellimi ?

  Yardımcı Olursanız Cevap verirseniz cok sevinirim .
 2. #2
  Kayıt Tarihi
  Nov 2010
  Nerede
  Konya
  İletiler
  223
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Yaralamalı Trafik Kazası

  Taksirle yaralamaya neden olma suçu şikayete tabi bir suçtur. Şikayetin varlığı halinde bu suçtan dolayı kamu davası açılır.Mahkeme, yargılama neticesinde bilirkişi raporuyla kusurunuzun belirlenmesi durumunda olayda karşı tarafın kusuru etkili oldu ise bunu da nazara alarak bir cezaya hükmedecektir. Eğer, kazadan mütevellid zarar gideriminde bulunursanız, mahkeme verdiği hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verebilir. Ceza mahkemesindeki dava bittikten sonra veya devam ederken şikayetçiler size karşı görevli ve yetkili Hukuk Mahkemesinde Maddi ve Manevi Tazminat Davası açabilirler.
  Ayrılık Günü Gamdan Ölmezsem Beni Muhabbette Gerçek Saymayın !

 3. #3
  Kayıt Tarihi
  May 2009
  Nerede
  Hakkari
  İletiler
  1.657
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Yaralamalı Trafik Kazası

  İfadenize göre siz aracınızla yolda giderken 10 yaşındaki yaya gelmiş ve sizin aracınıza çarpmıştır) İlginç bir kaza doğrusu.

  Alacağınız cezayı muhtemelen ve neticeten 2,250.-TL olarak öngörüşle bu miktar civarında bir parayı önceden karşı tarafa manevi tazminat olarak ödemeyi önererek davadan vazgeçmelerini sağlamaya çalışmak mantıklı ve akılcı olabilir. Ancak mahkemede görüşürüz dediklerine göre buradan anlaşmaya yanaşmayacakları sonucu çıkartılabilir.

  Ceza davasının ardından tazminat davası ile karşılaşmanız büyük olasılıktır. Geçmiş olsun.

 4. #4
  Kayıt Tarihi
  Jan 2011
  Nerede
  izmir
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Yaralamalı Trafik Kazası

  Belirttigim gibi arabanın ön sag lastiginin üstünde Yani aracın sag tarafında carpmasıyla hasar meydana geldi . Anlatmak istedigim de Bu zaten böyle bir durumda ne yapmam gerekiyo , elimde noter onaylı arabanın hasar yerinin fotografıda bulunmakta ve kaza raporunda arabanın hasar yeri gösterilmekte . Çok ilginç bir olay ama Durum bu giderken aniden koşarak vurması . Yanımda Birde eve bırakmak üzere oldugum arkadaşımda vardı ikimizde şuanda piskolojik olarak aynı durumdayız bianda oldu demek bu kavrammış onu anladık .
  Sizce ceza mahkemesinde bu karar nasıl verilir , ne gibi sonuçlarla karşılaşabilirim ?
  Konu Gokhan5ik tarafından (04-01-2011 Saat 18:44:23 ) de değiştirilmiştir.

 5. #5
  Kayıt Tarihi
  Jan 2011
  Nerede
  izmir
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Yaralamalı Trafik Kazası

  Ve söyledigim gibi aracın hasar yeri , benim çarpmam la olacak gibi bir durumda da değil benle alakasız direk sag taraf ön kapının dibinde isteyerek bile öyle bir kaza yapamam .
  Konu Gokhan5ik tarafından (04-01-2011 Saat 18:45:50 ) de değiştirilmiştir.

 6. #6
  Kayıt Tarihi
  Feb 2011
  Nerede
  İStanbull
  İletiler
  14
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Yaralamalı Trafik Kazası

  Karsı Tarafta Kalıcı sakatLanma olursaki ( insallah olmaz ) o zman DAhada Cok sıkıntınız olacakdır . Karsı tarafın sıze Tazmınat davası acması konusunda ki açmış .. Kısının Tum Hasta masrafları olsun avukat masrafları olsun Sızden Olmasada Sıgorta Acentalarında Temın Edılır. Bunun akabınde Sızın kusurunuza Karsın sıqorta acentasıda Sızden Bunu hemen temin eder .. Coqu ınsanımız acılacak dava konusunda bılgısı olmadıqı ıcın Acılacak davada Onemlı tabiii .Tabı Senın Herhangı bı kusurun yoksa Sıgorta senden Temın edemıyor . Sıgorta Fonu Oduyor parayı ..
  Umarım herhangi bir Kalıcı Sakatlanma Soz Konusu Deqıldır . Büyük Geçmiş olsun
  Konu Av.Engin Oğuz tarafından (14-02-2011 Saat 16:29:06 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Kişisel iletişim bilgileri vermek yasaktır

Benzer Konular :

 1. Yaralamalı trafik kazası
  Yazan: Murat6161 Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 10
  Son İleti: 07-09-2013, 10:01:53
 2. Yaralamalı Trafik Kazası
  Yazan: nrkrl Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 29-05-2009, 12:40:43
 3. Yaralamalı Trafik Kazası
  Yazan: mrtgokhan Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 23-07-2008, 17:39:36
 4. Yaralamalı trafik kazası
  Yazan: sincekara Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 28-02-2006, 00:06:10
 5. Yaralamalı trafik kazası?
  Yazan: laylom Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 18-08-2004, 16:13:15

Bu sayfada bulunan kavramlar:

taksirle yaralamalı trafik kazası

taksirle yaralamalı trafik kazası cezası

taksirli yaralamalı trafik kazası cezası

trafik kazası kamu davasıtaksirli yaralamalı trafik kazasıtrafik kazası kamu davası nedirtrafik kazası ayak kırılmasıtrafik kazasinda ayak kirilmasi cezasi ne olurtaksirle yaralamalı trafik kazasına beyanyaramalı kaza raporu sonucutrafik kazasında kamu davasıyaralamalı trafik kazası kamu davasıtaksirli yaralamalı trafik kazası nediryayaya çarpma kamu davası521ataksırlı trafık kazası ve kamu davasıtaksırlı trafık kazası ve kamu davası site:www.hukuki.nettrafik kazasi hafif carpma davalariyaralanmalı trafik kazasında ne yapılmalısokakta yayaya carpmanin yaptirimitrafik kanunu 521atrafik kazası ile kamu davasıtaksirle yaralama 561a kamu davasi571a kamu davasi
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2015 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  ISP Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikoloğum |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Sanal Turk |  Satılık Düşecek Domainler |  Playbarn Levent |  Kral | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2015 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2014-2015 yılı reklam pazarlaması MEDYACİN İletişim Reklam Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yapılmakta olup, reklam talepleri için Medyacin Ltd. Şti. ile iletişim kurmanız rica olunur.