Merhaba , Geçen Gün Başıma bir kaza geldi . 10 yaşındaki yaya aracımla giderken sag taraftan bana çarpmasıyla , yayanın ayagı kırıldı . Trafik raporunda bana kusur olarak sadace 52-1A yazılmış , yaya kusurunda ise 2 (Yoldan birden bire çıkmak) işaretlenmiş . Kusur Dağılımında sadace benim kusurum yazmakta ve ASlİ kusur yeri boş . Raporda şöle yazmakta , ''Yaya 1785 sk tarafından sol kaldırımdan gelerek 1834 sokak tarafından karşı yöne dogru aniden geçmek isteyen yaya' a carpması neticesi yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazasının meydana geldigi olay yeri ve incelemesi ve sürücü beyani ile yaya ifadelerinden anlaşılmıştır'' . Raporda cizelgede Arabamın sag lastigin üst kısmı hasarlı olarak da işaretlenmiştir , Yayanın Çarpmasıyla durma alanım 4 metredir .

Karşı tarafla nekadar görüşmek istesemde benle görüşmek istememeleri , cocugun durumunu öğrenmek istedikce mahkemede görüşürüz demeleri Beni biraz telaşlandırdı .

Merak ettigim Burda kusurlu olarak beni yani sürücü mü gözükecek ? Yayanın ayagı kırılması sonucu benden tazminat davası açma gibi bir durum bellimi ?

Yardımcı Olursanız Cevap verirseniz cok sevinirim .