Merhabalar

Yaklaşık 6 ay evvel bir dükkan satın aldık. İşyerini aldığımız şahıslarla sadece sozlu olarak kiracı çıkarılıp bos dukkan teslım edılecek seklınde konusmustuk onay verılmıstı ancak satın alma işleminden sonra eski dukkan sahibi yurtdısına çıktı ve kiracı kontratı oldugunu söylerek çıkmak istemedi. Satın aldığımızda kiracının 5 yıllık kontratı vardı ve eski kiracıyla 3 yıllık kalan bir süresi vardı. İşyerini işletmek için satın almıştık. lokanta olarak işletmiş yaklasık 50 bın tl lık masraf yapmıs işyerine. Çıkmamı istiyorsanız 50 bin tl masrafı karşılayın gideyim gibi bir uyanıklık söz konusuydu.( Bu işlemi 100 metre ilerimizdeki önceki işyerindede aynı şekilde yapmış ve dukkan sahıbınden 70 mılyar almış. Ticaret haline getirmis bunu sanki ) Çevredeki komşularımızın ve şahsıda tanıyor olmamızdan dolayı hatır gereği devam etmek istedi ve dostların araya girmesiyle kabul ettik.

Kontrat aile buyuklerimiz tarafından ne şartlarda yapıldı tam olarak bilmiyorum ve açıkçası kavgalı gürültülü olmasın diye ailem pek detayına inmiyor bize. Yani ne şartlarda nasıl bir kontrat yapıldığını hiç bilmiyorum... Kira Odemeleri elden yapılmakta.

Sonuç olarak başladığı günden bu yana hep kiralarını aksattı ve şuan son iki ayki kirasını ödemiş değil. İş yapamıyorum bahanesiyle askıya alıyor hep...

Bu durumda neler yapılabilir. Detaylar için üzgünüm ama malesefelimde veri yok umarım ayrıntılar dısında en azından yol göstermek babında kucuk bilgilere ulasabılırız...

Tesekkur ederim.