+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 18 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Oct 2010
  Nerede
  ankara
  İletiler
  41
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Raporun kabul edilmemesi, izinsiz il dışına çıktığım iddiası

  Referandumla kabul edilen maddelerden biriside memurun izinsiz il dışına çıkma yasağının kaldırılması
  Benim bu hususta bir sıkıntım var.
  Birincisi referandumla kabul edilen maddeler yasalaşıncaya kadar ben bir ceza alırsam ve bu cezada idare mahkemesince ve danıştayca onanırsa bu durumda yasalaştıktan sonra yeni çıkan yasalarda lehe olan kanun maddelerinin uygulanmasını isteyebilirmiyim
  Bir diğer sorum ise şu. İzinsiz il dışına çıkmam durumunda orda hastalanırsam ve 7 gün tek hekim raporu alırsam bu raporun izinsiz il dışına çıkmaktan dolayı geçersizliği söz konusu olurmu. Eski yasalarda sevk zinciri diye bir olay vardı. Sevk zincirsiz raporlar geçerli olmuyordu. Ancak artık sevk zinciri diye bir olay yok bildiğiniz üzre. Herkes dilediği hastanede tedavisini T.C.Kimlik nosu ile yaptırabiliyor.
  Bu konularda bilgilerinize ihtiyacım var  Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

  Hukuki NET Güncel Haber

  Raporun kabul edilmemesi, izinsiz il dışına çıktığım iddiası konulu yargıtay kararı ara
  Raporun kabul edilmemesi, izinsiz il dışına çıktığım iddiası konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Feb 2010
  Nerede
  ankara
  İletiler
  567
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İzinsiz il dışına çıktığım iddiası ve bu nedenle raporumun kabul edilmemesi.

  657 s.devlet memurları kanunun ek 20/3 bende göre ikamet ettikleri il hudutlarını tatillerde yetkili amirin izni ile terkedebilir(1)buna aykırı hareketin disiplin cezası 125/C-f aylıktan kesme cezası verilir,,125/D-b ye göre özürsüz ve kesintisiz
  3-9 gün göreve gelmemek kademe ilerleme cezasını gerektirir,ilgili yasada özrü olmaksızın dediginden, memurların; hastalık raporlarını verecek hekim ve sağlık kurulları hk yönetmeligin 3-b ,tek hekim 20 güne kadar rapor verebileceginden ..izinsiz il sınırı dışına çıkılsa bile bu rapor bir özür oldugundan kanımca kabul edielebilir olması gerekir ,ayrıca non bis in idem kuralı geregi aynı suçtan birden fazla ceza verilmez yanı en agır ceza verilir,bununla ilgili emniyet görevlisi hk verilen bir disiplin cezasından dolayı açılan davada..bu durumda davacıya birden fazla disiplin kuralını ihlal eden eylemi nedeniyle hem 4ay kısa süreli durdurma hemde 12 ay uzun süreli durdurma cezasının verilmesine ilişkin,davada kısa süreli durdurmayı iptal ederek uzun süreli cezanın iptaline yönelik talebi red ederek bu kuralı uygulamıştır(2)demekki bir eylemle birden fazla disiplin hükmü ihlal edilmesi halinde en agır cezayı gerektiren hüküm uygulanır(3)DMM 94/1 izinsiz veya kurumca kabul edilen mazereti olmaksızın görevin terk edilmesi bu terkinde kesintisiz 10 gün devam etmesi halinde ..çekilme isteginde bulunmuş, kabul etmekte bunun uygulanması için;izin veya ileri sürülen mazaretin kurumca kabul edilmemesı ve bu halin kesintisiz 10 gün sürmesi gerekir ancak 10 günü hesaplarken,cumar-
  tesi ve pazar günü gibi hafta tatiline gelmemesi gerekir yanı 10 günlük süre içinde hafta tatiline raslıyan gün varsa bunlar dikkate alınmaz(4)çünkü tatil günlerinde fiilen göreve başlaması söz konusu olmaz..
  (1) amir kavramı ayrıntılı biçimde konu ile ilglili yönetmeliklerde yer almıştır ,sicil, disiplin yön. gibi
  (2)DÜNDAR emniyet teşkilatı mensuplarına ilişkin disiplin cezaları ve yargı denetimi (Danıştay dergisi s 62-63 sh 50 dn 47 deki 10 d.18.2.1985 1984/399K 1985/244 s.kararı)
  (3)Taşkın A kamu görevlileri disiplin hukuku 2006 ah 2008
  (4)12D 2003/1034 2005/4521 Danıştay dergisisayı 112 sh 358
  Konu abdulalim tarafından (09-10-2010 Saat 21:38:48 ) de değiştirilmiştir. Sebep: dn 4 ilavesi

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Oct 2010
  Nerede
  ankara
  İletiler
  41
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İzinsiz il dışına çıktığım iddiası ve bu nedenle raporumun kabul edilmemesi.

  cumartesi ve pazar günleri hesaba katılmıyormu anlamadım. Danıştay kararında son iki güne denk gelmesi durumundan bahsediyor sadece

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Feb 2010
  Nerede
  ankara
  İletiler
  567
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İzinsiz il dışına çıktığım iddiası ve bu nedenle raporumun kabul edilmemesi.

  10 günlük sürenin hesabında cumartesi ve pazar günü çalışma olmadıgı için sayılmıyor,Danıştayın kararıda böyle mesala cumartesi pazarla birlikte 10gün olsa ,bu günlerde fiilen göreve başlama/çalışma söz konusu olmadıgından ..dikkate alınmaz

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Oct 2010
  Nerede
  ankara
  İletiler
  41
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İzinsiz il dışına çıktığım iddiası ve bu nedenle raporumun kabul edilmemesi.

  dostum öyle diyorsun iyi hoşda söz konusu karara baktım danıştay kararında 10 günlük sürenin son 2 gününün cumartesi pazara denk gelmesi söz konusu. o yüzden son iki günü cumartesi pazar olduğu için saymamış. Benim durumumda cumartesi pazar dahil 10 gün gelmeme söz konusu. Ve bu gelmeme hususunda birde raporum var doktordan 7 günlük. Benim asıl merak ettiğim konu şu. Ben raporluyum ve bu raporum eskiden sevk zinciri varken yani sağlık yardımından faydalananlar sevk alıp hastaneye giderken sevk zincirine riayet ederek rapor almaktaydı. Ancak şimdi sevk zinciri uygulama imkanı kalmadı. Zira artık sevk diye birşeyde kalmadı. T.C. Kimlik no ile hastaneye gidince sevk getirdinmi diye soran yok artık. Ancak kanunlar yönetmelikler halen sevk zinciri varmış gibi düzenlendiği şekliyle duruyor. Deiştirilmemiş. E sevk zinciri yoksa benim izinsiz il dışına çıktığımı kabul etsek bile bu orda hastalanamayacağım anlamına gelmiyor. Yani raporumun geçerli olması gerekir diye düşünüyorum. Sence

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Oct 2010
  Nerede
  ankara
  İletiler
  41
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Raporun kabul edilmemesi, izinsiz il dışına çıktığım iddiası

  İcra Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Bayram tatili için memleketime geldim. Gelmeden öncede bu husustaki dilekçemi 1.Sicil Amirim olan İcra Müdürüme vermiştim. Ancak Ramazan bayramı tatili hemen ertesinde 12 Eylül günü rahatsızlandım ve 7 gün yatak istirahati uygundur şeklinde tek hekim tarafından verilmiş bir rapor verildi. Bende bu raporu çalıştığım daireye faksladım.
  Yazışmalarım yapılmış, üst yazıyla raporum 2.sicil ve 1.disiplin amirim olan İcra Hakimliğine gönderilmiş. Bu aşamadan sonra İcra Hakimim tarafından raporum kabul edilmiyor ve müdürlüğüme yazı ile bayram izni için il dışına çıkmak hususunda dilekçem olup olmadığı soruluyor. Müdürlükteki arkadaşlarda bu şekilde bir dilekçe bulamayınca böyle bir dilekçenin olmadığını yazıp gönderiyorlar yazıyı.
  Hakkımda izinsiz il dışına çıkmaktan bu şekilde soruşturma açılıyor. Aynı zamanda rapor süresince işyerinde olmadığım için işyerinde mazeretsiz 3-9 gün gelmemek fiilinden dolayı aynı soruşturma içinde yine bir ceza daha isteniyor.
  Tüm bunlar yaşanırken İcra Hakimi tarafından göreve davet edilmedim. Yine gelmediğim günlere ait ayrı ayrı tutanak tutulmayarak tek bir toplu tutanak tutulmuş.
  Daha sonrasında ise memleketimden gönderdiğim izin dilekçeme binaen 1.Sicil Amirim tarafından uygun görülerek izne ayrılışım yapılıyor.
  10.gün akşama doğru hakkımda soruşturma açıldığını öğreniyorum ve iznimi yarıda keserek 11.gün göreve başlıyorum. Geldiğimde ne raporumun ne de izin dilekçemin idare tarafından kabul edildiğini öğreniyorum. Zaten şayet bana raporumun kabul edilmediği bildirilmiş olsa idi göreve her ne şekilde olursa olsun başlayacaktım. Aynı şekilde izin dilekçeminde kabul edilmediği bildirilmedi. Zaten bildirildiğine dair, ne bir tebligat var ne de telefonla aradıklarına dair bir tutanak.
  Sonuç olarak soruşturma kademe ilerlemesinin durdurulması ve aylıktan kesme cezaları için açılmış
  Tüm bu bilgileri değerlendirdiğinizde
  -Açılan soruşturma kademe ilerlemesi ve aylıktan kesmeye ilişkin, ancak toplamda 10 gün görevde olmadığımdan dolayı Müstafi sayılmam yönünde soruşturmanın niteliği deiştirilebilirmi? Yoksa soruşturmayı kademe ilerlemesinden açtıkları için artık müstafilikten soruşturma yapılamazmı?
  -Hergün için ayrı ayrı tutanak tutulması lazım geldiğini forumda öğrendim. Ancak toplu tutanak tutulması halinde ilerde İdare Mahkemesine açacağım davada bu benim ne kadar lehime olabilir?
  -Raporumun, sonrasındada iznimin kabul edilmediğinin tarafıma yazılı veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmesi gerekmezmi?
  -İzinsiz il dışına çıktığımı farzetsek bile, izinsiz il dışına çıktığım için başka ilden alınan raporun idarece geçersiz sayılması gibi bir durum ne kadar yasaldır? (Bilindiği gibi daha önceleri sevk zinciri vardı. Sevk zincirine uymadan alınan raporları idare kabul etmeyebiliyordu. Ancak şu anda sevk zinciri kalktı. T.C.Kimlik numarası ile her hastanede tedavi olunabiliyor ve sevk kağıdıda olmadığı için sorulmuyor. Ama Tedavi yönetmeliği hala eski sistem hakkındaki düzenlemeleri içerdiğinden orda yeni bir düzenleme yok.)
  -Yine izinsiz il dışına çıktığımı farzedersek, 12 Eylüldeki referandumla kabul edilen yeni yasalardan bir taneside -memuların izinsiz il dışına çıkması yasağının kaldırılması- ile ilgili olan yasa. Bildiğim kadarıyla referandumla kabul edilen maddeler Resmi Gazetede yayınlandı. Ancak bu maddelerle ilgili yönetmelikler vs. deiştirilmedi. Yanlışım olabilir bu konuda. Bu durumda ben bu maddeden yararlanabilirmiyim?
  -Eğer yararlanamazsam ve İdare Mahkemesinden hakkımda olumsuz bir sonuç alırsam ve sonrasında bu madde yasalaşırsa, geriye dönük olarak kaybettiğim haklarım için dava açma hakkım varmıdır?
  -Yönetmelikte yıllık izinleri İcra Hakiminin vereceği açık açık belirtilmesede bu şekilde uygulanıyor. Ancak hafta sonu ve bayram tatili için il dışına çıkma iznini kimin vereceği yetkili amir şeklinde belirtilmiş olup yetkili amirin kim olduğuna dair tüm aramalarıma rağmen bir açıklık bulamadım. Burdan anlamam gereken 1.Sicil Amirimi yoksa 2.Sicil Amirimi yada 1.Disiplin Amirimidir sizce?

  Yardımlarınız için teşekkür ederim.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  18.294
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İzinsiz il dışına çıktığım iddiası ve bu nedenle raporumun kabul edilmemesi.

  Sn.energie45, sorunuzu hangi konu altından takip edeceksiniz, bir yerde durun artık artık isterseniz.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Oct 2010
  Nerede
  ankara
  İletiler
  41
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İzinsiz il dışına çıktığım iddiası ve bu nedenle raporumun kabul edilmemesi.

  özür dilerim erdoğan bey. Bir konu açmıştım ancak mesaj içeriğinin silindiğini veyada teknik bir sebepten dolayı görünmediğini görünce, tekrar konu açmak durumunda kaldım.

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  18.294
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İzinsiz il dışına çıktığım iddiası ve bu nedenle raporumun kabul edilmemesi.

  Alıntı energie45 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  özür dilerim erdoğan bey. Bir konu açmıştım ancak mesaj içeriğinin silindiğini veyada teknik bir sebepten dolayı görünmediğini görünce, tekrar konu açmak durumunda kaldım.
  Tekrar,tekrar,tekrar,tekrar.... mı?

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Oct 2010
  Nerede
  ankara
  İletiler
  41
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İzinsiz il dışına çıktığım iddiası ve bu nedenle raporumun kabul edilmemesi.

  tekrar özür diliyorum. biraz panik içindeydim cevap gelmeyince bi kaç konu açmış olabilirim.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Benzer Konular :

 1. Öğrenci Ek C2 Kabul edilmemesi
  Yazan: free83_2000 Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 13-03-2009, 01:40:16
 2. İstifa kabul edilmemesi
  Yazan: durmadoy Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 23-01-2008, 11:35:19
 3. İstifa mektubunun kabul edilmemesi
  Yazan: archeopterix Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 21-11-2007, 13:22:38
 4. Vekaletnamenin kabul edilmemesi
  Yazan: mobiuska Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 17-06-2007, 20:21:22
 5. Borcun kabul edilmemesi
  Yazan: yusufkyc Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 15-06-2007, 07:36:34

Bu sayfada bulunan kavramlar:

devlet memuru izinsiz şehir dışına çıkabilir mi

rapor alıp il dışına çıkmak

memurlarin il disina cikmasi

memurun raporunun kabul edilmemesi

polis raporluyken il dışına çıkabilir mi

ozel işte birgun izinsiz cıkmak

polis memuru rapor alip il disindan tekrar rapor

heyet raporunun kabul edilmemesi

saglik raporu alan sehir disiogretmenin oy icin sehir disina cikmasihttp:www.hukuki.netshowthread.php80130-Raporun-kabul-edilmemesi-izinsiz-il-disina-ciktigim-iddiasimemur raporluyken il dışına çıkabilir mihakim sozlesmenin disina cikabilirmimemurun aldığı raporu müdür kabuletmiyebilirmipolis izinsiz ildışına çıktı ceza alırmıraporlu sehir disina cikmamemurlarda il disi rapormemur rapor kabul edilmemerapor alan sehirdisinapolis raporlu iken il disi icin amir sozlu izin mi verirraporun kabul edilmemesimemur rapor kurumun kabul edilmemesiistirahat raporu polis ankaraRaporlu olan memurun il disina cikmasiil disi sevk alan memura amir
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2016 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2016 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2016 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.