Üniversiteler, diğer kurumlardan farklı olarak birbirinden çok farklı özlük haklarına sahip personelle çalışmaktadır. Bu durum doğal olarak her biri için açılması olası bir ceza ya da disiplin soruşturması için farklı uygulamalar ve şartlar getirmektedir. Sakarya Üniversitesi'nde uzun yıllar hukuk müşaviri olarak görev yapan, Bahattin DUMAN, üniversitelerdeki öğretim üyelerinin, çalışan personelin ve de öğrencilerin özlük haklarını göz önünde bulundurarak bir ceza ve disiplin soruşturma rehberi hazırlamıştır. Kitapta; ilgili kanun ve yönetmeliklerin yanı sıra, konu ile ilgili yargı kararları ve örnek dilekçelere de yer verilmiş, böylece hangi aşamada, hangi işlemlerin yapılması gerektiği konusunda tam anlamı iler rehber bir kitap olmuştur. Kitabımız; Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumlarında Disiplin Amiri, Ceza Vermeye Yetkili Amir, Yetkili Kurul, Disiplin Kurulu, Soruşturmacı ve Tüm İlgililere yardımcı olacaktır.

Yükseköğretim Ceza ve Disiplin Soruşturması hakkındaki bu hukuk kitabı Seçkin kitap tarafından basılmış olup, ilgili kitap tanıtımı otomatik olarak yayıncı sitesinden alınmıştır.
Üniversiteler, diğer kurumlardan farklı olarak birbirinden çok farklı özlük haklarına sahip personelle çalışmaktadır. Bu durum doğal olarak her biri için açılması olası bir ceza ya da disiplin soruşturması için farklı uygulamalar ve şartlar getirmektedir. Sakarya Üniversitesi'nde uzun yıllar hukuk müşaviri olarak görev yapan, Bahattin DUMAN, üniversitelerdeki öğretim üyelerinin, çalışan personelin ve de öğrencilerin özlük haklarını göz önünde bulundurarak bir ceza ve disiplin soruşturma rehberi hazırlamıştır. Kitapta; ilgili kanun ve yönetmeliklerin yanı sıra, konu ile ilgili yargı kararları ve örnek dilekçelere de yer verilmiş, böylece hangi aşamada, hangi işlemlerin yapılması gerektiği konusunda tam anlamı iler rehber bir kitap olmuştur. Kitabımız; Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumlarında Disiplin Amiri, Ceza Vermeye Yetkili Amir, Yetkili Kurul, Disiplin Kurulu, Soruşturmacı ve Tüm İlgililere yardımcı olacaktır. kitabı ve diğer benzer hukuk kitapları için lütfen yayıncının kendisine veya web sitesine müracaat ediniz.