Merhaba. Ben Kont Bilişim'in ithalatını yaptığı Dell marka laptop aldım ve aldığımdan itibaren çeşitli sorunlar çıktı. Sorunların ayrıntısı aşağıdaki linkte mevcuttur;

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/416029

Ayrıntıda da yazdığı gibi, ürünün garantisi 2 yıldı ve alındıktan sonra 1 yıl içerisinde aynı arızadan dolayı ikiden fazla sayıda servise götürülmüştür. Ayrıca zaten ürünü 5 defa servise verdim ve 1 yıl içerisinde farklı arızalardan dolayı 4 defadan fazla servise verildiğinden dolayı değişim isteme hakkım yine mevcut. Ben bu nedenlerden dolayı tüketici hakem heyetine başvurdum(garanti süresi bitmeden) ve tüketici hakem heyeti beni haklı buldu. Ancak karar çıktığında garanti süresi bitmişti(Hakem heyeti önemli olan başvuru tarihidir dedi).

Tabi ürünün maddi değeri hakem heyetinin bağlayıcı karar verebileceği miktardan yüksek olduğundan dolayı tüketici mahkemesine gitmem gerekiyormuş ancak ürünün garantisi çoktan bitti. Şimdi bana söylenen ben garanti süresi içerisinde yaptığım bir başvurunun sonucunda tük. hak. hey. den olumlu sonuç aldığım için, ürünün alım tarihinden itibaren 5 yıl içerisinde mahkemeye gitme hakkım varmış.

SİZCE ŞİMDİ MAHKEMEYE BAŞVURSAM HAKLI ÇIKAR MIYIM??