Hukuki Net'in sayın avukatları ;

30,06,2009 Tarihinde çalıştığım fabrikada iş kazası geçirdim.Forklift ehliyetim olmamasına rağmen forklifte bindim ve sağ elimin orta parmağının ucunu kaybettim yine sağ elimin yüzük parmağının ucuda artık hareket etmiyor.Kazanın bir gün sonrasında iş yeri bana bir sürü evrak imzalattı bunların başında bu kazada tamamen suçun bende olduğuna dair bi tutanak diğeri ise yanlış hatırlamıyor isem fabrikayı zarara uğratmak ve karşılığında tazminat ödemek ile alakalı bir evrak idi.Şuan kazanın üzerinden neredeyse 2 yıl geçti benim bu kazadan ( bütüm bu imzalamış olduğum tutanak ve evraklara rağmen ) talep edebileceğim bir hakkım var mı?İş veren beni kaza yapıp sakatlanmamış bir çalışan gibi tazminat hakkımı verip işten çıkarabilir mi ?Yoksa belli bir süre beni mecbur çalıştırmak zorunda mı ? Bu konularda beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.Eminin benim durumumda bir sürü çalışan vardır.Vereceğiniz değerli bilgilerin ışığında o çalışanlarda aydınlanacaktır.Tüm çalışanlara sağlıklı kazasız belasız işi güvenliği içinde bir çalışma yaşamı dilerim.