Arkadaşlar annemin dedesine ait bir yer için dava açmaya hazırlanıyorum; fakat karışık bir dava olduğu için görüşünü aldığım hocalarımdan,diğer avukat arkadaşlardan farklı farklı görüşler duyduğum için sizlere de danışma gereği duydum.olayı şöyle özetleyebilirim: Annemin dedesi 3 kez evlenmiş.ve onlarca torunu olmuş.aileler yeri rızai olarak kendi aralarında paylaşmışlar; ancak veraset intikali yapılmamış ve tapu hala annemin dedesinin adına kayıtlı.paydaşlığın giderilmesi oldukça zor ve masraflı gözüküyor.bu ek bilgiyi verdikten sonra asıl konuya dönecek olursak.ailemizin payına düşen bu yeri annem ve kardeşleri zamanında dayıma geçici olarak veriyorlar ekip,kar edip,ilerde geri teslim etmeleri için.lakin dayım bahçe haline getirdikten sonra bu yeri satıyor tapusuz olarak.biz bu arazi satın alan kişiye karşı müdahalenin meni davası açmak istiyoruz ve bu kişiyi arazimizden çıkarmak istiyoruz.fakat tapu annemin dedesine ait ve paydaşlığın giderilmesi maddi ve manevi nedenlerle mümkün değil şu an için.sizce annem bu davayı açabilme yetkisine sahip midir? Görüşlerinizi Bekliyorum Arkadaşlar