Anket Sonuçlarını Göster: Anayasa Değişikliği Referandum Anketi

Oylayanlar
278. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
 • Evet

  93 33,45%
 • Hayır

  174 62,59%
 • Kararsız

  11 3,96%
Kilitli Konu
1 / 43 Sayfa 1234567891011213141 ... SonSon
1 den 5´e kadar toplam 215 ileti bulundu.

Konu: Referandum Anketi

Referandum Anketi
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jul 2001
  İletiler
  5.522
  Blog yazıları
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  17
  Dosya Yükleme
  53

  Tanımlı Referandum Anketi

  12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak Anayasa Değişikliği hakkındaki referandum anketi.
  Not: Referandum için yorum yapacaksanız lütfen siyasi görüş değil, hukuki görüşlerinizi yazınız. Örneğin; Anayasanın değişiklik yapılmasını istemediğiniz maddesini hukuki gerekçesi ile yazınız.  Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

  Hukuki NET Güncel Haber

  Referandum Anketi konulu yargıtay kararı ara
  Referandum Anketi konulu hukuk haber
  Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  kaosteorisi Misafir

  Tanımlı Cevap: Referandum Anketi

  Şunu merak ediyorum.Anayasa paketininin sanırım 19 .md sinde yer alan bireysel başvurulara ilişkin hakkın kullanımında anayasa ile güvence altına alınmış ve Aihs in koruması altında olan hakların ihlali durumunda bu haktan faydalanalıcağı yer almaktadır.Acaba buradaki AİHS deyimi salt hukuki niteliği itibariyle bütünsel anlamda yorumlanarak protokolleri de kapsayacak mıdır yoksa bir anayasal kıvraklıkla sadece temel hakları kapsayan AİHS temel metni mi ifade edilmek istenmektedir?Çünkü bildiğimiz gibi AİHS yapıldığı 1950 yılında siyasal açıdan farklı ideolojik temelde bütünleşen devletlerce yapıldığı için ve bu üye devletlerin ideolojik kurumsal yapılanmaları sosyal ve ekonomik haklar konusunda uzlaşamayacağı düşüncesiyle metinde yer verilmedi.Genel olarak temel haklar yada 19.yy ın tasnifiyle 1.kuşak haklar dediğimiz haklar yer almaktadır ve daha sonra sivil otoriteler için önem teşkil eden dayanışma hakları ve kolektif özgürlükler protokollerle desteklendi.Bence bu referandum geçerse ve bireysel başvuru hakkına ilişkin yargısal karar sürecinde sorun yaratcak bir anayasal ifadedir,bu konuda tıpkı Alman ve İtalyan anayasalrında olduğu gibi -Aihs ve Protokollerden doğan-şeklinde tasnife gidilmeliydi.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Apr 2010
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  451
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Referandum Anketi

  ben anayasaya evet diyeceğim.aihm ye bireysel başvuru hakkı doğru bir adımdı.ve yaş kararlarının yargıya açılması.işte özellikle bu iki madde benim anayasaya bakış açımı olumlu yönde etkilemiştir.12 eylül de evetçiyim

 5. #4
  kaosteorisi Misafir

  Tanımlı Cevap: Referandum Anketi

  Ayrıca Anayasamızın 2.mdsinde yer alan hukuk devleti ilkesinin en önemli hukuki yansıması idarenin bütün eylem ve işlemlerinin yargı denetimine açık olmasını gerektirir.Her ne kadar bunun yapılmasına temel teşkil eden irade ve mekan-zaman koşulları niteliği itibariyle anayasada istisnaları yaratılsada böyle bir demokratik ortamda hala hukuk devletine aykırılık teşkil edecek bürokratik mekanizmalar yaratma çabasını anlamlandıramıyorum.Aslında paketteki, kamu görevli,lerinin toplu sözleşme hakkına ilişkin uzlaşma komisyonunun kurulması ve bunun kararlarının kesin nitelik kazanması yargı yoluna gidilememesi şeklindeki hüküm beni çok düşündürüyor.Yani anayasa değişiklik paketi içindek, maddeler sadece anayasal lafzı itibariyle değil içeriği de anayasal adalet çerçevesinde iyice değerlendirilmelidir ve bir tür tez-antitez şeklinde diyalektik yaklaşımla bir sentez anayasa metni oluşturulsaydı daha iyi olurdu.

 6. #5
  kaosteorisi Misafir

  Tanımlı Cevap: Referandum Anketi

  Sayın Diaz,benimde çok evet şeklinde oy veresim var ama bir hukukçu olarak yapılan bu değişiklik paketinde yeni getirilen bu anayasal revizyonlar konusunda bir samimiyet hissetmiyorum sanki günü geçiştirmek içinmiş gibi geliyor ve bu beni düşündürüyor.Mesela bakın İtalyada bireysel başvuru hakkına ilişkin yüksek mahkeme çerçevesinde hak ve özgürlükler alanında uzmanlaşmaış hukukçu ve daireler şeklinde özel bir usulle bu yürütülmektedir.Tamam bireysel başvuru güzeldir ama neden şunu yapmışken Avrupadaki standartlarının yaptığı gibi yapmıyoruz.Yani değişikliği anayasal kurumlar bütünü çerçevesinde değerlendirmeli bireysel başvuru hakkında yapılan değişikliğin anayasa mahkemesi açısındanda bir özel daire şeklinde ilişkilendirmesi çok daha ii olurdu.

Kilitli Konu
1 / 43 Sayfa 1234567891011213141 ... SonSon

Benzer Konular :

 1. Seçim anketi - (istenmeyen seçim anketi engellenir!)
  Yazan: yas2010 Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 1
  Son İleti: 06-05-2011, 10:52:30
 2. Site İçerik ve Dizayn anketi...
  Yazan: admin Forum: Site Hakkında
  Yanıt: 1
  Son İleti: 15-08-2010, 20:09:01
 3. Makedonya Yunan kökenli mi anketi?
  Yazan: admin Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 4
  Son İleti: 24-02-2010, 22:31:50
 4. En güzel Türkçe kelime anketi
  Yazan: Av.G.A Forum: Kültür - Sanat - Edebiyat
  Yanıt: 10
  Son İleti: 12-01-2005, 14:53:30

Bu sayfada bulunan kavramlar:

9 10 2014 genel af vereceklermi

content

Forum

İlgili Hukuk terimleri

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2018 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.