Merhaba benim konum biras uzun umarım sabırla dinler ve yardımcı olabilirsiniz teşekkürler.

öncelikle benim babam 10 yıl kadar önce vefat etti. Gecen yıl dedem ardından da bu hafta Babannem öldüler. Babannem oldukça varlıklı bir kadındır. ancak babam öldüğünden beri görüşmüyoruz ve babamlar 3 kardeştiler. Bu kardeslerden biri yani halam kötü bir kişilik olduğundan muhtemelen babannemin PekÇok malını coktan üstüne geçirdi ve parasına el koydu. şayet kızının üstüne ölmeden mal ve para geçirdiyse nasıl öğrenebilir ve çözebilirim bu durumu? yanlış hatırlamıyorsam Tenkis davası açılıyor...? tabiki kardeşimle haklarımızı alabilmek için avukat tutmayı düşünüyoruz, ancak bu konularda pek bir bilgim yok. öncelikle ne nedir öğrenmek istiyorum ki bunca yıllık sabrımız boşa gitmesin.

bunların yanısıra babamın bir de varlıklı bir amcası gecen sene vefat etti ve çoçuğu olmadığından bize hak düştüğünü ancak vergisini ödemem gereken bir ev olduğunnu duyduğumda öğrendim. Bu ev dışında herhangi bir şeyde hakkım olup olmadığını bilmiyorum şuan bunu da nasıl öğreneceğimi bilmiyorum şuan. Açıkcası olduğu rivayet edilen bir mera vardı onun hakkında bilgiye nasıl ulaşıcam.

Tüm bunların yanısıra benm muhtemelen dedem babannem ve amca adına 3 ayrı dava mı yürütmem gerek ? Dava ücretlendirmelerine ulaşamadım internetten bunlar nerde yazar acaba bana yol gösterirseniz belki bunca yıldır ulaşamadığım haklarıma ulaşma umudum yeşerir.
teşekkürler ilginize. iyi çalışmalar
Cevap alabilmek dileğiyle ...