Ben bir insan olarak çıldırmak üzereyim. 657 ye tabi devlet memuruyum. psikyatri hastasıyım. çeşitli aralıkalarla, çeşitli hastahanelerde toplam olarak 20 aydan fazla tedavi gördüm. beni hastahaneye yatırıp tedavimi yapıp sonra heyete sevk ediyorlardı. ve çeşitli aralıklarla farklı senelerde yatışlarım oldu ve ve heyet raporları verdiler. bu heyet raporlarımı saydım toplam 33 aydır. 10 senemide Doldurmama 1 ay var. 10 senemi doldurmayı şu an. Ancak KANUNDA kanser, verem ve psikyatri hastalarına 18 aya kadar doktor rapor verebilir denmekte, hasta iyileşmezse bu rapor bir katına çıkarılır. yani 36 ay olur. hastanın yatarak tedavi gördüğü hastahane günleride gözönünde bulundurulurulur denmekte. şimdi ben daha önceden emekli sandığına 2 yıl önce defalarca telefon ettiğimde bana 10 yılını doldurmam gerektiğ belirtiliyordu. şimdi 1 ay var 10 yılımı doldurmama. adi malülen emekli olmak için. ben telefon açtım emekli sanadığına bana emekli olamayacığımı 36 ayı tamamlasam dahi dediler. bana şöyle diyorlar emeklilik dilekçesi verirsen hastanede yattığım günlerin toplamı 20 ay ve aralıklı aldığım 33 ay heyet raporu bunu 36 aya çıkarsam dahi emekli edemiyeceklerini çünkü hastanelerde FARKI ZAMANLARDA YATTIĞIM GÜNLERİN TOPLAMI İLE BANA FARKLI ZAMANLARDA VERDİKLERİ HEYET RAPORU TOPLAMINI ESAS ALACAKLARINI SÖYLEMEKTELER. BUDA 20 AY+33AY =53 AY EDİYOR BUDA 10 YILIMI DOLDURMADIĞIM İÇİN BUNU ESAS ALIP EMEKLİLİK İSTEĞİNDE BULUNURSAM EMEKLİ EDEİLEMİYECEĞİM VE MAAŞ BAĞLANMAYACAĞ BELİRTİLİyor. bana 2 şık öneriyorlar. ya doktorum tedavisi imkansız bakıma muhtaç raporunu almam gerektiği ki oda kolay değil. kimseye öyle kolay rapor verilmemekte . ikinci şıkımda 6 ay aralıklarla 36 aya kadar tekrar rapor almam istenmekte. şimdi daha önce böyle demiyorlardı şimdi böyle zorluk çıkarmaya çalışıyorlar. işe gidemiyorum. hayatımdan bıktım. GÜNDE 22 İLAÇ KULLANIYORUM İLAÇLARDAN DOLAYI 68 KİLODAN 140 KİLO OLDUM.İLAÇLARIM ÇOK PAHALI AYLIK 3 MİLYARI BULUYOR. BENİ EMEKLİ ETMEYİP TOPTAN ÖDEME YAPARLARSA MADDİ GÜCÜM YOK BEN BU İLAÇLARI NASIL ALIRIM. hiç birşey yapamıyorum. bu yazıyı okuyan arkadaşlardan, ve avukatlardan ve asistan avukatlardan YARDIM BEKLİYORUM. NE YAPACAĞIMI BİLEMİYORUM. BÖYLE GİDERSE İNTİHAR EDECEM LÜTFEN BİR YOL GÖSTERİN