+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 20 ileti bulundu.

Konu: Hakaret ve Tehdit Davası

Hakaret ve Tehdit Davası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hakaret ve Tehdit Davası

Selamlar.

Ticari ilişkimiz olan bir müşterim, firması ile ilgili bir yaşanan bir sorundan kafasında beni sorumlu tutmuş. Akabinde de beni telefonla arayarak, tehdit ve küfür etmiştir. Ben konuşmamızı kendi telefonumun özelliği ile görüşmemizi kaydettim. Ayrıca o anda yanımda misafir olarak bulunan bir arkadaşa hoparlörü açarak dinlettim.

Savcılığa ses kaydı ve şahit bilgisi ile suç duyurusunda bulundum. Savcılık dosyayı Asliye Ceza mahkemesine sevk etti. Dava dilekçem aşağıdadır. Sizce bu davanın sonucu ne olur?

İlgilenen ve bilgilendiren herkese teşekkür ederim.

1) Yukarıdaki adreste bulunan bilişim firmasında, satış ve destek personeli olarak çalışmaktayım. Sanık sahibi olduğu ...... Ltd.Şti. için, çalıştığım firmadan program, bilgisayar donanımı ve hizmet almıştır. Bu şekilde aramızda Müşteri-Satıcı ilişkisi olmuştur.
    2) Sanık 12.02.010 tarihinde, saat 16:00 sularında kendisine ya da şirketine ait cep telefonundan (0530 ... .. ..), ağabeyimin üzerine kayıtlı ancak benim kullanımımda olan cep telefonunu arayarak (0532 ... .. ..), direk olarak bağırıp çağırmaya başlamış, “senden bunun acısını çıkarırım, sana gününü gösteririm, seni gebertirim” gibi sözler etmiştir. Neden sinirlendiğini, ne olduğunu anlamadığımı söylediğim halde, “sen biliyorsun bunun acısını çıkartırım senden, yanına bırakmam” gibi sözler ederek bağırmaya devam etmiştir. Aramızda proje ve verdiğimiz hizmetle alakalı bazı küçük ticari sorunlar vardı ancak bu derece büyük bir sorun olmadığı için de neden bu kadar sinirlendiğini bir türlü anlayamadım ve tekrar sordum ne olduğunu. Bu arada da cep telefonumun kayıt düğmesine bastım. “Programlarımı incelemeye geldiler, bunun acısını ben senden alacağım” dedi. Anladığım kadarı ile bu incelemenin bir şikayet neticesinde oluştuğunu düşünüyor, şikayet edenin ise ben olduğumu düşünüyordu. Olayla bir ilişkim ve bilgim olmadığını anlatmaya çalıştıysam da, sanık küfür, hakaret ve tehdit içeren konuşmalarına devam etmiştir. “Anam avradım ölsün, senin ananı avradını sinkaf edeceğim bunu unutma, sizden biri yaptı bu haltı, dinlemiyorum seni, kapat telefonu, benim adım .....’sa, kalıbımı basarım, bunun acısını almazsam namerdim, eğer evinizde de huzurlu yatırırsam adım ....... değil benim” gibi sözler söyleyerek telefonu yüzüme kapatmıştır. Sonrasında ise yine şirketine ya da kendisine ait olan cep telefonundan (0532 ... .. ..) kendisini arayıp konunun ne olduğunu öğrenmek istedim, “müsait değilim” diyerek tekrar yüzüme kapattı. Sonuç olarak olan olaylardan beni ya da firmamızı sorumlu tutarak zan altında bırakmaktadır.
    3) Sanığın yapmış olduğu küfür ve hakaret dolu sözleri, telefonun sesini dışarıya verdiğim için, o an iş yerimizde misafir olarak bulunan .........’da tanık olmuştur. Aramızda geçen konuşmaları telefonuma kayıt ettikten sonra, bir cd’ye aktarıp, yüce mahkemenize delil olarak sunuyorum. Sanığa ait telefon kayıtları incelendiğinde, durum daha da iyi anlaşılacaktır.
    4) Sanığın tehdit, küfür ve hakaretleri tarafımı endişeye sokmuş ve psikolojimi bozmuştur. Kendimin ve ailemin güvenliğinden ve hayatından endişe duymaktayım. Bu nedenle Sayın Savcılığınıza müracaat zorunluluğu hasıl olmuştur. Gerek şahsım, gerekse ailem ve çevrem olaydan manen rahatsızlık duymaktadır. Olayın bir an önce soruşturulup, kendimin ve ailemin korumaya alınmasını talep ediyorum. Ayrıca sanık ruhsatlı silah sahibidir. Şahsımın ya da ailemin başına herhangi bir kanunsuz iş gelmesi halinde, tek sorumlu sanıktır.
    5) Yukarıda arz etmeye çalıştığım gibi, sanığın bir an önce yakalanarak olayın kovuşturulmasını, ayrıca sanığa ait telefon kayıtlarının incelenmesini ya da dinlenmesini sayın savcılığınızdan talep ediyorum.

NETİCE-İ TALEP : Yukarıda arz ettiğim gibi, tarafımın, ailemin (eş ve çocuğumun) hayatının korumaya alınıp, beni ölümle tehdit edip, küfür ve hakaret eden sanık hakkında kovuşturma yapılmasını, sanığa ait yukarıda numaraları belirtilen telefonların dinlenmesini, bunun sonucunda ise, sanık hakkında kamu davası açılmasını saygılarımla arz ve talep ederim. 13.02.2010
    Eki – Küfür, hakaret ve tehditleri içerir Ses Cd’si örneği.

Hukuki NET Güncel Haber

Hakaret ve Tehdit Davası konulu yargıtay kararı ara
    Hakaret ve Tehdit Davası konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hakaret ve Tehdit Davası

Elinde kanıtların olması senin lehine bence bu mahkemenin sonucu senin lehine olacaktır.

İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

hoperlöre alıp şahit bulmanız güzel ama kişisel verileri izinsiz kayetmişsiniz. bu konuda sorun yaşamanız muhtemel olabilir

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Davamız sonuçlandı. Nihayetinde Sanık her iki suçtan (hakaret ve tehditten ayrı ayrı olmak üzere) hüküm giydi. Ancak hapis cezası önce para cezasına çevrildi, sonra da daha öncesinde bir sabıkası olmadığı için ertelendi. Ancak artık tazminat davası açabileceğim çünkü kazanma şansım oldukça yüksek.

Sonucu yazayım da, daha sonra böyle bir olayla karşılaşan olursa bilgisi olsun diye yazdım.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    102
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aynı olay benim başıma geldi fakat eski nişanlım bana komple kurdu.Önce kendisi hakeret etti sonra bende ona ettim fakat benim ona ettiğim sırada yanındaki 2 şaite konuşmayı dinletmiş.Hakaret suçundan beraat ettim ama şartlı tehtitten 6 ay sonra para cezası sonra erteleme ile sabıkama işlendi.Olay 2001 de oldu 2006 da sabıkamı sildirmek için gittiğimde bu sefer kararı temyize yollamışlar denildi.Sabıkam silinemedi.Yıl 2011 malesef halen sabıkada görünüyor.
    Tazminat davası açıldı mı açılmadı mı bilmiyorum.Temyizden gelen dosyada ceza 2200 den 1950 tl ye düşmüş.Sanırım biraz lehime çıkmış.
    Sizin tazminat alma ihtimaliniz de sanırım zor.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Orhun42 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Davamız sonuçlandı. Nihayetinde Sanık her iki suçtan (hakaret ve tehditten ayrı ayrı olmak üzere) hüküm giydi. Ancak hapis cezası önce para cezasına çevrildi, sonra da daha öncesinde bir sabıkası olmadığı için ertelendi. Ancak artık tazminat davası açabileceğim çünkü kazanma şansım oldukça yüksek.

Sonucu yazayım da, daha sonra böyle bir olayla karşılaşan olursa bilgisi olsun diye yazdım.
    Dava ne kadar bir sürede sonuçlandı ? Benzer bir olayla karşı karşıyayım da.. SMS yolu ile ve telefonla konuşarak tehdit edildim öldürülmekle, SMS ile bir kişi, telefonla konuşarak 2 kişi tarafından.. Telefon konuşmalarını kaydetmiştim ben de.. Ama son çare onları ortaya çıkaracağım..

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı okan123 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Dava ne kadar bir sürede sonuçlandı ? Benzer bir olayla karşı karşıyayım da.. SMS yolu ile ve telefonla konuşarak tehdit edildim öldürülmekle, SMS ile bir kişi, telefonla konuşarak 2 kişi tarafından.. Telefon konuşmalarını kaydetmiştim ben de.. Ama son çare onları ortaya çıkaracağım..
    Şubat 2010 da savcılığa vermiştim. Savcılık Sulh Ceza mahkemesine sevk etti. 21 Haziran'a duruşma günü verildi. 14 Ekim'e ertelendi. 14 Ekimde ses kaydının çözülmesi için 2 Kasıma ertelendi. 2 Kasımda karara bağlandı. Savcılık sonrası ve ilk celselerin arası uzun olduğu için 8 ay kadar sürdü. Ancak 3 celsede bitti.

Saygılar

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı muratdemirci rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aynı olay benim başıma geldi fakat eski nişanlım bana komple kurdu.Önce kendisi hakeret etti sonra bende ona ettim fakat benim ona ettiğim sırada yanındaki 2 şaite konuşmayı dinletmiş.Hakaret suçundan beraat ettim ama şartlı tehtitten 6 ay sonra para cezası sonra erteleme ile sabıkama işlendi.Olay 2001 de oldu 2006 da sabıkamı sildirmek için gittiğimde bu sefer kararı temyize yollamışlar denildi.Sabıkam silinemedi.Yıl 2011 malesef halen sabıkada görünüyor.
    Tazminat davası açıldı mı açılmadı mı bilmiyorum.Temyizden gelen dosyada ceza 2200 den 1950 tl ye düşmüş.Sanırım biraz lehime çıkmış.
    Sizin tazminat alma ihtimaliniz de sanırım zor.
    Sizin durum nedir bilmiyorum ama yaptığım araştırmalara ve görüştüğüm hukukçulara göre tazminat ALMAMAM imkansız.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şubat 2010 da savcılığa vermiştim. Savcılık Sulh Ceza mahkemesine sevk etti. 21 Haziran'a duruşma günü verildi. 14 Ekim'e ertelendi. 14 Ekimde ses kaydının çözülmesi için 2 Kasıma ertelendi. 2 Kasımda karara bağlandı. Savcılık sonrası ve ilk celselerin arası uzun olduğu için 8 ay kadar sürdü. Ancak 3 celsede bitti.

Saygılar
    neden bu kadar uzun sürdü acaba ? yoğunluk sebebiyle mi ? 4 ay sonrasına duruşma günü verilip yine 3-4 ay sonrasına ertelenmesi baya uzatmış davayı..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    102
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sizin durum nedir bilmiyorum ama yaptığım araştırmalara ve görüştüğüm hukukçulara göre tazminat ALMAMAM imkansız.
    Tazminat alabilmek için maddi ve/veya manevi mağduriyetinizin olması gerekir.
    "Sanığın tehdit, küfür ve hakaretleri tarafımı endişeye sokmuş ve psikolojimi bozmuştur. Kendimin ve ailemin güvenliğinden ve hayatından endişe duymaktayım." demekle ne kadar tazminat alabileceğinizi sanıyorsunuz?Bence avukata vereceğiniz miktar daha fazla olacaktır.Yani medyatik biri olsanız hani 10 000 tl manevi tazminat alsanız eyvallah.
    Bende 40 000 tl lik tazminat istemiştim trafikten (Ehliyete haksız yere el konulması),işimden olmuştum ve avukat bana çalışmadığım günleri hesapla dava aç demişti.Maddi kayıbımın hesabı kolayda sizin ne derece manevi kaybınız olduğunu bilemiyorum.Sanırım o tarihlerde psikiatrist-psikolog-ilaç masraflarınızı ibraz etmeniz gerekecek.Yinede ufak bir mevla yani.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tehdit davaları nasıl sonuçlanır

tehdit davası sonuçları

tehdit ve hakaret davası nasıl sonuçlanır

hakaret davası nasıl sonuçlanır

kamu davası nasıl sonuçlanır

http:www.hukuki.netshowthread.php74874-Hakaret-ve-Tehdit-Davasi

tehdit davası nasıl sonuçlanır

hakaret tehdit dava sonuçları

hakaret davası sonuçları

kamu davası nedir nasıl sonuçlanır

hakaret ve tehdit davasi

tehdit kamu davası sonuçları

tehditten kamu davası

telefonda hakaret davası sonuçları

Hakaret davasında beraat

tehdit davasi

kamu davalari hakaret davasi nasil sonuclanir

adli sicil kaydi yoksa hakaret davasinda sonuc

tehdit mahkemetehdit davalarhakaret davalarının sonuçlarıeski nisanlim icin koruma talebitehdit ve hakaret davası açmak ne kadarkomsum sozle tehdit ettikamu davası sonucu ne olur
Forum