Merhaba, AYDIN / GERMENCİK de 1992 yılında kurulan S.S.SEÇKİN SİTE KONUT YAPI KOOPERATİFİN de hisse sahibiyim (1 villa) 1992 yılında kuruluşdan bu yana 18 sene geçen kooperatiften hala tapularımızı alamadık.. 2 yıl önce ben askerdeyken kurular çekilmiş ve evler belirlermiş d blok n:3
bize çıkmış geçen toplantıda aidatını ödemeyen ortakların ev yapım işlerinin durdurulacağı söylenmişti böle birşey olabilirmi. yoksa korkutma amaçlımı. borcunu ödemeyen ortaklar hakkında hiçbir hukuki işlem uygulanmamaktatır. aidatlar 600tl olarak ödenirken geçen toplantıda 500tl düşürldü ve yılbaşından itibaren de sadece çevre düzenlemesi adı altında aylık 300tl ödemekteyizz. şu anda bazı evlerin pencere ve balkon demirleri yok ..
sizden açıklayıcı bir yardım istiyorum tapuyu artık almak istiyorum. hiç borcum yok ödemelerim düzenli ama bize şöle bişi söylemiyorlar bizi yok sayıyorlar nası oluyor diyceksiniz. çünkü borcu olan çok insan var bunlar aidatlarını yatırmamış. ben toplantıda biraz çıkıştım bu kooperatif ne zaman bitecek diye aidatını ödemeyenlerin işlemlerinin yapılmasını hatta icra ve ortaklıktan çıkarılmasını istedim. hemen bana ters ters bakmaya başladılar bu ödemeyenler zaten yöneticilerde ekmek elden su gölden karışan eden yok kimse sesini çıkarmıyorlar.lütfen bana yardımcı olun sanki bi batağın içinde kalmışım gibii başka bir konuda yazdığınz yorumda ortak için şöle demişiniz eğer tapuyu alır yada almaz ortaklıktan çıkırsa 3 yıl bekletiriz faizsiz parasını öderizz lütfen bize yardım edin bizii bitiriyorlar böyle bi kaç konu okudum çoğu koperatif ortağı bu batağın içinde ucu açık bir süreç var sanki hiçbir açıklama yok müfettiş çağırabilirmiyim yada i avukat tutup ne olup bittiğini öğrenebilirmiyim lütfen yardıma ihtiyacım var...
ALİ İLHAN