daha önceden mahkemeden 5 ay süre ile 5 dünya klasiği kitap okuma ve içkili mekanlara girme yasağıyla ilgili ceza aldım.fakat karar kesinleşmemişti kesinleştiğinde bana tebligat geleceği söylenmişti. aynı mahkemede 4 dosyam vardı. ve 3 ev adresim 1 telefon numaram vardı.bu dosyamdaki karar kesinleşmiş bana tebligat yollanmış fakat tebligatlar en eski adresime yollanmış elime ulaşmadı tekrar mahkeme açılmış mahkeme tebligatıda elime gelmedi ve yokluğumda yapılan mahkemede 5 ay hapis çıkmış.ama benim bu mahkeme dosyasında hiç bir adres beyanım yok sadece 80 lira para cezası için yine tebligattan dolayı yakalama çıkmış polis beni gozaltına almıştı 80 tl yi ödeyip çıkmıştım orada üst arama tutanağında son ve guncel adresim var başka bi adres beyanım yok bu evrak dosyada mevcut bide mahkeme karar evrakıyla tebligatlardaki adres kağıtlarında ev adres numaralarını faklı yazmış lar örn: mahkeme karar kağıdında 44 tebligatta 61 hapis cezası kağıdı yine eski adrese yollanmış ama nasıl olduysa yeni adresime getirdiler ve 10 gun içinde teslim olmam gerekiyormuş mahkemede butun guncel edreslerim telefonlarım var bildiğim kadaıyla muhtar yada azalarına veya zabıta yada polisede bana ulaşamayınca bırakmaları gerekiyordu tebliğ kanunu 21 maddeye gore bunlarda yapılmamış
sorum şu olucak bu karara karşı ne yapabilirim karardan geri donuş olurmu yada nasıl bir yol izlemeliyim
şimdiden teşekürler