Sayın forum yöneticileri ve üyeleri

benim sorum oldukça karmaşık. Büyükbabam 2008 yılında 79 yaşında iken vefat etti. ölümünden 6 ay kadar önce amcanın kızı büyükbabamı z bankasına götürüp 36 ay vade ile 30.000 tl kredi çektirmiş ve bu paranın bir kısmı ile kardeşi adına bi araba almış bir kısmı ile büyükbabamın biriken emlak vergilerini ödemiş (yaklaşık 3000 tl) geri kalan para ise çarçur olmuş. Şu an miras nedeniyle tüm aile ile davalık durumdayız. Benim merak ettiğim banka 79 yaşında bir insana 36 vade ile nasıl kredi verir. bunun karşılığında akli meleke raporu istmez mi? Kredi çekildikten 2 ay sonra haberimiz oldu büyükbabama sorduğumuzda ben kredi çekmedim diyordur sonra bana 9000 tl lazım bankadan çekelim dediler torunum kefil oldu öle çektim dedi...(yani akli dengesinde gel git sorunu vardı) biz bu bankadan kredi çekildiği esnada almış oldukları evrakları nasıl alabiliriz. bankadan davacı olabilir miyiz?. amcamın kızını dava edebilirmiyiz ?... Ayrıca 65 yaşın üzerindeki insanların hukuksal işlemlerini kısıtlayan yazılı bir yasa var mı varsa eğer bankalarda buna uymak zorunda değil mi aksi halde usulsüz kredi kullandırmış olmazlar mı?

Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim...