Selamlar

Saatlerce hukuk forumlarını araştırdım, tamamen yanlış yerden gidip iş hukukunu araştırmışım, aradığım yanıtları burada bulabileceğimi umarak direk soruma gireyim...

6 senedir X kurumunda ortalama bir devlet dairesine göre gerçekten ağır ve yoğun şartlar altında sözleşmeli teknik pernonel olarak görev yapmaktayım ve artık istifa noktasına geldim. En büyük sorunum ise içerideki haksızlık ve adaletsizliklere daha fazla katlanamıyor olmam. 2 yıllık üniversite mezunları bile kadrolu sözleşmeli uzman konumuna geçirildiler (torpilden bahsetmeme gerek var mı ?) ve benim gibi yıllardır kadro alamayan mühendislerden çok daha fazla maaş almaktalar. Üstüne bir de alay eder gibi 6 senelik sicil ortalamam 90 ve üzeri olduğu gerekçesiyle basit bi derece yükseltmesi yazısı gönderdiler.(Maaşıma etkisi yok denecek kadar az ancak bu belge hukuk açısından önemli bir kozum olacaktır diye tahmin ediyorum)
Adaletsizliğin böylesine tahammül edemiyorum artık ve istifamı verip tüm bu olan biteni dava etmek istiyorum, tazminat gibi bir şansım, hakkım var mıdır ? Sizce nasıl bir yol haritası belirlemeliyim ?

Teşekkürler