Merhabalar, çalıştığım şirket tarafından 6 aylık sözleşme ile işe başlatıldım 6 ay sonunda süresiz sözleşme yapılacağı söylenmişti.Bu 6 aylık süre içerisinde hamile kaldım ve çalıştığım firma sözleşmem sonlandığı zaman (18.06.2010) kendi ihtiyaçlarından dolayı 2.5 ay daha sözleşmemi uzatacaklarını fakat daha sonra iş aktimi fesedeceklerini hamileliliğim sırasında herhangi bir tazminata muhatap olmamaları için böyle yaptıklarını doğum yaptıktan sonra dilersem o günkü şartlarda tekrar çalışmaya başlayıp başlamayacağımıza bakarız dendi.2.5 aylık ek sözleşmem bitiminde hamileliğimin 32. haftasına gelmekteyim, bilindiği gibi bu sürede doktor raporu ile hamilelik iznine ayrılabiliyorum.Benim bilmek istediğim süreli sözleşmelerde ssk analık parasının nasıl işlediğidir.İşverenin bu tutumundan dolayı ssk analık parası alamayacakmıyım.SSK primimin ödenmesinin bitmesi yani sonlanması durumunda sigortadan hamilelik yardımı alamıyorum sanırım.Yapmam gereken ve haklarımın neler olduğunu öğrenmek istiyorum.(Not:İşyerinde çalışan sayısı 5 kişidir.Çok uluslu bir firmanın Türkiye ayağıdır.)Çok teşekkürler...Müdürle konuştum 32. haftada doğum iznime çıkıp fakat çıkışımı yapmamalarını tazminat talebim olmayacağı ve gerekirse izizn dönüşünde işe başlama talebim olmayacağı yönünde bir iyi niyet dilekçesi imzalayacağımı belirttim ama işverenim oralı olmadı.Sizce 2.5 aylık ek çalışmayı kabul etmeyip 6 aylık sözleşme bitiminde devam etmesem bu insafsız firma için doğru bir davranış olmuş olurmu.Ne olur yardımcı olun.
Teşekkürler....