Herkese merhabalar,

Üniversiteyi kazandığım yıl X bankasında "ilk imza" adı altında, yalnızca 18 yaşından küçüklere açılan bir hesap açtırdım. Aradan bir süre geçtikten sonra hesabımdaki 20,00 TL'yi çekmek için bankamatiğe başvurduğumda hesabımın bloke olduğunu gördüm. Bankaya danıştığımda, hesabımın Türk Telekom'a olan borçtan dolayı bloke olduğu söylendi. Ancak takdir edersiniz ki 16 yaşındaki bir insanın icralık borcu olamaz. Avukat adresi verildi bana, ve görüşmeye gittim. Görüşme sırasında avukat arkadaş meslek ahlakına sığmayacağını düşündüğüm şekilde dalga geçercesine, bana ismi ve soy ismi benimle aynı olan, ancak doğum tarihi 1950 küsür birine konulacağına yanlışlıkla bana bloke koyulduğunu anlattı. Şahsın resmini göstererek "Resme iyi bak belki babandır" gibi bir cümlenin ardından kahkaha atılması da cabası. Bana icra müdürlüğüne gitmem gerektiğini, ve onlara o kişi olmadığıma dair yazı getirmem gerektiğini söylediler. O dönem bu konu üzerinde hem cahillikten hem de ailemin baskısından dolayı uzak durdum. Ancak 4 sene geçti aradan. Bugün gittiğimde blokenin hala durduğunu, ve hesaptaki tutarında aynen devam ettiğini öğrendim. Şimdi ben bu bankadan hem yanlışlıkla bloke koydukları param için maddi, hem de üniversite döneminde bana paranın ulaşmasında yaşanan sorunlar, o gün çekemediğim 20,00 TL yüzünden gidemediğim okulum ve arkadaşlarıma mahcup olduğumdan dolayı manevi tazminat davası açmak istiyorum. Bilgilerinizi benimle paylaşarak yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Okuyan herkese çok teşekkür ederim...

Saygılarımla...