Merhaba

5 katlı 10 daireli bir apartmanın en üst katında oturuyorum. Dairemizin terası var ve terasa çıkış sadece bizim daireden olmaktadır. Projede çatı piyes olarak gözüküyor.
Yağmurdan sızıntı olmakta ve dairemde hasara yol açmakta, öncelikle terasım ortak alanmıdır? terasın ortak olması nelere bağlıdır? sadece benim dairemden çıkış olduğu için özel bölüm sayılırmı, ve burada yaptıracağım tadilat için kat maliklerinden yada belediyeden izin almam gereklimidir? İzolasyondan kastım sadece yerlere kalebodur yapılacak,terasımızdaki eğimin bozukluğundan dolayı sular terasımızda kalmakta,
Apartman sakinleri apartmana yük biner endişeyiyle karşı çıkmakta. Görüş aldığım tüm izolasyon şirketleri ve inş. mühendisleri yapacağım işlemin apartmana gereğinden fazla yük bindirmeyeceği, aksine izolasyonu yaptırmassam sızan suyun apartmana daha çok zarar vereceği konusunda hem fikirler.

Sormak istediğim, terasıma yaptıracağımizolasyon için gerek apartman sakinlerinden gerekse de belediyeden izin almam gereklimidir. Yapıp bitirdikten sonra bana bir sıkıntı yaratırmı.

Umarım anlaşılır yazmışımdır. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.