+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.
    Nerede
    İZMİR
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Bir Türlü Giderilemeyen Internet Bağlantı Sorunu Hakkında...

Merhabalar ,

Ben Yaklaşık 6 aydır superonline fiber internet kullanıcısıyım.
    Gecen pazar gecesi bağlantımda kopma yaşadım. Ertesi gün müşteri hizmetleri ile uzun süren bir görüşme sonucunda 14.00 sularında teknik servis geliceni sölediler, telefonu kapattım. Teknik servis ertesi günde gelmeyince akşam saatlerinde teknik servis e ben gittim ve arızam olduğunu gelmelerini rica ettim.Onlarda bilgilerinin olduğunu aynı bölgede bakşa bir işlerinin olduğunu o zaman geliceklerini sölediler. Eklemek isterim hemen alt sokakta teknik servis ne ise aynı gün modemim değişti. 2 Saat sonra tekrar bağlantım koptu.Tekrar müşteri hizmetlerini aradım ve bana tekrar teknik servis in gelip teknik kontrolun yapılıcanı sölediler tabi günlerden salı akşam olduğu için yarın geliceklerini sölediler.Ertesi gün sabah ben teknik servis arayıp teknik elemanın gelip geleiyiceni sordum daha sonra bana 4 saat sonra bir teknik eleman gönderdiler. Bu teknik eleman internet varmı yokmu kontrol edip işim var kurulum yapıcam deyip tekrar gelicem diyip gitti...Bir gün sonra tekrar teknik servis aradım tekrar bu sefer 3 kişilik bir ekip gelip benim bağlantı portumu değiştidi. Ve bu port değişimi daha da farklı bir hataya neden oldu ve bu hatayı biz çözemeyiz diyip gittiler bende diğer hatanın giderilmediğini akşam tekrar gelip gelemiyiceklerini sordum onlarda giderilmediğini tekrar geliceklerini sorun çözüldüğünde kendilerini bilgilendirmemi sölediler. Aynı akşam o sorunu merkez çözdü.Ve tekrar teknik servsi aradığımda ekiplerin kurulumda olduğunu gec saate olsa geliceklerini sölediler.Saat 20.11 sularınca tekrar aradım ve geliceklerini tekrarladılar. Tekrar aramamda telefon açılmadı.Cuma günü müşteri hizmetlerini aradım ve arızanın istanbulun giderğini söleyip arızanın onların işinin olmadığını yazıp arıza forumnu kapattıklarını öğrendim.. gün içinde görüştüm teknik ekibin tekrar geliceni söleyip beni oyaladılar.Cumartesi günü teknik ekibi bir kaç kişiyi bir kaç yere şikayet ettim.Ve bana teknik servis servis sahibi telefon edip kendisinin yarın gelip bizzat ilgileniceğini söledi.bağlantımın kesilişinin 7. Gününde sabah gelip benim üyelik bilgilerimi değiştirip binadaki panellerde kontrol yapıp gittiler.Ancak benim bağlantım hala kesilmekte. Pazar gecesi müşteri hizmetlerini tekrar aradım ve yarın teknik ekibin tekrar geliceni sölediler... Yarınlar bitmedi bir türlü.Bugün 8. Gün ve ben komşuma rica edip ondan bağlantı kullanmaya başladım.
    Hala bağlantı sorunum devam ediyor.
    Yarın içinde tekrar gelicekler ancak ben internet üstünde web dizayn ve Web site tasarım yaparak minik de olsa miktarlar kazanan bir insanım bu bağlanıt problemi yüzünden aç kaldım desem yeri var.
    nedeni ise bağlantımın kopması nedeni ile işlerimi halledememem ve insanlardan ücretleri alamamam.
    Bilindği gibi web tasarım bir iş değil insanlara bu yönde fatura kesilemiyor.Ama ben beni oyaladıkları bağlantı problemi yüzünden maddi olarak zararın yanında insanlara yarın işinizi halledicem yarın diye diye insanların güvenlerini kaybettim desem yeri var... kısaca manevi de zarar görüyorum. Son 1 haftadır tek işim internet bağlantımı düzeltmek oldu.Başka hiçbirşeyle uğraşamıyorum.Müşteri hizmetlerini aramaktan telefon faturam bile şişti.
    Bağlatının 5. gününde müşteri hizmetlerini aradım ve bağlantımı iptal ettidiğim takdirde kaç para ödiyecemi sordum. Bana taaütlü olduğum için 200 TL civarı ödiyicemi sölediler bu benim 3 aylık bağlantı ücretim yapıyor bende sorunu çözemediklerini binadaki diğer kullanıcılarda sorun olmadığınu bana sorunsuz bir 2. fiber internet hattı almak isteğimi bu bağlantı sorunu yüzünden maddi manevi zarar gördüğümü anlattım. Onlarda Sorunu Çözücellerini buna gerek olmadığı sölediler.Ancak 8. gününde hala sorunum çözülmüş değil ve internetim yok.Neredeyse yeni faturam gelicek.

Bu konu tüketici hakları konusunda çok bilgim yok, bilgili kişilerden yardım istiyorum ben bu sorun için superonline a maddi veya manevi dava açabilirmiyim?

Hukuki NET Güncel Haber

Bir Türlü Giderilemeyen Internet Bağlantı Sorunu Hakkında... konulu yargıtay kararı ara
    Bir Türlü Giderilemeyen Internet Bağlantı Sorunu Hakkında... konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Seyhan
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bir Türlü Giderilemeyen Internet Bağlantı Sorunu Hakkında...

Merhaba aynı sorundan bende muzdariptim fakat arama motorları sayesinde araştırdığım kadarıyla sorunuza en yakın cevap olarak okuduğum bir metni sizinle paylaşmak isterim.

Ülkemizde fiber optik altyapı konusunda yeterli yatırım yapılmaması bir kez daha kendini hissettirmeye başladı. Neredeyse %90 doluluk ile çalışan yurtdışı bağlantılarda yaşanan en ufak teknik arızanın tüm internet erişimini etkilemesi alışılmış bir durum haline geldi.

Bugün 15 Haziran 2016 saat 15:30 itibari ile Google servislerine başlayan yavaşlık sonrası yurtdışı yönünde diğer servislerinde bu durumdan etkilendiği görüldü. Türk Telekom kaynaklı problem ile ilgili olarak yapılan teknik açıklamada problemin fiber optik kablo arızasından kaynaklandığı bildirildi.

Türk Telekom kesinti nedenini açıkladı.
    “Yurtdışı kaynaklı F/O kablo kesintisi mevcuttur.” şeklinde yapılan teknik açıklama ile Google ve yurtdışı merkezleri sitelere neden erişilemediği anlaşılmış oldu.

Google servislerinin yer aldığı avrupa konumlu veri merkezi ile direkt bağlantısı bulunan Türk Telekom’un erişim problemi daha öncede yaşanmış, kesinti ile ilgili olarak yedek bağlantı olmaması yönündeki eleştiriler yükselmişti.

Yavaşlama ve kesinti sebebi Google servislerine erişim yasağı mı?
    Google arama motoru; internet sitelerini arama sonuçlarında gösterebilmek için düzenli olarak ziyaret etmekte. Yapılan bu ziyaretlerde alınan sayfa örneği ise daha sonra ulaşılabilmesi için google cache sisteminde saklanmakta. Kullanıcı memnuniyeti için yapılan bu işlem, erişim engelleme kararı alınan sitelerin sadece Türkiye’ye kapatılması nedeniyle google sunucularında barındırılmaya devam etmekte. Bu sebep ile TİB tarafından alınan kapatma kararı da ilgili sistem için uygulanmaya başladı.

Yapılan bu engelleme ile aynı zamanlarda yaşanan erişim problemi akıllara Yaşanan probleme erişim engelleme kararımı sebep oluyor sorusunu getiriyor. Tib tarafından alınan kararın detayı ise şu şekilde;

“5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (webcache.googleusercontent.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı‘nın 15/06/2016 tarih ve 490.05.01.2016.-84787 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.”

Ancak teknik olarak takip edildiğinde problemin tüm yurtdışı siteler için yaşanıyor olması bu ihtimalin çok doğru olmadığını gösteriyor.

Nerede
    Konya
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bir Türlü Giderilemeyen Internet Bağlantı Sorunu Hakkında...

Herkese iyi pazarlar
    Benzeri sorunu ben de yaşıyorum.
    Sıkıntım şu; iki tane sorunum var
    1;internet hızım yavaş 2; sürekli hattımd kopma problemi var. Hızı yükseltseler kopma oluyor kopma sorununu çözseler hızım yavaşlıyor. Müşteri hizmetlerine arız kaydı bıraktım. Teknik servis bir kaç gün sonra evime gelip sokaktaki direklere varıncaya kadar kablolardan ölçüm yaptılar. Sonuç: sorunun kendi alt yapılarından kaynaklandığını söyledi. Ben bunun üstüne Kony Türk Telekom Genel Müdürlüğüne gittim. Şebekeden sorumlu beyefendinin biriyle görüştüm. O kişinin bana söylediği şey şu oldu. Bilgisayar ekranından kablonun mesafesini kablonun çeşidini cinsini göstererek; sen şebekeye uzaksın senin evine gelinceye kadar hızı düşer. Yapılacak başka şey yok mi diye sordum tekrardan. Hayır dedi. Neyse yine bir ertesi gün tekrar aynın yere gittim. Bu sefer müşteri hizmetlerinden bir beyefendi ile görüştüm oda bana bu sorunun mühendis beye sormam gerektğini söyleyerek ona yönelendirdi. Mühendisin yanına çıktım. Neyse derdimi anlattım. Onun bana çözüm bulması gerekirken ben ona alternatif çözüm yolları ürettim. Ama onun bana söylediği şey şu; yeniden bir sistem kurulması lazım(sistemden kastı sokaktaki telefon kutularından bahsediyor) bu sistemin en küçüğü 10.000 liradan başlıyor dedi. Bana internetten baktığı bir modem modelini kağıda yazarak bana verdi. Yani anlayacağınız şebekelerle ilgilenen kişiden tutun mühendise varıncay kadar hiç kimse sorunuma bir çare bulmuş değil. Aylık bilmem kaç lira fatura öderken bu internetin de daha hızlısını kullanmak hakkım diye düşünüyorum. 29.08.2016 pazartesi günü Konya d bulunan tüketici hakem heyetine gitmeyi durumu bir de onlara anlatmayı düşünüyorum. İnternette gezinirken buldum bu siteyi. Bir rehberlik kılavuzluk yol gösterecek ne şekilde hakkım var onu bana söyleyecek birisi varsa aranızda lütfen yardımcı olun. Herkese hayırlı günler

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

süperonline internet kesintisi

superonline bağlantı sorunusuperonline internet sorunusuperonline internet yokhttp:www.hukuki.netshowthread.php72900-Bir-Turlu-Giderilemeyen-Internet-Baglanti-Sorunu-Hakkindaturkcell superonline internet kesintisisuperonline sorunsuperonline baglanti sorunuturkcell superonline internet sorunuizmirde internet kesintisisuperonline internet kesintisi 2016superonline internet kesintisi 2015turkcell superonline internet yoksuperonline internet baglanti sorunuinternet kesintisi superonlinesuperonline kesinti sorunuizmirde internet sorunusuperonline internet gittisuperonline baglanti problemiturkcell superonline bağlantı sorunusuperonline bağlantı problemisuperonline kesintisuperonline sorunlarsuperonline baglati problemleriinternet kesintisi 2015
Forum