Herkese selam ben gerçekte 23.04.1985 doğumluyum fakat nüfus cüzdanında 03.04.1982 olarak kayıt ettirilmişim.Yaş tahisis davasında bulundum hastane doğumlu değilim düzeltmek istediğim tarihte tescil tarihinden önce benden bir yaş küçük kardeşim var doğru yazıldı. Herşey olması gerektiği ve haklı olmam yönünde ancak tek bir nedenden dolayı hakim davayı reddetti.Okul kayıt tarihime göre 5 yaşında okula kayıt yaptırılamazmış tanıklarla iddiamı ispatlamama rağmen tanıklar bile dinlenilme gereği görülmedi.Zaten okula ilk kayıt olduğum yer anadolunun küçük bir köyü bütün sınıflar bile tek bir sınıfta okuyorduk öğretmenimiz aynı zamanda hem hademe hem öğretmen hem müdürdü ve köydeki herkesi tanır ve samimiyeti vardı. Okula ilk kayıt tarihim 1990 yılı nüfus yaşıma göre yani 1982 tarihine göre 8 yaşına denk geliyor dedemde daha fazla yaşı ilerlemesin diye o tarihte 1990 yılında kayıt yaptırmış gerçek yaşıma göre 5 fakat okul zaten resmi tarihe göre kayıt yapar 1982 tarihine göre 8 yaşında oluyorum yani 8 yaşında okula başladım daha geç olmasın diyede beklememiş dedem ozamanki öğretmende bu çocuk küçük gözüküyor bunu yazamam dememiş doğal olarak.Konuyu toparlayacak olursa hakimin verdiği kararı keyfii olduğunu zannedeiyorum ve temyiz etmeyi düşünüyorum temyizden dönem olasılı var mıdır? birde yargıtaya gönderilecek dilekçenin sağlam olması gerektiğini söylüyorlar dilekçe konusundada yardımcı olursanız sevnirim saygılarımla...