+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Boşanma sürecinde aldatma ve velayet

Boşanma sürecinde aldatma ve velayet Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Boşanma sürecinde aldatma ve velayet

Eşim iki defa benden habersiz evi terk edip baba evine gittikten sonra. Evlilik yükümlülüğünü yerine getirememekten dava açtık. İlk duruşma günümüzde beni aldattığını ve sadakatsizligini internetteki fotoğraflarından yakaladım. Fotoğraflar savunma götürmez sekilde samimi ve aldattığı kişiye kullandığı ifadeler "aşkım" larla dolu.
    Duruşmada aldatıldığımı bilmediğim için aile uzmanına sevkimizi istedim. İkinci duruşmamda sahitlerin dinlenmemsi ve deliller için yıl sonuna 3. duruşma tarihi verildi. Davayı açtıktan 2 ay sonra karşı taraf karşı dilekçe verdigi için kabul edilmemesini avukatım önerdi hakime. (10 gün çinde bir şey yapmadıkalrı için).
    - Aile uzmanlarının sonuç ve değerlendirme raporunda lehime birçok ifade bulunmaktadır.
    Boşanabilmem için savcılıkta açtırdığım dosyalarda var tehdit edildim bir çok defa ciddi anlamda.
    1-) Aldatma
    2-) Haksızlık ve kusur
    3-) Tehdit ve hakaretler.
    4-) Kendine zarar veren psikolojisi sağlam olmayan bir anne.
    (tüm bunlar için savunma götürmeyecek şekilde şahit ve delillerim var.)
    2,5 yaşında da bir çoçugumuz var. Avukatıma velayeti alabilirmiyiz diye sorunca veya ihtimalimiz nedir neyin üzerine gidip nasıl bir yol çizeceksiniz diye sorduğumda ser veriyor sır vermiyor. Bu konuda tecrübe ve bilgilerinizi benimle paylaşırmısınız.
    Bir gününü dahi mutlu geçirmeyi evladına karşı sadakatsizlik ve vicdansızlık gören, maddi ve manevi evledı için hayatını hazırlan bir baba (ben) diğer tarafta ise evden kaçar kaçmaz başka biri(lerini) bulup yuvasına yavrusuna kocasına ihanet eden düşüncesiz bir anne.
    Sizce doğru olduğuna inandığım ve ortak aklın görüşüde evledımızın onda kalmaması çocuguma zarar verecek.
    Bana ne söylemek istersiniz. Velayeti alabilme ihtimallerim ne ile mümkün olur. Alabilirmiyim. Babalık tatminim için değil evladımız için ne yapam gerekiyor.
    Bebeğimin doğru bir sosyal ortam ve anlayışta yetişmesi için elinizdeki ve edindiginiz bilgilerinizi paylaşırmısınız yavrumda bende buna çok muhtacız. Avukatım var ama akıl akıldan tecrübe bilgiden üstündür. Lütfen adalet için yapabilceğiniz bir şey varsa esirgemeyin.

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma sürecinde aldatma ve velayet konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma sürecinde aldatma ve velayet konulu hukuk haber
    Konu ozgirl tarafından (28-04-2010 Saat 23:22:30 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Boşanma sürecinde aldatma ve velayet

Kaç yıllık evlisiniz ? Çocuk sayısı nedir ? Çocuk / çocukların yaşları cinsiyetleri nelerdir ? Davanız ne aşamadadır ? Bunları bilmeden fikir yürütmek imkansız. Diğer yandan Türkiyede ne yazıkki velayet ile ilgili kararlar, sizin baktığınız çerçeveden bakılarak verilmiyor. Forumda bu konuda çok sayıda örnek bulabilirsiniz..
    Örneğin daha yeni eklenen bir konu, Çıplak Tenimin Hafızası ismli kitabın yazarı kadın eşini internette tanıştığı 300 erkekle aldattığını söylemişti. Yada bu şekilde lanse edilmişti. Hakim (bana göre ciddi bir çelişkidir) kadını 15 Bin TL tazminat ödemeye mahkum ederken (kadını kusurlu bulduğundan olmalı) ne yazıkki çocuğun velayetini anneye vermiş, ayrıca yetmemiş, babayı 600 TL de nafaka ödemeye mahkum etmiştir.
    Geçmiş olsun..

Özür dilerim çocuğunuzun yaşı 2,5 imiş atlamışım orayı. Kuvvetle ihtimal hakim velayetini anneye verecektir. Siz anenin fena bir hayat sürdüğünü çocuk için kötü örnek teşkil edecek bir yaşam tarzı sürdürdüğünü ispat edemediğiniz sürecede annede kalacaktır. Hakim çocuğunuzun anne sevgi ilgi ve şefkatine ihtiyacı olduğuna kanaat getirererk velayetini anneye verecektir. Sizde çocuğunuz (hakim takdir ederse ve çalışmıyorsa eşiniz için de ) için nafaka ödeyeceksiniz
    Kendinizi bu karar hazırlarsanız iyi olur.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

küçük bir miktar tedbiri iştirak nafakası yatırıyorum. Annenin 7 ay içinde beni aldattığı iki oldu. Resimler ve onların tarafında şahitlerim var. Kızımızı ilişkide olduğu erkeklerin yaına götürüyormuş.
    Konu kızımın doğru, ahlaki sorumluluk sahibi olan bir zihniyet ortamında yaşaması ile ilgili. Hatta hala boşanmakta olan eşime bak bu kızın sanda ihtiyacı var böyle seyler yapma velayeti elinde tumazsın bu da hem kızmıza hem bana hemde sana kötülür olur diye tavsiye edecek kadar samimi ve gerçekciyim. Ama dinlemiyor. Umarsamıyor aldırmıyor.
    İnanın kızmın doğru yaşayacagını bildidigim her türlü fedakarlığı yapıp babalık tatminimden de her zaman vazgeçerim. Ama o kızmın şuan bulunduğu ailenin tavırları çuvala sızmaz ve yaptıkaları. Aile uzmanalarıda degerlendirme raporunda samimiyetime vurgu yapmışlar. Hata uzman tedbiri velayeti sana versek annesiyle görüşme konusunu ne yaparsın diye sordu bende cevaben maddi durumu iyi degil, görmeye gelemezse ben götürürüm kızmı annesine dedim. Güneydogu anadolu lar şuan. Ben istanbuldayım. 3 yıllık evliyiz. 2,5 yaşında bir kızımız var.
    Ben makul ve akılcıyım her türlü sonuca hazırlanacağım elbette. Bir günümü bile kızım için göz yaşı dökmeden geçirmiyorum. Aksine kızma ihanet olarak görüyorum. Maddende iyice çıtayı yükseltiyorum gün geçtikce, işlerim iyiyee gidiyor kendi ofisim var. Kazancım iyi, güçlü olduğum sürece tabi kızımın orada kaldığı her gün gücümü yitiriyorum galiba.
    Konu ozgirl tarafından (29-04-2010 Saat 00:02:36 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

“Eşler birlikte yaşamak,birbirine sadık kalmak ve yardımcı olmak zorundadırlar”(M.K. 185/3)Her iki eş de evlenme sözleşmesinin yapılmasıyla karşılıklı olarak “birlikte yaşama hakkına” sahip olurlar.Eşlerin birlikte yaşaması aynı zamanda bir yükümlülüktür."

Medeni kanun böyle diyor. Henüz boşanmamış olduğunuz için de bu madde eşiniz ve sizin içinde geçerli. Yani hala evlisiniz ve birbirinize sadık olmak zorundasınız. Farklı bir nedenle dava açmış olsanız dahi, eşinizin sadakatsizliği nedeni ile ayrı bir dava açma hakkına sahipsiniz. Elinizdeki bilgi, delil ve tanıkların ifadeleri ile eşinizin sadakatsizliğini ve dahi zina yaptığını ispatlamanız halinde velayet konusunda şansınız olabilir. Hatta eşinizden maddi ve manevi tazminat talep edebileceğiniz gibi, Borçlar kanunu madde 41/ 2 ye istinaden, diğer şahıslara da tazminat davası açabilirsiniz.
    Geçmiş olsun.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ

Nerede
    istanbul-antalya
    İletiler
    301
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Abdullah Yaman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

“Eşler birlikte yaşamak,birbirine sadık kalmak ve yardımcı olmak zorundadırlar”(M.K. 185/3)Her iki eş de evlenme sözleşmesinin yapılmasıyla karşılıklı olarak “birlikte yaşama hakkına” sahip olurlar.Eşlerin birlikte yaşaması aynı zamanda bir yükümlülüktür."

Medeni kanun böyle diyor. Henüz boşanmamış olduğunuz için de bu madde eşiniz ve sizin içinde geçerli. Yani hala evlisiniz ve birbirinize sadık olmak zorundasınız. Farklı bir nedenle dava açmış olsanız dahi, eşinizin sadakatsizliği nedeni ile ayrı bir dava açma hakkına sahipsiniz. Elinizdeki bilgi, delil ve tanıkların ifadeleri ile eşinizin sadakatsizliğini ve dahi zina yaptığını ispatlamanız halinde velayet konusunda şansınız olabilir. Hatta eşinizden maddi ve manevi tazminat talep edebileceğiniz gibi, Borçlar kanunu madde 41/ 2 ye istinaden, diğer şahıslara da tazminat davası açabilirsiniz.
    Geçmiş olsun.
    Abdullah Bey;

Çok enteresan gerçekten. Benim boşanma davamda eşimin aldattığı ile ilgili kanıtları sunmak istediğimizde ne zaman diye soruldu; şu tarihte diyince de evden ayrıldığı zaman olanlar buranın konusu değil dendi ve red edildi.
    Sizin yazdığınıza dair bir çok şeyi okudum, avukatım da söyledi ama başımıza da böyle bir olay geldi.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın üye.
    Her boşanma davası açıldığı tarihteki iddialar üzerine yürütülüyor. Siz; örneğin şiddetli geçimsizlik nedeni ile açtığınız bir davayı sadakatsizlik ve zina yönünde genişletmeye çalışırsanız hakim bunu kabul etmeyebilir. Malum aile mahkemelerinde bir çok karar hakimin takdirindedir. Zira iddialar farklı. Hakimin söylediği gibi eşinizin evden ayrıldıktan sonra yaşadıkları ve sadakatsizliği konuları mevcut boşanma davasının konusu değil.
    Ancak sadakatsislik ve zina konusundaki yeni bilgi delil tanık ve bulgular ayrı bir boşanma davası konusudur. Ayrı bir boşanam davası açılmış olsa idi, sadakatszilik ve zina konuları ayrıca görüşülecekti. Belki iki dava o zaman birleştirilebilirdi.

Nerede
    istanbul-antalya
    İletiler
    301
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Abdullah Yaman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın üye.
    Her boşanma davası açıldığı tarihteki iddialar üzerine yürütülüyor. Siz; örneğin şiddetli geçimsizlik nedeni ile açtığınız bir davayı sadakatsizlik ve zina yönünde genişletmeye çalışırsanız hakim bunu kabul etmeyebilir. Malum aile mahkemelerinde bir çok karar hakimin takdirindedir. Zira iddialar farklı. Hakimin söylediği gibi eşinizin evden ayrıldıktan sonra yaşadıkları ve sadakatsizliği konuları mevcut boşanma davasının konusu değil.
    Ancak sadakatsislik ve zina konusundaki yeni bilgi delil tanık ve bulgular ayrı bir boşanma davası konusudur. Ayrı bir boşanam davası açılmış olsa idi, sadakatszilik ve zina konuları ayrıca görüşülecekti. Belki iki dava o zaman birleştirilebilirdi.
    Anlıyorum, ancak şurada bir sorun yok mu; açıldığı tarihteki iddiaları destekleyecek bir delil zinayı da kanıtlayabilir. Hakim o zaman bunu nasıl göz ardı edebiliyor?
    Örneğin ben eşimin eve çok geç geldiğini, bazen erken gelip sonra çıkıp gece gelmediğini, sürekli içki kullandığını ve bu haldeyken sürekli kavga çıkarıtıp,tehlikeli hale geldiğini yazmıştım. Bunu kanıtlamak için sunduğum kanıtlarda da aldattığını kanıtlamıştım.
    Ama dediğim gibi kabul edilmedi. Sanırım (avukatımın dediğine göre daha doğrusu) bana verilen tazminat kararı da ; çocuk doğduktan sonra işten uzaklaştırılmam, daha sonrasında döndüğümde performans sorunu yaşamam ve eşimin çocuğumuzu bana baktırmamak istemesi, bu konudaki baskıları nedeniyle maddi manevi zarara uğradım; yaşam kalitem düştü; sanırım bu yüzden verildi tazminat.
    Sonuçta dediğiniz gibi herhalde.
    Teşekkür ederim.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın üye.. Siz boşanma davanızı " Zina, Sadakatsizlik ve buna bağlı olarak güven bunalımı, şiddetli geçimsizlik, ruhi ve fikri anlaşmazlık" nedenleri ile açmış olsaydınız, eşinizin sadakatsizliği de dahil olmak üzere, boşanmanıza neden olabilecek her türlü bilgi, belge, delil ve tanık ifadesini kullanabilecektiniz.
    Ancak muhtemelen siz, şiddetli geçimsizlik nedeni ile açtığınız dava da daha sonradan elde edilmiş bulguları mahkemeye sundunuz. Boşanma davanızın ana mecrasından uzaklaşmasını engellemek ve konunun dağılmaması için hakim böyle bir karar alarak sizin sonraki iddialarınızı red etmiş olabilir.
    Ancak siz o bilgi, belge, bulgu, delil ve tanık ifadeleri ile ayrı bir boşanma davası daha açabilirdiniz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tşk ederim Abdullah bey.
    Arkadaşlar ayrıca bildiğini aktarmak isteyen avukat arkadaşlarımızda varmı. Abdullah bey gayet net ifade etmiş. Ben ayrıntıda olsa her tecrübeden faydalanmak istiyorum

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kocami aldattim cocugumu alabilirmiyim

aldatma ve ihanet kanun

boşanma aldatma velayet

aldatma davalarinda velayet

esimi aldattim velayeti alabilirmiyim

aldatmalı boşanmada velayet

aldatmali bosanmalarda velayet hakki

bosanmada aldatan kadın velayet

aldatma çocuk velayeti

aldatma sonucu bosanmalar