1998 yılında kurulan kooperatifte kurucu başkan değişmemek üzere başkan yardımcısı, yönetim kurulu üyesi bir kaç kere değişmiştir.

Söz konusu kooperatif henüz binayı tamamlamamıştır. Şu anda %90 bitmiş olan binada yaklaşık olarak %50 oranında fazla inşaat yapılmıştır. Binanın şuanda ruhsatı bulunmamaktadır. Uzun zamandır ruhsat alımı ile bizleri oyalamaktadırlar. Eğer ruhsat alınamazsa veya belediye yıkım kararı verirse ne yapmamız gerekiyor.

1 - Alacak davası açabilirmiyiz?
2 - Bu davayı kime karşı açacağız? (Başkan, yönetim kurulu, kooperatif)
3 - Kooperatif yapı kooperatifi olduğu için bina yıkılrısa zaten bişey alamayız, bakşan, başkan yardımcısı yada yönetim kurulu nekadar sorumlu? Kurucu üyelerden bazıları hem yöneticilikten, hemde kooperatif üyeliğinden ayrıldılar, sorumlulukları var mıdır?
4 - Eski yöneticilerde sorumlumudur?
5 - Binada herkesin diaresi belirlendi. Eğer kısmi yıkım yapılırsa üst katlar yıkılacağı için, sadece bizim gibi son katta oturanlar mı zararlı çıkacaktır, yoksa diğer üyeler bizim zararımızı karşılamak zorundamıdır?

Kısaca şu ana kadar 80 000 lira gibi bir ödeme yaptım. Mahkeme yoluyla dairemi kurtarabilirmiyim? Yada en azından paramı geri alabilirmiyim?
yol gösterirseniz sevinirim?