merhaba,

2009 yılında gittiğim bir tatil bölgesinde jandarmalar tarafından apar topar kaldıgım odadan alındım jan. karakoluna goturuldum. hırsızlık ve ya kesicilik suçundan nezarete alındım. ertesi gün öğleden sonra ilçeye sevk edilip cum. savcılığına çıkarıldım. 0........ falanca numaray tanıyıp tanımadığımı sordular hayır dedim. sen kullanmışsın dedıler hayır dedım. önüme belgeler koydular ama gsm operatörünün sözleşmesindeki ne adres ne anne kızlık soyadı nede imza bana ait değildi. bunu beyan ettim ve benden sol ve sağ elimle imzalarım alındı ve salıverıldım. hayatmda hiç gitmediğim bodrum'da bir bayanın arabasından çantasını planlı bir şekilde çalmakla suçlanıyordum. çanta çalındığında çalan kişi arabaya telefonunu düşürmüş ve telefon ve içindeki simkart adıma kayıtlı. ben GBT doruşturmasıyla çalışma kartı çıkarılan havalimanında çalışıyorum. tam kartların yenilenme dönemeinde olduğumuz için kartım çıkmadı ve ben 3 gün işe gidemedim. tam işyerim beni işten çıkarıyorduki ben Bodrum'a gidip savcılıktan yardım istedim ama dosya araştırması devam ettiği için bana sadece dosyamdan bir sürü evrağın fotokopisini almama yardımcı oldular. 2005 yılında X marka telefonumu bir telefoncuya satmıştım ve benden kimlik fotokopisi istemişlerdi. sonra adıma hat çıkartıp aynı telefonuda birine satmışlar. dosyam hala açık bir arpa boyu ilerlemedi. imzalarımdan dolayı ve benim olayın işlendiği tarihte ve hattın aktive edildiği tarihte askerde olmamdan dolayı hala bir suçlamaya maruz kalmıyorum lakin dosyam hala açık.
sizlerden öğrenmek istediğim,
1- defalarca dilekçe yazmama rağmen hiçbir cevap alamıyorum ne yapmalıyım.
2- X gsm operatörüne ve bu sahtekarlığı yapan X operatörürün hala açık olan abone merkezine dava açmalımıyım ne zaman ve nasıl açmalıyım. neler yapmam gerekiyor

Şimdiden teşekkür ediyorum