yazdığım dilekçe bu

T.C.

İSTANBUL

ASLİYE 6.HUKUK MAHKEMESİ
BAŞKANLIĞI’NA

Konu: 2010/140 sayılı dosyayla ilgili yürütülen manevi tazminat istemiyle ilgili davanın şahsımın askerlik görevinin bitim tarihine kadar ertelenmesi.

01/04/2010 tarihli Askerlik Sevk işlemim nedeniyle askerlik görevimi yapmaya başladım. Asker olmam nedeniyle maddi ve manevi olarak davayı yürütebilecek ve Avukat tutacak durumum bulunmamaktadır. 10-11 Nisan 2010 tarihlerinde Askeri Birliğime teslim olacağım. İşyerimde fiilen ücretsiz izinli durumdayım.

Davacının açtığı davayla ilgili olarak yapacağım savunmam nedeniyle hazırlık yapmam gerekmekte. Mahkemenize savunmamı bizzat vermek istemekteyim. Fakat asker olmam nedeniyle psikolojik olarak bu davayı devam ettirecek durumda değilim.

Tarafımca 8.İdare Mahkemesinde yürütmekte olduğum 2009/1297 sayılı 1/8 Maaş kesimine istinaden, cezanın iptali ve manevi tazminat istemiyle ilgili dava karar aşamasındadır, yapacağım savunmam bu kararın sonucuna göre şekillenecektir. Dava sonucu davacıyı da doğrudan etkilemektedir.

Yukardan beri açıkladığım nedenlerden dolayı adil bir yargılanmanın yapılabilmesi için davanın askerlik görevimin bitim sonrasına ertelenmesi için gereğini bilgilerinize arz ederim.