İyi günler. Geçen yıl almış olduğum garanti kapsamındaki cep telefonunun 3 kez arızalanması neticesinde teknik servisten bedel iadesi ya da ürün değişimi talebinde bulundum. Bu talebim kabul edilmeyip ürüne yazılım yüklendi. Ancak 4.kez aynı arıza oluşunca cep telefonunu teknik servise yine teslim ettim. Aynı şekilde bedelini talep ettim. Teknik servis kayıtlarına bedel iadesi ya da ürün değişimi yazılmış. Ürün servisteyken ürünün ithalatçısını arayıp teknik servisin isteğimi yerine getirmediğini, ürünün bedelini istediğimi beyan ettim. Bunun akabinde Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurarak bedel iadesi talebinde bulundum.Şikayetvar.com'a da aynı şikayetimi genel hatlarıyla yazdım. Şu anda belirttiğim siteye yetkili teknik servisten gelen bilgiye göre ürünün değişimine karar verilmiş. Sorum şu; ürün değişimini kabul etmeyip tüketici sorunları hakem heyeti kararını bekleyebilir miyim? Yoksa teknik servis kaydına dayanarak kabul mu etmeliyim, etmezsem bir sorun oluşur mu? Bu konuyla ilgili nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda beni bilgilendirirseniz minnetar kalacağım. SAYGILARIMLA.