Kilitli Konu
9 / 21 Sayfa İlkİlk 12345678910111213141516171819 ... SonSon
81 den 90´e kadar toplam 203 ileti bulundu.
    Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız

TEKRAR ÖZÜR...
    Önceki yazımda; "Sağlıklı bir böbrek hastası..." şeklinde bir ifadede bulunmuşum. Bu kadar "salakça" bir cümle olmaz. O yazıya başlarken, aklımda iki kavram vardı:"Böbrek hastası ve kreatin" Aklım bu iki kavramda iken; "sağlıklı insan" yerine; "sağlıklı böbrek hastası" demiş olmamı; affedeceğiniz ümidiyle...
    Uzun zamandır hasret kaldığım; litigation'un iltifatına da teşekkürler...
    Yine de; yazılmamış çok şey var.
    Sağlıcakla kalın...

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız konulu yargıtay kararı ara
    Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Aman hocam biz ne dediğinizi anladık. Önemli olan bu. Sağlıklı, hastalık olmayan günler dilerim herkese.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Bu konuda "yazmayacağım" demiştim. HTT ile ilgili yeni bir şey öğrensem de, yazmayacağım. "Çok paranın döndüğü hastalık" hakkında, şu anda yaşananları da yazmıyorum.
    Bugün misafirlerim vardı. Daha önce yazdığım; PBS hastası kadın, kocası ve bir sendikanın tesis müdürü arkadaşları...
    PBS (Primer biliyer siroz) yani; "Karaciğer büyümesi var. İkinci evredesiniz, bundan sonrası; SİROZ. Tıbben yapacak bir şey yok." denen kişinin; karaciğerini kontrol için yapılan tetkikleri gösterir raporu gördüm. Koca bir sayfada; bir sürü kısaltma; karşısında hastanın değeri, yanında da "olması gereken değer aralığı"
    Hastada, olması gereken değer aralığını aşan/altında kalan bir tane bile ölçüm yok.
    Dedim ki:"Hoca Hanım, karaciğeriniz; pırıl pırıl..."
    Ne dese beğenirsiniz:"Aynısını hekim de söyledi"
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"Yazmayacağım, dediği halde; yine mi SAKAR?" diyorsunuz?
    Aaaaa, niçin bağırıyorsunuz?... HTT ile ilgili yeni bir şey yazmayacağım, dedim. Benzerini yazmayacağım, demedim. Sözümü tutarak; "Çok paranın döndüğü hastalık" ile ilgili; yine bir şey yazmayacağım.
    Gelelim konuya:
    Dün, yine; külüstür için komşu sanayi çarşısındayım. 11.37 itibariyle, xxx xxx 08 06 dan telefon:"Sakar Abi, ben Arzu..." Arzu; telefonumu Müjdat Bey'den (O'nun hikâyesini yazmıyorum) almış, O'nu yıllar öncesinden tanıyan, 35-40 yaşlarında, Müjdat Beyle aynı şehirde,İstanbul'da yaşayan biri... 55 gündür HTT kullanıyor. 5-6 hafta kullandıktan sonra beni aramıştı:"Sakar Abi, evde kaloriferi kapatıyorum artık, çünkü; üşümez oldum." demişti.Bir iki gün önce hekime gitmiş. Sebebini biliyorum; yazamam. Kadın olan hekim O'na demiş ki:"Arzu Hanım, meslek hayatımda görmediğim/duymadığım/okumadığım bir durum var. Sizde; şu anda; kız çocuğunun ergenliğe geçtiği sırada olan hormonlar var." Arzu Hanım da:"Ottan yapılma bir şeyler kullanıyorum, belki ondandır." der. Klâsik hekim cümlesi gelir:"Arzu Hanım, saçmalamayın lütfen!..." Hatırladınız mı; iki yıldır menapozda olan, torun topalak sahibi kadının, iki ay HTT kullandıktan sonra, düzenli adet göremeye başladığı hakkında yazdığımı...
    Bu arada; şakağındaki ağarmış saçlarının kararmaya başladığını da söyledi. Kendi saçımdan söz etmiştim, hatırlarsanız. Yani; yeni bir şey yazmadım.
    Aklıma gelmişken yazayım: Ortodoks zihniyetli mi denir, ya da; katolik zihniyetli mi denir bilmiyorum, ama; hekimlerimizi seviyorum. "Meslek hayatımda görmedim/duymadım/okumadım, hem; şimdiye kadar şuralara buralara sıçramış olmalıydı, hem;mümkün değil, ama olmuş, hem; Siz'i heyet hastası yapıyorum, hem; şimdiye kadar iki defa ölmüş olmalıydın, hem de; ne yapıyorsanız devam edin..." gibi cümleler kuranlar, yine de; OT-ÇÖP, SAÇMALAMAYIN demezler mi?...
    Aklımdayken onu da yazayım:
    Geçen Salı günü yatakta dönmekteyim. Saat 10.30... Kapı vurulur. Ayakta olan Hatun kapıyı açar. Biri beni sormakta:"Sakar Hocam evde mi?" Hatun cevapladı: "Yatıyor, kaldırayım mı?" Cevap: Gerek yok, benim ve hanımımın selâmı söyle..."
    Sonradan kalkarım. Gelen; 3-4 kilo ceviz, bir o kadar da ayva ve 1,5 litre de mayalanmış üzüm suyunu hediye olarak bırakmıştır. Hepsi de; kendi ürünüdür. Gelen kim midir? Karısı diyalizden kurtulan, yıllar önceden tanıdığım, eski kamu görevlisi... Hikâyesini biliyorsunuz. Artık; pırıl pırıl böbreği olan, yüzüne de "kan" gelmiş bir eşi var.
    Sizce; bu hediyenin/teşekkürün bedeli parayla ölçülebilir mi?
    Sağlıcakla kalın.
    NOT:Az önce, o cevizlerden dört tane yedim, kıskanmayalım...

Nerede
    kırklareli
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın sakar sizin tüm yazılarınızı okudum. o kadar iddialısınz ki akciğer kanseri olayım ama dişim ağrımasın diyorsunuz. yani insanın kendine kahredesi geliyor...daha geçen sene arkadaşımın babası ak den öldü. allah rahmet etsin. ve aynı durumun benim babamda da çıkma durumu var. (inşallah çıkmaz) o kadar eminsin ki ve ısrarla yazmışsın ve dediklerimi uygulayan tüm akiğer kanserli hastalar iyileşti diyorsun. hemde hangi evrede olursa olsun. bu dediklerin doğruysa bu gerçekten bir mucize ama değilse ve gerçekten kelime aralarında kendi dediğin gibi bir hayal taciriysen yazıklar olsun sana. aklıma takılıyor neden hiç yaşadığın yerin tam adresini köyünü hiç yazmamışsın...sonra düşündüm benim gibi binlerce ümit arayan var...vermemkte haklsın... peki bu kadar anlattığın ve bir o kadar anlatmadığın vaka var ise neden bunlardan biri şurda sana referans olmamış, seni doğrulamamış, yada yaşadığın bölgede senden başka bu otu bilen yok mu ??? kendin yazmışsın başkasından öğrendim diye....onlar neden hiç bu işi senin gibi paylaşmamış... diyorsun ya büyük paralar dönüyor diye... o kişiler neden ortaya çıkıp pastadan pay almak istememişler... yada ücret almadığını ima etmişsin bazı yerlerde -ki eğer dediğin gibiyse zaten iyileşen insan sana ne verse az- bu kadar iyiliğin dokunan insanlar şifa bulan insanlar neden senden hiç bahsetmezler internette... bu derdin devasını bulduysan bu insanlar neden saklasınlar bunu. 3 yıl önce yazmaya başlamışsın...hep olaylar var ama bahsettiğin olayları şehir olarak tarihleriyle arattım bir tane sonuç alamadım. ya düşünüyorum ben böyle bir şifa görsem (Allah bu derdi vermesin kimseye) internete yazar herkes şifa bulsun isterim...arkadaş hatta benden büyüksün abi eğer dediğin doğruysa gerçekten bu işte eksik bazı şeyler var kusura bakma bir yerde mail yazmışsın o kadar anlatmışsın bu ilaç nasıl hazırlanır yazmamışsın, dozu çok karışık yazamam demişsin, ben bu doz ayarını yıllardır uğraşarak öğrendim söylesemde her hastaya farklı doz gerek diyorsun e haklısın ama inan şu hukuk sitesinde yazdıkların nasıl yayınlanıyor şaşırıyorum. alanen insanları kobay gibi kullandığını yazıyorsun kendi kendini ihbar ediyorsun...Allah bilirya belkide doğrusun ama gerçekten ücretsiz herkes deva bulsun diye yazsan bu kadar üstü kapalı yazmassın neyse ne diyim Allah böyle bir dert kimseye vermesin. son çare herşeyi yaptırır...

İletiler
    5.750
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Hemen olayın bir reklam veya tanıtım olarak tasarlandığını farzedelim. Sayın Sakar ne telefon numarasını vermiş, ne bir fiyat belirtmiş, ne de doz bilgisi vermiş. Bu durumda neyi tanıtacak, neyin reklamını yapacak ve bundan ne rant elde edecek? Demek ki amaç; Şan, şöhret ve para değil. Bizler de bunu gördüğümüz için kendisine herhangi bir müdahalede bulunmadık, bulunmayı da düşünmüyoruz. Yoksa bu işi sırf ticari olarak yapan biri olduğuna inansak, sitede reklam yapamayacağı konusunda kendisini uyarırdık. Diğer taraftan ondan öğrendiğim şeyler de var. Mesela Kantoron otu Avrupada bolca vardır. Ve kullandıkları için kansere yakalanma oranları düşüktür. Demek ki bunu kullanmalıyız. Buna alternatif tıp deniyor ki zaten tüm ilaçların menşei yine doğa olduğuna göre sorun yok. Ben şahsen bahsettiği hastalıklardan birine kapılsam kendisine ulaşır, bana da o ilaçtan yapmasını isterim. Yapmak deyince; ben eczacı veya tabip olmadığıma göre benim yerime doğru doz ve doğru bitki ile ilaç yapan birini tercih ederdim. Üstelik bu neye malolduysa bedelini de ödemek isterdim.ç Bir avukatın dilekçe yazması ile vatandaşın yazması arasındaki büyük fark gibi düşünün. Profesyonel dilekçe isterseniz bedelini ödeyerek avukata yazdırmaz mısınız?
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Hepimiz bu yazı dizini ilgiyle okuyoruz. Sağlıkla ilgili önemli bilgiler içeriyor. Açıkçası rantiyeci bir yaklaşım hiç görmedim. Üstelik açıkça söyleyeyim, mesele sağlık ise ve karşımda beni veya tanıdığımı hayati bir hastalıktan kurtaracak bir ilaç var ise ödeme yapmaya bile hazır olurum. Tıp sürekli gelişiyor, ilaçların kökeni tabiattaki bitki vs. materyaller oldukça, ilaç sektörü marka, patent ile çalıştıkça, alternatif tıbba her zaman ihtiyaç olur ve desteklenmeli. İnsanları kobay olarak kullanmaya gelince, ilaç sektörü de kobay olarak kullanıyor. Bunun başka yolu yok. Bir ilaç icad edildiğinde önce fareler yani kobaylarda denenir, sonra insanlarda. Bu açıdan tıp etiğine aykırı bir durum da görünmüyor. İnsanlık için yapılan her çalışmaya welcome diyorum.

Nerede
    kırklareli
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar zaten benim derdimde bu...Madem bu derde deva bende diyor neden açık açık kendini yazmıyor... Burda bir sürü insan çare arıyor...Bu kadar kişiye çare bulduysa neden bir kişi bunu nette paylaşmamış. Arkadaşın hukuki net dışında nette esemesi yok...İnşallah dediğiniz gibi tek derdi para gözetmeksizin şifayı herkese anlatmak isteyen biridir. Bende zaten yazdım eğer dediği doğruysa zaten ne verilse azdır. Ama bu kadar ümit veriyorsun bari insanlar sana nasıl ulaşacak bi zahmet bir yol göster. ..Ayrıca kendisiyle bir şekilde irtibata geçip bu ilacı kullanan ve dediği gibi şifa bulan biri yok mu şu yazılanları okuyan...Eksik çok şey var göremiyor musunuz ?.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hemşehrim yusufhazar,
    Yazıyı baştan sona, dokuz sayfayı da okudunuz mu bilmiyorum. Sayın sakar en ince ayrıntısına kadar nasıl yapılacağını anlatmış. Kendiniz yapın diyor. yapacağım ama şurasını anlamadın diyorsanız burada sorun, cevap vereceğine eminim.
    Telefon numarası vermediği halde kendisine birçok kişi ulaşmış. Para peşinde olsa buraya tek bir adresini yazsa maddi yönden ihya olacağına eminim.
    Mesela ben de bu sene Allahın izni ile yapmak istiyorum. Takıldığım nokta olursa kendisine soracağım. Birine lazım olursa da satmayacağım. Nasıl yapılacağını öğreteceğim.
    Çare bulanların nette paylaşmasına gelince:
    Belki paylaşıldı ama haberimiz olmadı, belki de o kişiler internetle ilgisi olmayanlar. Onlar da belki etrafına anlattı ama yayılmadı.
    Şimdi bundan çare bulmuş birisi "ben çare buldum" dese, "Hmmm demek ikisi tezgah kurmuş" diyenler de çıkacak. Yapacak bir şey yok ne yazık ki.
    İnanmayan inanmayacak inanan inanacak. Kimse kimseye zorla bir şey yaptırmıyor.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Yazılanlardan anladığı şudur: 6 Temmuzdaki yazımda verdiğim linkteki bitki ile ilgili dosyaya bakılmamış. O dosya; bilimsel bir dosyadır. Ot satma maksatlı bir site olmadığı da; açıktır. Dosyaya baktığımızda;
    Actice Constituents and Their Properties başlığı altında; bitkideki etken maddelerin yazılı olduğunu ve bu etken maddelerin tıbbi özelliklerinin de karşılarında yazılı olduğunu görürsünüz. Bu etken maddelerden (Dört tanedir) HYPERİCİN'in karşısındaki tıbbi özelliklerinden 9. sırasında ANTİPROLİFERATİVE özelliğinin olduğu yazılıdır. İnternette "proliferasyon" diye aradığınızda, bunun anormal hücre çoğalması demek olduğunu görürdünüz. Yani; bu bitkinin bu özelliği (Tümör yok etme) HYPERİCİN adlı molekülden gelmektedir. Tıbbi özellikleri(Medicinal properties) başlığı altında da, 7. sırada ANTİPROLİFERATİVE yazdığını, açıklamanın son bölümünde "...morbid cycts" (Kötü huylu tümör/ur/kist) yazdığını da görürdünüz.
    Yine aynı dosyada; başlık olarak; Antioxidant and cytotoxic activities of Hypericum sp. on lorine shirimps and HUMAN CANCER LİNES yazdığını, bunun; yaklaşık "insan kanser çeşitleri" demek olduğunu da...
    Soru şudur:"Tümör yok eden molekül bilindiğine göre; bu insanlığa niçin sunulmamaktadır?"
    Tekrar dosyayı incelemeniz dileğiyle...
    Saygılarımla...

Kilitli Konu
9 / 21 Sayfa İlkİlk 12345678910111213141516171819 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kantaron kanser

sarikantaron sakar

bu yaz ilaç yapacağız

ilhan demir kanser

https:www.hukuki.netshowthread.php70000-Hukuki-Net-uye-ve-misafirleri-bu-yaz-ilac-yapacagizpage18hukiki.net sakarxxxxyrdilhan demir kimdirtavşan gölgeliği otuülseratif kolit ten kurtulanlarin hikayelerihtt kansermesane kantaron hukuki.nethukuki net kantaronsari kantaron sakarkizilcik temresikızılcık otu kantaronhukuki.net sakaravukat ilhan demirkantaron sakarhukuki.net kantaron 2015granulomatoz kanserle esdegermisari kantaron yagi ulseratif kolithukuki net bu yaz ilaç yapacağızhukuki.net kantaronilhan demir sikayet
Forum