Kilitli Konu
2 / 21 Sayfa İlkİlk 123456789101112 ... SonSon
11 den 20´e kadar toplam 203 ileti bulundu.
    İletiler
    5.745
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı Cevap: Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız

Afedersiniz konunun tamamını okuyamadım. Ancak bu bahsettiğiniz ot kantaron değil mi? Hani şu genelde bahar aylarında TÜM AVRUPA'da da açan, kullandıkları için kanser vs. hastalıkları minimum olan Avrupa ülkeleri...

Merak edenler için güzel bir site olan www.neyeiyigelir.com sitesindeki

Kantaron yağının faydaları nelerdir?
    Kırmızı Kantaron Otu ve Kırmızı Kantaronun Faydaları

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız konulu yargıtay kararı ara
    Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız konulu hukuk haber
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu konu başlığına, yazmamaya kararlıydım. 30 yıl kadar önce öğrencim olan birinin durumunu, on gün kadar öncesinde, görünceye kadar. Anlatacağım.
    Önce; adminin koyduğu resimdeki bitkinin sözü edilen bitki olduğunu söylemeliyim. İkincisi; halkımız nasıl "her sakallı"yı dede sanmaktaysa, her kırmızı yağ veren bitkiyi de "kantaron" diye anlamakta. Halkın "sarı kantaron" dediği; hypercium familyasından, kırmızı kantaron dediği ise; Centaurium familyasındandır. Birbirleriyle ilgisi ve akrabalıkları yoktur.
    Halkın "kuzular yiyince kulakları yara oluyor." dediği bitkiler; Hypercium familyasındadırlar ve sayıları epey çoktur. Yine halkın "kuzuların kulağını yara ediyor." diye A.Ü. Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji kürsüsüne; Van-Başkale, Isparta-Keçiborlu, Ankara-Baraj, Ankara-Kızılcahamam ve Ankara-Çamkoru'dan gönderdikleri bitkiler:Hypercium'un üç türüdür. Bunlar:H. scabrum L. ve H.perforatum L. ile H. cryspum L (H.triquetrifolium turra, Adminin resmini koyduğu ve toplayın ilaç yapın dediğim)
    Piyasada ruhsatlı satılan ve "kantaron yağı" adlı bitkisel ilacın; Hypercium türü bitki olduğu kesindir. Ama; hangisidir, bilmiyorum. Dünyada yüzün üzerinde,Türkiye'de 80 civarında Hypercium türü bitki vardır.
    Ticari satılan yağın; 150 derece civrında ısıtılan yağda; bitkinin ada çayı gibi demlendikten sonra, şişelendiğini biliyorum. Bu sıcaklığa maruz kalan bitkide, ne kadar etken madde kalır, bilemem. Sizin yapacağınız ilaçta ise; bitki en fazla 50-55 derece sıcaklığa muhatap olacaktır. Farkı, düşünün...
    Önünüzde iki ay var. Bu süre içinde, mutlaka yapınız. Yapma imkanınız yoksa, yapabilecek tanıdıklarınıza söyleyin. Geçen yıl; dediğimi dinleyip yapan en az onbeş köylü oldu. Ama; yapacağım/yaptıracağım diyen bir tek bile Hukukinet okuyucusu olmadı.
    Anlatacaklarım var daha...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu konu başlığına, yazmamaya kararlıydım. 30 yıl kadar önce öğrencim olan birinin durumunu, on gün kadar öncesinde, görünceye kadar. Anlatacağım.
    Önce; adminin koyduğu resimdeki bitkinin sözü edilen bitki olduğunu söylemeliyim. İkincisi; halkımız nasıl "her sakallı"yı dede sanmaktaysa, her kırmızı yağ veren bitkiyi de "kantaron" diye anlamakta. Halkın "sarı kantaron" dediği; hypercium familyasından, kırmızı kantaron dediği ise; Centaurium familyasındandır. Birbirleriyle ilgisi ve akrabalıkları yoktur.
    Halkın "kuzular yiyince kulakları yara oluyor." dediği bitkiler; Hypercium familyasındadırlar ve sayıları epey çoktur. Yine halkın "kuzuların kulağını yara ediyor." diye A.Ü. Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji kürsüsüne; Van-Başkale, Isparta-Keçiborlu, Ankara-Baraj, Ankara-Kızılcahamam ve Ankara-Çamkoru'dan gönderdikleri bitkiler:Hypercium'un üç türüdür. Bunlar:H. scabrum L. ve H.perforatum L. ile H. cryspum L (H.triquetrifolium turra, Adminin resmini koyduğu ve toplayın ilaç yapın dediğim)
    Piyasada ruhsatlı satılan ve "kantaron yağı" adlı bitkisel ilacın; Hypercium türü bitki olduğu kesindir. Ama; hangisidir, bilmiyorum. Dünyada yüzün üzerinde,Türkiye'de 80 civarında Hypercium türü bitki vardır.
    Ticari satılan yağın; 150 derece civrında ısıtılan yağda; bitkinin ada çayı gibi demlendikten sonra, şişelendiğini biliyorum. Bu sıcaklığa maruz kalan bitkide, ne kadar etken madde kalır, bilemem. Sizin yapacağınız ilaçta ise; bitki en fazla 50-55 derece sıcaklığa muhatap olacaktır. Farkı, düşünün...
    Önünüzde iki ay var. Bu süre içinde, mutlaka yapınız. Yapma imkanınız yoksa, yapabilecek tanıdıklarınıza söyleyin. Geçen yıl; dediğimi dinleyip yapan en az onbeş köylü oldu. Ama; yapacağım/yaptıracağım diyen bir tek bile Hukukinet okuyucusu olmadı.
    Anlatacaklarım var daha...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlaç yapımında kullanacağınız bitki; adminin resmini koyduğu bitki gibi olmalı. Yani; bazı çiçekleri sarıdan kahverengiye dönmüş (tozlaşmayı tamamlamış) ve çiçeklerinin çoğu açmış, gür ve dallarında yara gibi izler olmayan, yani sağlıklı bitkiler olmalı.
    Bu konu başlığında dediğimi, kendim bol miktarda yaptım. Neredeyse geçen yazı dağlarda geçirdim. Dolaylı olarak, onlarca kişiye gönderdim. Kız kardeşim; üç ayrı derdinden kurtulunca, adını; "süper ilaç" Fethiye'den Mahmut usta da; "iksir" olarak koydu. Öyle rahatsızlıklarda denendi ki; hiç kimse, benim kadar, bunun faydalarının neler olduğunu bilemez.
    Bu arada; yine dolaylı olarak şeker hastası bir kimyagerle tanıştım. Kimyevi maddeler üreten firması var. Şeker hastalığı hakkında bilmediğim bir konuyu anlattı, telefonla. Tam 42 dakika. O zamandan beri, Tip2 diyabetlilerden hangisine fayda sağlayacağını, deneme yapmadan, bilir hale geldim. Kişi, eğer; "insülin veya şeker ilacı kullanıyorum ve şekerim kontrol altında" der ise; ona fayda etmiyor. Tersini söylerse; bir türlü düşmüyor, derse; onu ilaçlarından kurtarıyor, normal insanlar gibi yiyip içmesini sağlıyor.Düşmeyen şekerin neler yaptığı hakkında fikriniz vardır. Ya; şeker yarası yapıp, bacağınız kesilir, ya da; gözlerinizi kaybeder, ya da; böbrekleriniz mahvolur.
    Daha önceki bölümlerde anlattığım, bir bacağı şekerden kesilen ve öbür bacağındaki yarası tedavi edilerek, kesilmekten kurtulan kişinin damadı (Biraderim) geçen yaz sonu uğradı ve 8 litre kadar aldı gitti. Aldığı; İran'da bir tekstil fabrikasında, yanık vak'asında kullanıldı.Kademe kademe fotoğraflarla, iyileşme tespit edilerek belgelenmiş. Ayrıca; kız kardeşim; Şanghay'da çalışan kızına bile götürdü. Ve şu anda; Mısır İskenderiye de bile var.
    Bunu yaptınız ve dediğim şekilde bir şeker hastanız var. Yağı cam kavanozda saklayacaksınız. Bunu kullanırken; asla antibiyotik kullanmayacaksınız. Sabah bir, akşam bir çay kaşığı içilecek. İki gün sonra şekerin düştüğü görülmeli. Bu düşüşten sonra, şeker ilaçları veya insülin kesilmeli. İki gün sonra; tekrar ölçmeli. Yine düşük ise; günde tek kaşığa inmeli. Tek kaşıkla da şeker düşükse; normal insanlar gibi yiyip içmeli. Ve yine şeker ölçüldüğünde; normal çıkacaktır. Ölünceye kadar; günde tek kaşık ve istediği gibi yiyip içmeye devam...
    De ki; iki gün sonra şeker düşmedi. Tansiyon hapı dışında, ilacın etki yapmasını engelleyen başka bir ilaç kullanıyor olmalı. Yüzlerce ilaçtan hangileri engelleyicidir, bilmiyorum. Öteki ilacı veya ilaçları bırakmalı...
    Şeker sebebiyle gözleri görmeyen Nail Bey ile tanıştık. Yirmi yıldan fazladır şeker hastasıdır ve günde dört sefer insülin kullanmasına, yedikleri ve içtiklerine çok dikkat etmesine rağmen, şekeri; 210 lardan aşağı inmemektedir.Anlatır ve 250 ml ilaç veririm. Ayrıca; insülini de bırakacağını söylerim. Telefonumu bırakır ve ayrılırız. Onbeş gün sonra telefon eder: "şekerim düşmedi" Başka ilaç kullanıp kullanmadığını sorarım. Tansiyon ilacı ile Nöroloji doktorunun verdiği bir ilacı kullandığını söyler. Nöroloji doktorunun verdiği ilacı bırakmasını söylerim. He, der. Onbeş gün sonra, yine telefon: şekerim düşmedi. Cevap:Mümkün değil.
    -Ama öyle...
    -Nasıl olur?Bir tek sen kaldın, düzelmedim diyen.(Aklıma, ilacı bırakıp bırakmadığı geldi) İlacı bırakmış mıydın?
    -Günde dört tane içiyordum, teke indirmiştim.
    -Tamamen bırak.
    Dört beş gün sonra telefon: Şekerim 60 lara düştü. Tek kaşığa in ve karnını doyur, dedim.
    Bir süre sonra yine telefon: Şekerim tekrar yükseldi. Olamaz, mümkün değil. Ne yaptın? deyince, ne dese beğenirsiniz: Ayaklarım keçeleşmeye başladığından, haplarıma tekrar başladım.
    Ne diyeyim ben?... "sen bilirsin." dedim.
    Geleyim, yazmayacağım dediğim halde, niye yazdığıma:
    Böyle bir ilaç olduğunu duyan eski öğrencilerimden Soner beni bulur. Aç yaşadığını, dört çeşit şeker hapı kullandığını ve şekerinin 300-400 lerde gezdiğini söyler. Bu sırada da; onu önceden tanıyan bir vardır yanımızda. Dedi ki: "Soner, ne olmuşsun böyle? Çok zayıflamışsın." Gerçekten durumu kötü idi ve benden çok daha yaşlı gösteriyordu. Anlattım nasıl kullanacağını. Bereket; başka hiçbir ilaç kullanmıyordu. Gitti. Bana bir şey söylemedi ama; rahatsızlığı sebebiyle çiftçiliği bile bırakan, kahvehaneye bile çıkamayan Soner'in, ertesi gün tur atmaya başladığını öğrendim. Yakında; ilacın arkasını almaya gelecek, adım kadar eminim.
    Niye yazdım? Bu ülkede, yaklaşık yılda 8000 kişinin şeker sebebiyle bacağı kesilmekte...Kör olan veya böbrekleri mahvolan kişi sayısı hakkında da bir fikrim yok.
    Niye olsun ki?...
    Böylece; günah benden gitti.
    Sağlıklı günler...
    NOT: Şeker hastalığı dışındaki yaşanmışlıkları, anlatmıyorum.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Haziran 2011 yazımdan bu yana okunma sayısı 500ü geçti. O yazıyı; bu ilacı yapın, ya da; yaptırın diye hatırlatma amaçlı yazmıştım. Yine; bir kişi bile "yapacağım, yaptıracağım" demedi.
    Anladım ki; halkımızın, nasıl "Ucuz etin suyu yavan olur" anlayışı varsa; aynı şekilde "Parasız bilgi; bilgi değildir." anlayışı da var.
    Deneme için yapılan ilk ilacın; şeker yarasını kapatıp, kalan bacağı kesilmekten kurtarması üzerine; 2010 yazında çok miktarda yaptım.Şuyum var diyene, buyum var diyene hep gönderdim.O ona, bu şuna deyince; hiç tanımadığım onlarca kişiye gönderdim.Yüz litreyi geçmiştir.Bütün bu kullanımlardan sonra; bu bitkiyle ilgili o kadar çok şey öğrendim ki; hiç kimse, bu ilaçla ilgili benim kadar bilemez...
    Bütün bunların sonucunda "doz"un; hastalığın durumuna göre; günde bir çay kaşığından, sabah akşam birer tatlı kaşığına kadar olduğunu da...Bazı hastalıklarda da; dozun kiloya göre ayarlanması gerektiğini de...
    Eğer; bir kişi bile yazılanlara inansa ve inandığını ifade etse idi; düşürülemeyen şeker dışında nelere fayda ettiğini tek tek anlatacaktım.
    Bu ilaçla ilgili bazı bilgiler nasıl öğrenildi? Birini anlatayım:
    Yıllar önce beraber çalıştığımız bir meslektaşım; bulunduğum yerden uzakta memlekette, çalışmaktadır. Annemin ölümünden sonra memlekette bulunduğumuz sırada, onu ziyarete gideriz, prostattır. Arabada olan ilaçtan verir ve gerisini göndereceğimi ifade ederim. Bolca gönderirim.Arkadaş, bu bolluktan; "Yukarı mahallede dilenip, aşağı mahallede dağıtan" anlayışıyla hareket edip, bazı rahatsızlığı olanlara dağıtır. 6 Eylülde telefon eder:"Hemşerim, ilaç bitiyor, gönderebilir misin? Verdiklerimden biri; ilacı kullandıktan sonra; başka sebeple kan tahlili yaptırmış.Kanda çok yüksek olan bir değerin, iyice düştüğünü görmüş. Bunu düşürdüğünü biliyor muydun?" Gerçekten bilmiyordum.İlacını gönderdim ve "benim; o kişiyle bağlantı kurmamı sağla, tafsilatlı olarak konuyu öğreneyim." dedim.
    En son ise; eski öğrencilerimden birinin eşinin ayağındaki "kanayan çatlaklar"da kullanılmakta.Gidişin; iyiye doğru olduğunu söylemekte. Henüz neticelenmedi.
    Bunları yazan kişi; müspet ilimler okumuştur ve Tıbba düşmanlığı söz konusu değildir.Ancak; bir sitede bir doktorun; "ota çöpe inanmayın." tarzı yazısını okuyunca; bu yazının altına; bu bitkiyle ilgili dosyadaki "Antiproliferatif" özelliği ve karşısındaki açıklamayı yazarak; "buna ne demeli?" yorumu gönderdim. O yazıdan sonra biri; yurt dışından gelip beni buldu.İyi mi?...
    Şimdi ise; bu bitki ile ilgili dosyaya nasıl kolay ulaşacağınızı da söyleyeyim: hypericum triquetrifolium turra yazıp, internette arama yapacaksınız. Açılan sayfada, üçüncü sırada olmalı WILD PLANTS OF MALTA sitesini bulacaksınız. Tıklayınca; doğrudan dosyaya ulaşacaksınız.
    Ve hâlâ; bilmediklerim olduğuna da inanıyorum.
    Hoşça kalın, sağlıcakla kalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"Mevsimi geliyor, ilaç yapmaya hazır olun" anlamına gelen 26.06.2011 tarihli yazımdan beri okuma sayısı 500ü geçti.Bir tane bile yapmaya niyetli kişi çıkmadı.Artık, mevsimi de geçti. Nasıl ki; "Ucuz etin suyu yavan olur." anlayışı var ise, aynı şekilde de; "Parasız bilgi; bilgi değildir." anlayışı var demek ki...
    Bir kişi bile inandığını, yapacağını yazsa idi; neler anlatacaktım, neler...
    2009 da yaptığım küçük mktardaki ilacın; şeker hastası kişinin kalan bacağını kesilmekten kurtarması üzerine; 2010 yazında epey ilaç yaptım. Tanıdığım, tanımadığım onlarca kişiye gönderdim. Yüz litre civarındadır.Bunlar sonucunda; o kadar çok bilgi sahibi oldum ki; dünyada hiç kimse; benim kadar, bu konuda biliyor olamaz.Her geçen gün; yeni özelliklerini de öğreniyorum.Hâlâ bilmediklerim olduğuna da, inanıyorum."Doz"un da; günde bir çay kaşığından, sabah akşam birer tatlı kaşığına kadar -hastalığa ve kiloya göre- değiştiğini de...
    Bu arada; bitki ile ilgili dosyaya ulaşmanızın kolay yolunu yazayım: hypericum triquetrifolium turra yazıp, internette arıyorsunuz. Açılan ilk sayfanın üçüncü sırasında WİLD PLANTS OF MALTA adlı siteye girerseniz; dosya karşınızda...
    Hoşça kalın, sağlıcakla kalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Okuyan da diyecek ki: "bu sakar, sakar mı ki; aynıya yakın yazıyı arka arkaya, bazen de; aynısını yazıyor.Bu kaçıncı?" Cevabım: Hiç de öyle değil.Siteye giriyorum.Yazıyı yazıyorum.'gönder'e tıklıyorum. Sistem bana "Siz ne yapıyorsunuz?Yetkiniz olmayan işlere karışıyorsunuz" anlamında cevap yazıyor.Sonra tekrar üye girişi yapıp, yazılmışı bir daha yazıyorum.Sonra; yetkililer; kontrollerinden sonra; ikisini de yayınlıyorlar.15 Eylül saat 19 itibariyle yazdığıma da; sistem aynı cevabı verince; tekrar yazmak zorunda kaldım. Bu sefer; "galiba fazla yazdım" deyip, daha kısa olarak tekrar yazıp gönderdim. Sistem: "yazınız incelendikten sonra yayınlanacaktır" gibi birşey yazdı. Öncekinde böyle bir yazı çıkmadığı -ben o yazıyı yazarken de üye adım "sakar" site başlığında görülürken- halde, yani yazım; sistem tarafından reddedildiği halde gönderilmiş. Mesele budur. Bir iki yerde aynı yazının iki, bazen de yaklaşık aynı yazının iki kere yazılmış olmasının sebebi budur.
    Arz ederim!...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Umarım; WİLD PLANTS OF MALTA sitesinde bitki ile ilgili dosyayı bulmuşsunuzdur. Oradaki "...cells morbid cysts" ve "Antioxidant and...human cancer cell lines." ifadeleri dikkatinizi çekmiştir. Bitkinin kanserle ilgili özelliği olduğu kesin. Habis olmayan urlardaki başarısını, zaten; kullananlardan görerek öğrenmiştim. Öğrenmek istediğim "morbid cysts"lerde, yani kötü huylu olanlarda; dozun ne olacağı idi. Bu sebeple; geçen perşembe günü işim sebebiyle gittiğim kasabada; aradaki dört saatlik boşlukta; "kolon kanserinden kurtuldum" diyen ve ilk defa 31 Ağ.2009 da karşılaştığım kişiyi aradım ve buldum.Ona "doz"u sordum. Verdiği cevap: "Çay bardağına döküp,sabah bir yudum, akşam bir yudum yağından, ya da; sabah yağından, sonra 2-3 su bardağı çayından, ya da günde 2-3 su bardağı çayından içiyordum. Yani; belli bir ölçüsü yok" dedi.Anladığım kadarıyla; günde iki çorba kaşığı içmiş.
    Daha önceleri, bir sitede: "dahili olarak yağını bir tatlı kaşığından fazla kullanmayın" diye bir not ve bazı kanserleri tedavi ettiğine dair yazı okumuştum. Site böyle yazıyor, kullananın dediği de bu!... Yine; 2010 yazında bir arkadaş; beşer litrelik altı kavanoz ilaç yapmıştı. Prostatında kullandı. Sordum: "doz ne?" cevap: "doz moz yok, sabah akşam şişeden birer yudum." Korkmadın mı deyince: "Niye korkayım ki; benim dünür, verdiğim yarım litreyi iki haftada içti ve bir şey olmadı." dedi. Bir hesap yaptım; dünürü günde, ortalama üçer çorba kaşığı içmiş.
    Bunları niye anlatıyorum: kanserde doz hakkında fikrim olmadığını belirtmek için.
    Kesin olan bir hususu tekrar belirteyim: Bu otun; çayını ya da yağını kullanırken; ASLA ANTİBİYOTİK KULLANMAYIN. HAYATÎ TEHLİKE SÖZ KONUSUDUR. Bunu da; yapıp kullanan kişilerin; eş ve evli kızlarının yaşadıklarından sonra anladım. Galiba, daha önce sözünü etmiştim.Yarım çay bardağı bile içmiş olsanız; antibiyotikle asla!...
    Ha, o kadar mükemmel bir bitki, ama; katarakta faydası yok. Başka bir deneme yapacağım ve başaramazsam; ameliyata gideceğim. Katarakt için...
    Bir arkadaşın "fil hastası" eşi için, onlar deneme yapmakta...
    Sağlıklı günler...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aşağıda mesaj; "gönder" den sonra; "üye olmanız gerekmekte, üye girişi yapmanız gerekmekte" dedikten ve bu sırada da; sitede adım "sakar" olarak görünürken, gönderilememiştir. Buna alışık olduğum için "kopyalayıp" hazır beklemekteydim. Yapıştırıyorum ve göndermeye çalışacağım. Bakalım; ne olacak?
    Umarım; WİLD PLANTS OF MALTA sitesinde bitki ile ilgili dosyayı bulmuşsunuzdur. Oradaki "...cells morbid cysts" ve "Antioxidant and...human cancer cell lines." ifadeleri dikkatinizi çekmiştir. Bitkinin kanserle ilgili özelliği olduğu kesin. Habis olmayan urlardaki başarısını, zaten; kullananlardan görerek öğrenmiştim. Öğrenmek istediğim "morbid cysts"lerde, yani kötü huylu olanlarda; dozun ne olacağı idi. Bu sebeple; geçen perşembe günü işim sebebiyle gittiğim kasabada; aradaki dört saatlik boşlukta; "kolon kanserinden kurtuldum" diyen ve ilk defa 31 Ağ.2009 da karşılaştığım kişiyi aradım ve buldum.Ona "doz"u sordum. Verdiği cevap: "Çay bardağına döküp,sabah bir yudum, akşam bir yudum yağından, ya da; sabah yağından, sonra 2-3 su bardağı çayından, ya da günde 2-3 su bardağı çayından içiyordum. Yani; belli bir ölçüsü yok" dedi.Anladığım kadarıyla; günde iki çorba kaşığı içmiş.
    Daha önceleri, bir sitede: "dahili olarak yağını bir tatlı kaşığından fazla kullanmayın" diye bir not ve bazı kanserleri tedavi ettiğine dair yazı okumuştum. Site böyle yazıyor, kullananın dediği de bu!... Yine; 2010 yazında bir arkadaş; beşer litrelik altı kavanoz ilaç yapmıştı. Prostatında kullandı. Sordum: "doz ne?" cevap: "doz moz yok, sabah akşam şişeden birer yudum." Korkmadın mı deyince: "Niye korkayım ki; benim dünür, verdiğim yarım litreyi iki haftada içti ve bir şey olmadı." dedi. Bir hesap yaptım; dünürü günde, ortalama üçer çorba kaşığı içmiş.
    Bunları niye anlatıyorum: kanserde doz hakkında fikrim olmadığını belirtmek için.
    Kesin olan bir hususu tekrar belirteyim: Bu otun; çayını ya da yağını kullanırken; ASLA ANTİBİYOTİK KULLANMAYIN. HAYATÎ TEHLİKE SÖZ KONUSUDUR. Bunu da; yapıp kullanan kişilerin; eş ve evli kızlarının yaşadıklarından sonra anladım. Galiba, daha önce sözünü etmiştim.Yarım çay bardağı bile içmiş olsanız; antibiyotikle asla!...
    Ha, o kadar mükemmel bir bitki, ama; katarakta faydası yok. Başka bir deneme yapacağım ve başaramazsam; ameliyata gideceğim. Katarakt için...
    Bir arkadaşın "fil hastası" eşi için, onlar deneme yapmakta...
    Sağlıklı günler...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle, aracı vasıtasıyla görüştüğümüz HIV taşıyıcısı kişi, kendi ilacını kendi yaptı. Bu, kişi kendi ilaç kullanmaya karar verdi, demek.Bakalım sonuç ne olacak.
    Bu işlerle uğraşırken; ishal olan bir kedimiz sebebiyle; bir çobandan; tıbbın durduramadığı ishali durduran bir ot öğrendim. Hem de; bir içişte kesiyor. Otun adını bilmiyorum.Eski öğrencilerimden birinin, hayvancılık yapan kocası kanlı ishal olan üç hayvanında kullandı. Bana: "hocam, istediğin yerde ziyafet..." dedi. Geçen yaz; çuvallar dolusu topladı, hayvanları için.
    Esas anlatacağım bu değildi. Yine de bu konu başlığıyla ilgili.
    Eylül veya Ekim ayında bir arkadaş:" Samimi iki arkadaşımın ur ile ilgili hastalıkları var. Onları çağırsam, bana anlattıklarını onlara anlatır mısın?İkna olurlarsa; onlara ilaç verir misin?" dedi. Kabul edince, telefon etti ve yarım saat sonra arkadaşları geldi. Anlattım. İkna oldular ve biri de; Bodrum'daki bir doktora danıştı. O da onay verince ilaçları alıp gittiler.
    Bir ara arkadaş onlarla görüşmüş; iyiye gidiyorlarmış. Bu arkadaş bana bir gün:"Arkadaşlarıma iyilik yaptın. Ben de sana; bilmediğin bir ot getirdim. Al ve gör." dedi. Baktım, baktım... Ne işe yarar, dedim.Bana "Otu hiç kimseye göstermeyeceğine, ve yapacağın ilacı, kardeşine bile karşılıksız vermeyeceğine, hasta olana da ot olarak değil, yapılmış olarak vereceğine yemin et; anlatayım" dedi. Ettik yemini...Anlattı: şöyle şöyle yapılacak, bir haftada bitirilecek ve basuru bittiği gibi; ömür boyu, asla, bir daha basur olmayacak."
    Niçin "bedava vermemem" gerektiğini de şöyle anlattı:"Abimin eşi; basur sebebiyle hastahanede yatıyordu. Tedavi edemedikleri gibi, kanamasını da durduramamışlar. Evinde ölsün gibi, çıkarmışlar. Kaç gündür de; uyuyamıyormuş. Uğradığımda; durumunu gördüm. Hemen taş ocağı yakınlarına gidip, bir tutam otu alıp getirdim, hazırladım ve içti. bir süre sonra; günlerdir uyuyamayan yengem kendine geldi ve uyudu. Tamamen sağlıklı oldu. "Teşekkür etmek" nerede, şimdi konuşmuyorlar bile...Onun için; kişiye ot olarak verme, ilacı hazırla ve öyle ver. Otu tanımasınlar. Teşekkür etmekten aciz insanlara, iyilik yaramaz."
    Dün, Cumartesi günü; bir balıkçı arkadaş, deniz kenarına çağırmıştı. Giderken; onunda arkadaşı olan, bana yeni otu öğreten kişiyi de; yolda görünce alıp beraber gittik. Balıkçıyla bir süre sohbet edip, çay içtikten sonra, balıklarımızı alıp, köye dönerken, arkadaş; yol kenarında gördüğü, basur için bana söylediği otu gösterdi, işte burada var dedi. İndik. Böylece ben, otu ilk defa yerinde gördüm.Bir dal da kopardım.
    Bugün ise; aynı kişi ile yine karşılaştım. Bana dedi ki: "İlaç verdiğin arkadaşlarımdan birinin tamamen kurtulduğunu öğrendim.Yılbaşına kadar kullanmış. Sana teşekkür etti mi, hayır. İlacı vermeni sağlayan bana, teşekkür etti mi, hayır. Ben sana ne diyordum:"İnsanoğluna iyilik yaramaz. memleket o... çocuğu dolu"" demez mi? Ben de: "Haklısın, izmirdeki şeker hastası filanca, yine ur hastası falanca da bana öyle yapmışlardı." dedim.
    Gelelim son konuya:
    Fil hastası kişiyi belirli aralıklarla, bir sağlık ekibi gelip, evinde kontrol ederlermiş. Son geldiklerinde; muayeneden sonra, hastaya "Sen ne kullanıyorsun?" diye sormuşlar. O da söylemiş. Dosyasına not olarak yazmışlar. Bunun üzerine eşi; "dozu arttırmaya karar verdik" dedi. Ne diyeyim: "Siz bilirsiniz"
    Sağlıklı günler...

Kilitli Konu
2 / 21 Sayfa İlkİlk 123456789101112 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kantaron kanser

sarikantaron sakar

bu yaz ilaç yapacağız

ilhan demir kanser

https:www.hukuki.netshowthread.php70000-Hukuki-Net-uye-ve-misafirleri-bu-yaz-ilac-yapacagizpage18hukiki.net sakarxxxxyrdilhan demir kimdirtavşan gölgeliği otuülseratif kolit ten kurtulanlarin hikayelerihtt kansermesane kantaron hukuki.nethukuki net kantaronsari kantaron sakarkizilcik temresikızılcık otu kantaronhukuki.net sakaravukat ilhan demirkantaron sakarhukuki.net kantaron 2015granulomatoz kanserle esdegermisari kantaron yagi ulseratif kolithukuki net bu yaz ilaç yapacağızhukuki.net kantaronilhan demir sikayet
Forum