Kilitli Konu
11 / 21 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415161718192021 SonSon
101 den 110´e kadar toplam 203 ileti bulundu.
    Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız

Arkadaşlar,
    Yeni bir durum olmasaydı; yazmayacaktım. Önce; önceki yazımdaki eksikliği tamamlayayım. O yazıyı; HTT kullanan; mesane veya prostatından akciğerine metastaz yapmış, kemoterapi ve radyoterapi almamış, üstelik; astım-bronşit olan bir hastanın HTT kullanınca ne hâle geldiğini anlatmak için yazmamıştım. HTTyi bilenler, zaten; bunun olağan bir şey olduğunu bilir. İlk defa okuyanlar ise; "inanılmaz." diyebilirler. Benim "onu" yazmamın asıl sebebi; ya da; bağlamak istediğim şu idi:"Arkadaş, tanıdığı kızın babasının hastalığı için gereken HTTyi; kendinden gönderdi, yetmedi. Başkasından aldı, yine; yetmedi. Üçüncü bir kişiden almak zorunda kaldı... Halbuki; başka kapılara gitmesine gerek yoktu; benden isteyebilirdi. Var olduğunu biliyordu. Niye isteyemedi?... Litresine; 5000 lira verse; vermeyeceğimi bildiğinden... Peki bu arkadaşta; 2013 ürünü HTT yok muydu? Var, biliyorum; beş litrelik kavanozu da ben vermiştim. Eeee, niye o kavanozda yapılanı vermedi de; başkalarından istemek zorunda kaldı?... Çünkü; yaptığı altı ayı doldurmamıştı da ondan... Size; bir gün; internet sitelerinde yazıldığı gibi; 3-4 haftada mı olur, ya da; 5-6 haftada mı olur, anlatacağım. "3-4 veya 5-6 hafta olur." diyenlere/yazanlara rağmen; niçin;" illâ altı ay olmak zorunda?nın cevabını veririm, ileride...
    Gelelim konuya; yani; önceki yazımda yazmak isteyip de, yazamadığım; misafirin geç gitmesi, geç yemek yememiz, hem Hatuna, hem; kızıma lâf yetiştirme, bir taraftan da; yeni alınmış bir haberi; "sıcağı sıcağına yazmak" var. Artı: Uyku da gelmişti...
    Sözün özü: O yazının sonuna şu yazılacaktı:"HTT yaparsanız; "bir litrelik 2-3 kavanoza yaptım." sakın ha... Gördünüz, arkadaşım; 2012 yazında; bizzat benim nezaret ettiğim üç litrelik kavanozu doldurdu. Başka yaptı mı bilmiyorum. Ama; yetmedi... Yetmez... Yarın bir gün, yaparsanız; en az; iki tane 5 litrelik kavanoza yapın.
    HTT yapmayla ilgili; miktar olarak, bir bölüm yazdım. Yapacağınız/yaptıracağınız miktarla ilgili bir fikir verdim, umarım.
    Yazamadığım, ve beni ilgilendiren konu ne idi?
    Bu aşşağılık HTT ile ilgili çok şeyler yaşadığımı yazdım, ama; her şey değil. O konuyu; başka bir zamana bıraktık. Benim açımdan eklemek isteyip de, ekleyemediğim şu olacaktı:"Kişiye 'akciğer kanserisiniz' dendiğinde, hasta; anında sigarayı bırakıyor. Bazı hastalara "Akciğer kanserisiziniz." denmiyor; "akciğerinizde yara var, deniyor." ve sigarayı bırakıyor. İyi de; adı geçen hasta; hem; şurasından/burasından akciğer kanseri olmuşken; nasıl oluyor da/ nasıl cesaretse/nasıl salaklıksa; hâlâ sigara içmekte...Ve, üstelik; astım-bronşit...
    Önceki yazımda tamamlayamadıklarımı yazdım...
    Bu yazıyı yazmama sebep olan; NEJAT İŞLER ile ilgili bugünkü haberler... Biliyorsunuz, okudunuz yazmıyorum. Ben Kasım Ayında; bu sitede ne yazdım, Nejat İşler'le ilgili...
    Ben; O'nu tanımam, Ben; feysbuk bilmem, ben; tivıtır bilmem. O da; "hukuki net"i ve SAKAR'ı bilmez.
    İyi de; bu kadar okuyandan biri; öyle veya böyle; O'na ulaşıp:"Salağın/şizofrenin biri/ne dediği belli olmayan/ama; dayanakları sağlam." böyle böyle "Nejat İşleri kurtaracak olan tek şey; HTT dir, ben; bunu biliyorum." diye yazdığımı niye söylemez/yazmaz?
    Yazık,Nejat İşler; "Çocuk oyuncağı bir hastalıktan" maaalesef...
    Notugün biri kargodan alacak ve lösemide kullanacak...
    Hikâyesi mi; boş verin...
    Sağlıcakla kalın...

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız konulu yargıtay kararı ara
    Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hukuki Net Üye ve Misafirleri,
    Bu yazdığımı okurken; Hypericum Perfaratum L. (Sarı kantaron) ile Hypericum Triquetrifolium Turra (HTT) nın kardeş bitki olduklarını, aynı cinsten olduklarını aklınızdan çıkarmayın.
    BİRİNCİ BÖLÜM:
    İnternette "sarı kantaron" diye yazıp, arama yaparsanız; pek çok yazıyla karşılaşırsınız. Bu yazılardan bizi ilgilendiren bölümlerini aktarayım.
    Bitkinin çiçek ve yaprakları bir cam kavanoza konup, üzerine zeytinyağı eklenir, dendikten sonra; bazılarına göre; bir hafta sonra, bazılarına göre; 2-3 hafta, bazılarına göre de; 4-5 hafta sonra ilaç olur ve süzülüp, cam kavanoza konur, diye yazar.
    Wikipedia'da ise; Hypericum cinsi bitkilerin tansiyonu yükselttiği yazılıdır. Günde bir tatlı kaşığından fazla içilmemesi tavsiye edilir. Astım veya astım-bronşit hastaları ile tansiyon hastalarının asla kullanmaması söylenir.
    İKİNCİ BÖLÜM:
    Sakar bu bitkiyi; ilk 1984 de balıkçı Ali Dayı'dan duymuştur ve dediklerine inanmamıştır. İkinci olarak da; 31 Ağustos 2009'da komşu ilçe sanayi çarşısında duymuştur. İkinci kişi de inanılmaz bir konu olan "iyi veya kötü huylu tümörü yok etme" özelliğinden söz etmiştir. İşin tuhafı; birbirini tanımamış bu ikisi de; HTTnin yapılış süresini "ALTI AY" olarak tarif etmişlerdir.
    Sakar şimdiye kadar; 600 lt.den fazla HTTyi denemelerde kullanmıştır. Tamamı da; altı ay sonra süzülmüştür. Kendim ve tansiyon hastası olan Hatun'um da kullanmıştır.
    ÜÇÜNCÜ BÖLÜM:
    Boşnak Mehmet HTTyi ilk olarak 2010 yazında yaptı. Yağı oluncaya kadar; otundan çay olarak içti. Her şeyde aşırı olduğu için; HTTnin çayını fazla olarak içtikten sonra, bana ne demişti:"Hocam, bu ot beni tansiyondan öldürecek." (Bunu daha önce yazmıştım.) 2011 yılında; 2010 yılında yaptığı yağı, 2012 yılında da; 2011 yılında yaptığı yağı, sürekli olmasa da içti. Bu sürelerde çayını içmedi. 2012 yazında da HTT yapmak için kavanozları doldurmuştur. Dolum yaptıktan yaklaşık dört ay sonra; TVde "çok bilen" birinden; bu tür yağın 4-5 haftada olduğunu öğrenir. Bir hesap eder; Oooo, benimki dört ayı bile geçmiş, der ve süzme işini yapar. bir süre sonra; Boşnak Mehmet karşımda:"Hocam, bu yağ beni öldürecek. Günde bir yemek kaşığı içtim, tansiyonum 12den 17-18e fırladı." Sordum tabii, nasıl oldu bu iş diye. Olanları anlattı. Üstelik; başka birine de söyleyip; ona da süzdürmüş, iyi mi?... "Yahu Mehmet -benden bir iki yaş küçüktür- daha önceleri altı ay sonra süzüyorken; bu sene niye böyle yaptın?" deyince; "TVdeki adam bilmese, öyle söyler mi?" Mehmet; sık sık tahlil yaptıran biridir ve değerleri "mükemmel"dir.
    NETİCE:
    İster sarı kantaron, ister HTTyi altı aydan önce süzmeyin. İnternet aklıyla giderseniz; günde bir tatlı kaşığı içmekle, ancak; o da uzun süreli olmak üzere; ülser,gastrit ve romatizmanızı tedavi edersiniz. Çok içerseniz, meselâ; günde iki yemek kaşığı, ki; 4 tatlı kaşığı eder, o zaman da; tansiyondan beyin kanaması geçirirsiniz. Günde üç yemek kaşığı içmek zorunda olan hastalar ne olur o zaman?
    Ya; "tansiyon ile astım/astım-bronşit hastaları içmesin." sözüne ne diyelim? O zaman; alerjik olmayan astımı, astım-bronşiti olan nasıl tedavi olacak?
    Altı aydan sonra süzerseniz; asla tansiyonu yükseltme etkisi görülmez. Öyle hastalar var "günde üç yemek kaşığı" diyorum. Usulüne göre yapılmamışsa, böyle bir dozda; hasta kesin olarak beyin kanamasından ölür. Bu güne kadar hiç kimse, bana:"tansiyonumu yükseltti." demedi.
    Eeeeee, o zaman; Wikipedia'da "tansiyonu yükseltir." tespitine ne diyeceğiz? Altı aydan önce süzer ve kullanırsan; tansiyon kuduruyor, altı ayı doldurunca süzüp kullanınca; tansiyona zararı yok. Ne değişiyor, bilmiyorum...
    -----
    Önceki yazımdan sonra, HTT ile ilgili bir konuda "ağladım." Hikâyesini ileride yazarım. Ayrıca; doğumhane kapısında; karısının doğumunu bekleyen koca gibiyim. Niye; lösemi hastasından nasıl bir bilgi gelecek, merakından. Kendisi 28 yaşında ve HTTyi bilen biri tarafından telefonum verilmiş. Bir bilgi daha: Eğer, yapar ve kullanırsanız; prostat büyümesinde ve kolitte hekimin verdiği ilaçla birlikte kullanırsanız; tedavi olamazsınız.
    Boş vaktinizde ÜVEİT hakkında internetten bilgi edinin. Sonra, kendinize sorun:"HTT bu hastalığı tedavi eder mi, etmez mi?"
    ----
    Bugün yine bir TV haberi:"Kıvanç Tatlıtuğ, protein yüklemesinden dolayı; karaciğerini mahvetmiş, siroza gidebilirmiş." Reklâm değilse; işi kötü... Ben; "siroza giden karaciğer yoktur." diye yazarken.
    Bugün "Dünya kanser günü" imiş, KUTLU OLMASIN!...
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Almanya Wiesbaden'den bir kanser hastası bana ulaştı. Bu konu başlığını okumuş ve HTT istiyor. O'na HTT göndermem gerekiyor. Frankfurt taraflarına gidecek ve 4-4,5 litre HTT götürecek birini arıyorum. Gidecek kişinin bana yakın olmasının önemi yok. Türkiye'nin neresinde olursa olsun; gitmeden önce HTTyi ona kargoyla ulaştıracağım. Kargo firmaları; orijinal ambalajında olmayan sıvıları taşımıyorlar. Uçakların; bagaj olarak sıvı taşıdıklarını biliyorum. Öğretmen arkadaşın kızı, Japonya'ya zeytinyağı götürüyor. Böyle birini biliyorsanız; yardımcı olun ve HTTyi gönderelim.
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    BAŞARDIK!...
    "Neyi?..." demeyin. 45 dakika önce; Wiesbaden'deki hastadan mesaj geldi. HTT O'na ulaşmış. Götüren; gümrükte çok zorlanmış. Götüren kişi; İzmir Balçova'da, adına iş yeri olan Vedat Küçükgökçe... Bulan; hastanın kendisi. Vedat Bey'e açık teşekkürümü yazmak zorundayım. Ayrıca; Antalya'dan arayan ve bana:"Hocam, Almanya'ya gidecek HTT ile ilgili yazını; Hukuki Net'te okudum. Pilot bir arkadaşla temasa geçmeye çalışıyorum. Benden önce gönderecek birini bulursanız; haber verin." diyen; Dündar Özdemir'e de; huzurunuzda teşekkür etmek isterim.
    Bugün erken yatacağım; yarın kasabaya gidip, adliyeye uğrayacağım. Yazacaklarımın arkası yarın...
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    86
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Takipteyiz sizi, sesim çıkmıyor belki ama takip ediyorum yazdıklarınızı
    selam ve sevgiyle

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hukuki Net Üye ve misafirleri,
    BİRİNCİSİ:
    Kanser konusunda pek yazma taraftarı değilim. Haddinden fazla yazdım. İşte bu sebepten, son üç haftada olanlardan;
    a-Sekiz yıl önce kanserle tanışan ve bu sürede; birçok ameliyat, radyoterapi ve kemoterapi almış, en sonunda da; "Hastayı alın götürün" denmiş kişinin, HTT kullanmaya başladıktan 27 gün sonra oğlunun, 29 gün sonra da hastanın telefonda bana neler dediklerini,
    b-Bir kadına ilk teşhisinde; vücudunun üç farklı yerinde "kanser" olduğu bildirilir. Kemoterapiye başlamadan; numaramı bulup; HTT kullanmaya ve kemoterapiye başlar. Galiba; iki seans sonrası, hekim; hastanın durumu hakkında ne demiştir ve bana ne anlatılmıştır,
    c-Daha önce yazdığım ve HTT kullanmakta olan meme kanseri kadının; kocasıyla birlikte bulunduğum köye tekrar geldiklerinde, bana "Tırnakları, rahmi, tümörü, yüzü ve sol kolundan başlayıp, koltuk altından ayağa doğru giden lenf sistemindeki; bir parmak uzunluğunda, kalınlaşmış bölgeyle ilgili neler dediğini yazmıyorum.
    Bu illa yazmayacağım, demek değil. Şu anda tıbbî tedavi görmeyen; yani; "biz yapacağımız yaptık." denmiş bir kanser hastasının; e-posta adresimde hastahane raporu var. HTT kullanmakta. Bir süre sonraki kontrolünde; verilecek raporu göndermesini bekliyorum. Gelirse; HTT den önce ve sonra durumunu gösterir iki raporu da; izin alarak ve adını kapatarak sizlere aktaracağım.
    Ayrıca; Şubat sonu olacağını sanıyorum, Şile taraflarında 26 yaşındaki lösemi hastasından gelecek bilgiyi de aktaracağım.
    İKİNCİSİ:
    Çok önceleri ÜVEİT hastalığından söz etmiştim. Geçenlerde yine yazdım. Niye mi; Dayı oğlumun, üveit hastası bir çocuğu var. Tekrar kortizon tedavisine başlamışlar. İki yıl mı, yoksa; üç yıl mı oldu, tedavi edemiyorlar. Üveit ne? Göz küresini meydana getiren üç katlı bir tabaka var. Ortadakinin adı: ÜVEA Hastalık da; bu tabakanın iltihaplanması, o kadarcık... Ben size "HTT; ...İTli hastalıkların tamamını tedavi eder." diye yazalı, kaç yıl oldu. Dayıoğlu avukat olmasa ve doktorlar da "Tedavi edemiyoruz." deseler; lâfımı belki dinleyecek. Hiç biri olmuyor. Ben ona; "kortizon tedavisinin bitiminden 1,5 ay sonra, bana en fazla üç hafta müsaade et." demiştim. İçim yanıyor...
    ÜÇÜNCÜSÜ:
    İnternette "kolit" yazın ve okuyun. Şöyle yazar:"Sebebi ve kesin tedavisi ortaya konulamamış, barsak hastalığı. Verilen ilaç; septomları/belirtileri azaltmaya yöneliktir. Bu hastaların büyük kısmı, ileride kolon kanseri olurlar." Yani; bu da "...İT"li bir hastalık. Tam HTTlik hastalık. Hatırlarsanız; komşu ilçedeki bir kadının "barsak iltihabını" on günde tedavi ettiğini, yazmıştım. Bu kadar hikâye niçin yazıldı?
    Telefonum; Eskişehir'den Ankara'ya gider. Hastanın annesi telefonda:"Bir prof tarafından oğluna 'ülseratif kolit' teşhisi konduğunu, ilaç verdiğini ve tedavisinin de mümkün olmadığını söylediğini." anlatmaktadır. HTT kullanacaklardır. Kullanırlar ve netice yoktur. Tekrar görüşürüz:"Bu daha önce bir kadında tedaviyi gerçekleştirdi, ama; o kişi başka bir ilaç kullanmadı. İsterseniz; doktorun verdiği ilacı bırakın, nasıl olsa tedavi etmeyeceğini de biliyorsunuz, en fazla üç hafta kullansın." derim. Oğlu okumuş çocuk; makina mühendisi, teklifi reddeder. Kolitiyle birlikte baş başadır...
    DÖRDÜNCÜSÜ:
    Bir gün; köye bir karı koca gelir. Kadının; romataoid artrit hastalığı vardır ve iki yıldır ilaç kullanmaktadır. Ağrıdan perişandır. Artritin hastalık olmadığını biliyoruz da; romatoid artriti bilmiyorum. İçimden "Galiba, bu hastalık da; artritle aynı kavağın kaşığı" fikriyle; şu kadar alın, şu kadar süreyle şu dozda; bitinceye kadar da; bu dozda kullanın derim. İşe yarayıp yaramadığı on günde belli olur. Verdiğim tedaviye yeter mi, yetmez mi bilemem. Yetmezse; bir daha gelirsiniz. Ayrıca; bir daha böyle ıvır zıvır işler için bana gelmeyin; kendiniz yapın der ve nasıl yapılacağını da anlatırım. Giderler. Bana 60-70 km öteden gelmişlerdir. Aaaa, üç-dört gün sonra; aynı kasabadan bir adam daha karşımda:"İki defa prostat büyümesinden ameliyat oldum. Şimdi yine büyüme var. Ayrıca; böbreğim de...Hanımın da; bir böbreği kör, ötekinde de yetmezlik başladı." O da gider... İki hafta kadar sonra; aynı kasabadaki birinden bir telefon:"Hocam, benim karımın eklemleri ağrıyor." Sizin o tarafta bunu kullanmakta olan biri var, önce; onunla görüş, derim. Adam;telefonunuzu ondan aldım. Bu ne demek? romatoid artrit, hastalık değil. Haa; romatoid artrit hastalığının ilerlemiş halinde; el ve ayak eklemlerinin ne hale geldiğini ,internette görün. O hale gelmişinin tedavi şansı yok, demek isterim. Teşhis kondu mu; HTTye yapışın.
    BEŞİNCİSİ:
    Telefonumu; "Hocam, şuna vereyim mi?" diye izin alarak veren sayısı; beş bile değildir. Canı isteyen, istediğine veriyor. O sırada neler anlatıyorlar, bilmiyorum:"Hocam, bende bel fıtığı var." ya da; "adale yırtılması var." veya "Hanımda guatr var." diyenleri de mi yazayım? Romatoid artrit hastasının gitmesinden iki hafta kadar sonra bir telefon: "Hocam, ben falan ilçeden, filânca...Telefonunuzu, bacanağımdan (R.Artrit hastası kadının kocası) aldım. Sizi bir anlattı, bir anlattı ki... Benim Üniversitede okuyan kızımın; ameliyat edilemeyen ve laserle de kıramayacaklarını söyledikleri 10mm kadarlık böbreğinde taş var..."
    Arkadaşlar,
    Ben size HTT müthiş bir şey dedim, dediğimi de kabul ediyorum. İyi de; guatr, bel fıtığı, adale yırtılması, böbrek taşı filan... da dedim mi?
    HTTyi başıma sarmakla; galiba yanlış yaptım. "Hocam, benim oğlanın nişanlısıyla arası bozulmaya başladı..." derlerse; şaşırmayacağım.
    Sağlıcakla kalın...

- - - Updated - - -

ALTINCISI:
    Size daha önce; 80'li yıllarda beraber çalıştığımız bir meslektaşımın karısıyla ilgili "Karaciğer büyümesi var. İkinci (Primer biliyer siroz.) evredesiniz. Bundan sonra; sirozsunuz. Tıbben yapacak bir şey yok." denmiş olduğunu, HTT kullandıktan sonra; pırıl pırıl bir karaciğere sahip olduğunu yazmış ve şöyle demiştim:"Siroza giden karaciğer yoktur." demiştim. Son cümleyi şu şekilde düzeltmek zorundayım:"Karaciğer büyümesi sebebiyle siroz olmak yoktur." Eeee, bu da nereden çıktı, diyeceksiniz.
    Anlatıyorum:
    İç Anadolu Bölgesindeki bir şehirden telefon:"Hocam, babam; fibroz-siroz. Sizi duyduk. HTT kullanmak isteriz." demekte. Ben ona; PBS hakkında yaşanılanı bildiğimi, ama; bu tür hakkında bilgim olmadığını anlatırım. Yine de kullanacağız derseniz; göndereyim, derim. Görüşme biter. İnternette araştır:fibroz-siroz da ne ki? HTTyi gönderirim ve konuyu da incelediğim için; akşam söylediğim dozu şu şekilde değiştiriyorum, derim. Bir ayda; her şey belli olur, görüşürüz dedim ve rapor bekliyorum. Eeee, neymiş; siroz sadece karaciğer büyümesinden olmuyormuş. Onun için önceki yazdığımı düzelttim.
    Ekleme için özür...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Bugün gazeteleri karıştırırken, bir gazetede Prof. Dr. Bülent Oktay'ın " 8 milyon böbrek hastası var." şeklindeki açıklamasını okudum. Konuyu araştırırken, aşağıya aktardığım yazıya ulaştım. Hasta sayısı ve paradaki korkunçluğu görünce; hiç gereği yokken bu yazıyı yazmak zorunda kaldım. Önce o yazıdan bir bölüm:
    Korkutan böbrek açıklaması
    Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, "Türkiye'de böbrek hastası sayısında korkunç artış var" dedi.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, Türkiye'de son dönem kronik böbrek yetmezliği olarak tanımlanan 5'inci evredeki hasta sayısının 70 bin civarında olduğunu belirterek, “2016 yılında bu sayının 115 bin olacağı öngörülmektedir” dedi.

Erk, yaptığı açıklamada, vakıf olarak koruyucu böbrek sağlığına daha çok eğilmek zorunda olduklarını belirterek, bunun için de 3 beyazdan yani tuz, un ve şekerden uzak durulması gerektiğini söyledi.

Diyabet ve tuz tüketimine paralel olarak giden hipertansiyonun böbrek sağlığını tetikleyen 2 büyük unsur olduğunu kaydeden Erk, “Türk insanı fazla şeker ve tuz tüketiyor. Şeker tüketimi olması gereken 50 gram. Bu günde 15 tane kesme şekere tekabül ediyor ama biz 3 misli, yani günde 150 gram tüketiyoruz. Tuz ise günde 6 gram tüketmek yeterli. Bunun zaten yarısını da unlu gıdalar ve ekmekten almamıza rağmen tüketim 18 grama, hatta Güneydoğu Anadolu Bölgesinde protein kültürünün, kebap kültürünün fazla olduğu yerlerde 4 misline yani 24 grama çıkıyor” diye konuştu.

Türk Nefroloji Derneğinin vakfın desteği ile “Credit” adlı bir proje hazırladığını ve bu projenin verilerine göre, Türkiye'de evre birde 1-5 arasında yaklaşık 8 milyon 200 bin kronik böbrek hastası bulunduğunu belirten Erk, kronik böbrek hastalığının dünya ortalamasına göre her 10 kişiden birini tehdit ederken, Türkiye'de her 6 kişiden birinin bu konuda risk altında olduğunu kaydetti.

"KORKUNÇ BİR ARTIŞ VAR"
    Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 17'sinin kronik böbrek hastalığının evrelerinden birinde olduğunu, hastalığın artış hızının da yüzde 8 olduğunu belirten Erk, şunları söyledi:

“Türkiye'de son dönem kronik böbrek yetmezliği olarak tanımlanan 5'inci evredeki hasta sayısı 70 bin civarında. 2016 yılında bu sayının 115 bin olacağı öngörülmektedir. Korkunç bir artış var. Çünkü Türkiye'de ciddi şekilde hipertansiyon ve şeker hastalığı artışı var. İki beyaz, yani şeker ve tuz böbrek sağlığının en büyük tetikleyicisi. Bu nedenle tüketimi azaltmak lazım.”

Bu hastaların 5 bininin “periton” yani karından diyalizle, diğer 65 bininin de “hemodiyaliz” yani sun'i böbrek makinesine bağlı olarak hayatlarını devam ettirdiklerini belirten Erk, “Bu nereye kadar, böbrek nakline kadar. Her biri olabiliyor mu? Olamıyor. Şu anda 24-25 bin vatandaşımız her an 60'ı aşkın böbrek nakli merkezimizde böbrek nakli için sıra bekliyor. Buna karşın 2011'de 3 bin böbrek nakli yapılabildi ve bunların ezici bir çoğunluğu ne yazık ki canlıdan. Tam tersi kadavradan nakilin fazla olması lazım.”

"70 BİN HASTA İÇİN YILLIK MALİYET 2.1 MİLYAR TL"
    Türkiye'de kronik böbrek yetmezliği bulunan bir hastanın yıllık diyaliz maliyetinin 30 bin TL olduğunu belirten Erk, “Bugün 70 bin hasta için yıllık maliyet 2,1 milyar TL. Bu rakamın 2016 yılında 115 bin hasta için 3 milyar 450 milyon TL olması öngörülüyor. Türkiye'de fert başına düşen gelir 10 bin dolar. Bizim ülkemiz gelişen bir Türkiye. Böyle bir lüksümüz olabilir mi?” dedi.
    ---------
    Evre 1-5 te olan böbrek hastası sayısı; 8 milyon... Bir diyaliz hastasının maliyeti yılık 30.000 lira...
    Sözü edilen hastalığın adı ne, biliyor musunuz: NEFRİT(Böbrek iltihabı) Ben size, HTT; "...İT"li hastalıkların yok edicisidir, diyeli kaç yıl oldu? Ayrıca; "DİYALİZE GİDEN BÖBREK YOKTUR."diye de yazmadım mı?
    Başka bir şey demeyeceğim.
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hocam;
    "Bu yaz ilaç yapacağız"
    Şimdi derli toplu olarak hangi bitkiyi bulacağız, ne zaman arayacağız, ne zaman toplayacağız, nasıl toplayacağız sonra ne yapacağız? Nasıl zeytin yağı ne kadar yağ ne kadar bitki? bitkinin hangi kısımları? Yıkayacak mıyız? Yapınca nasıl görünecek? Nasıl olursa ne anlama gelir?
    Yani ayrıntılı olarak, her şeyi yazmalıyız. Tek bir mesaj halinde. Gerekirse altına ekleme yaparak değil, üstünde düzeltme yaparak. Yani gören kişi buna bakarak kendisi yapabilsin. Sorular gelince soruya göre ilk mesajı değiştirelim, Yani sadece o mesajı okuması yeterli olsun. Şu anda bu ilmik 11 sayfa ve tek bir sefer gözden geçirmek bile çok uzun zaman alır. Bilgiler parça parça.
    Bence böyle bir şey çok hayırlı olur. Ne dersiniz?

Nerede
    K.Maraş
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Buradaki bilgiler bir çok kişiye faydalı olacaktır. Teşekkürler yaplaşımlar için.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba hocam ben istanbuldan muammer bu ilaçla alakalı yazıyorum benim iki tane yeğenim var şeker hastası çocukların ikiside insülin kullanmaktan perişan oldu halada kullanıyorlar acaba rica etsem bize yardımcı olurmusunuz çocuklar birisi 7 diğeri ise 13 yaşında Telefonum 0535 766 52 41 Şimdiden Çok Teşekur Ederim Saygılar Efendim

Kilitli Konu
11 / 21 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415161718192021 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kantaron kanser

sarikantaron sakar

bu yaz ilaç yapacağız

ilhan demir kanser

https:www.hukuki.netshowthread.php70000-Hukuki-Net-uye-ve-misafirleri-bu-yaz-ilac-yapacagizpage18hukiki.net sakarxxxxyrdilhan demir kimdirtavşan gölgeliği otuülseratif kolit ten kurtulanlarin hikayelerihtt kansermesane kantaron hukuki.nethukuki net kantaronsari kantaron sakarkizilcik temresikızılcık otu kantaronhukuki.net sakaravukat ilhan demirkantaron sakarhukuki.net kantaron 2015granulomatoz kanserle esdegermisari kantaron yagi ulseratif kolithukuki net bu yaz ilaç yapacağızhukuki.net kantaronilhan demir sikayet
Forum