Kilitli Konu
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Hypericum Triquetrifolium Turra

Hypericum Triquetrifolium Turra Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hypericum Triquetrifolium Turra

Yapımını anlatacağım ilâçta kullanılacak ot ile ilgili aşağıdaki bilgi "maltawildplant " sitesinden aktarılmıştır. Yazılanlarla ilgili referanslar verilmektedir. Site aktarmaya ve kopyalamaya izin vermemektedir. Aktaracağım bölüm harf harf yazılarak bir araya getirilmiştir.Yine bu otla ilgili olarakWinkelmann, W.: Die Wirkstoffe unsesrer Heilpflanzen. Olten und Freiburg im Breisgau: Verlag Otto Walter AG. 227 (1951) den de aktarmalar yapacağım. Ayrıca hem kendi yaşadıklarımı, hem de; yaşamışların dediklerini anlatacağım. Ne zaman? Üye ve misafirler ilâcı hazırlayıp kullanıma hazır hale getirdiklerinde. Hiç kimseni şimdiden hayal kurmalarını istemem.

İste hazırlayacağımız ilaçla ilgili bilgilerin bir kısmı.Tamamı değil; çünkü onların bile bilmedikleri var.

İşte o siteden:

MEDİCİNAL PROPERTİES

The fact that the plant has hypericin, it gives it a wide range of medicinal properties, but the most important are the antiviral and antimicrobial properties amongst others. A full list research and studies (mostly medical and pharmacological) about the related species H. Perfaratum can be followed in the link section below.Despite interesting, such content is too vast to place on this plant profile on H.crispum. A table of the medicinal properties of hypericin and other main constituents of the plant are tabled below.
    Antianemic :Pertaining to factors or substances that prevent or correct
    anaemic conditions.
    Antibacterial :A substance that destroys bacteria or suppresses their growth
    or reproduction.
    Antidepressant :inhibitors
    Antiherpetic :Used against Herpes disease.
    AntiHİV :Agents used to treat aids and/or stop the spread of the HIV
    infection.These do not include drugs used to tread symptoms
    or opportunistic infection associated with aids
    Anti-inflammatory:An agent which counteracts or suppresses inflammation.
    Antiproliferative:Counteracting a process of proliferation (=the reproduction
    or multiplication of similar forms, especially of cells morbid
    cysts)
    Capillariforticant:Used to strengthen (fortifies) the blood capilleries
    Hepatoprotective:Protects the liver
    Sedative : A medication with tranquilising properties.Most sedatives
    (tranquillisers) can also promete sleep.
    Hypericin and pseudohypericin exhibit anti-HIV activity. Intense phototoxicities limit the use of injectable drug; studies stil going on in Israel.Specific medical/pharmalogical properties are given in the study/research abstracts below.Hypericum triquetrifolium Extract exhibits Anti-inflammatory activity in the rat.
    İyi günler...

Hukuki NET Güncel Haber

Hypericum Triquetrifolium Turra konulu yargıtay kararı ara
    Hypericum Triquetrifolium Turra konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı # N'olacak bu 'Medya'mızın hali

"Okuyunuz ve öylece kalsın" başlıklı yazım, editöre idi.Benim gibi ingilizce bilmeyenler; harıl harıl ,burada ne yazıyor, merakına düştüler.Şimdi, yine aynı siteden; yapacağımız ilaçtaki etkili maddeler ve ne işe yaradıkları.Yaprak ve çiçekteki bulunma oranları.
    -----------------------
    Active Constitunents and their properties
    The plant contains at least the following active constituents with the activity of some, deseribed.Since this plant is related to the more medicinally famous and important H.perforatum, it may also share other similior constituents. More detailed information and properties about H.perforatum can be seen from the links section below.
    Hypericin (AntiHIV; Antianemic-IC50=5 ug/ml; Antibacterial; Anticytomegalic; Antidepressant; Antflu; Antiherpetic; Antileukemic; Antiproliferativ-IC50=1,7 ug/ml; Antiretroviral-50 ug; Antistomatic; Antiviral-5 ug/ml (with UV); Antiviral-EC50=0,8; Anxioltic; Cytotoxic; CD50=1,2ug/ml; Herbicide; Insecticide; Larvicide; MAO-Inhibatör; Pesticide; Photodermatotic; Phototoxic-3g/kg; Protein-Kinase –Inhibitör-IC50=1,7 ug/ml; Tonic; Tranquilezer: Tremorigenic)
    Pseudohypericin (Antileukemic; Antiviral)
    Glycoside-hyperin (Aldose-reductase-Inhibatör;Antibacterial; Anti-inflammatory; Antioxidant; Antiradicular; Antitussive; Antiviral; Capillarifortificant; Capillarigenic; Diüretic; Hepatoprotective-IC 80=30ug/ml; Hypotensive; Pesticide)
    Hyperforat/Hyperforin (Antibacterial; Antibiotic; Pesticide; Sedative)
    If one takes the same properties from any 2 or more of the 4 constituents listed above it gives the following common properties: Antibacterial,Antiviral,Pesticide,Antileukemic,Sed ativ/Tranquilizer
    Additionally, a research in Italy gave the volatile constituents of the leaves and flowers of Hypericum triquetrifolium. The abstract states that the flower and leaf oil of H.Triquetrifolium from Calabria (Italy) were studied GasChomatography (GC) and GC-MS (Mass Spectrometery). The major components identified in each oil were n-nonane (%8,%15), beta-pinene (%8,%14), alp-pinene (%13,%10), myrcene (%16,%5), beta-caryophyllene (%5,%11), germacrene-D(%10,%13), sabinene(%13,%3) and caryophyllene oxide (%5,%12) in the leaf and flower oils, respectively. The aerial perts of the same plant were also analyzed by SPME. The SPME analysis showed higher yields of undecane (%14,%10) and beta-caryophyllen (%14,%10) in comparison with the corresponding hydrodistillation oils, in additition to alpha-pinene, beta-pinene,sabinene and myrcene, amounting to (%9,%16), (%7,%4), (%1,%9), (%1,%10) fort he leavesand flowers, respectively
    ----------
    Yine bu otla ilgili olarak;
    Jaretzky, R. und Geith, J.K.:Die deutschen Helipflanzen.Berlin:Verlag E.F.Keller's Witwe, 125 (1944) dan da aktarma yapacağım.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Ok; yaydan çıktı.Kabahat; Editörün!...

Hikâyesini anlatacağım otun (Hypericum Triquetrifolium Turra) tibbi özelliklerini anlatan ve maltawildplants sitesinden ingilizce olarak yazılmış bölümün, editöre gönderilerek "okuyunuz, öylece kalsın" dememe rağmen yayınlanmış olması, okun yaydan çıkmasına sebep olmuştur.Bu durumda; ileride hastalık adı vererek yazacağım konu, böylece "öne alınmak" durumunu doğurmuştur.Belki de; "bunda da, bir hayır vardır" diyelim.
    Bu başlığı okuyan herkesten, ricam şudur:Hukukla ilgileri olsun veya olmasın, tanıdıkları internete sahip herkesin bu başlıkta yazılanların okunmasını sağlamalarıdır.Çünkü; kendileri hasta olmasa bile, mutlaka hasta bir yakınları olmalı.Anlatacaklarımla ilgili olarak; sadece bir hastalıktan mağdur,bu ülkede altı milyon kişi vardır.Hikâyenin nasıl başladığını anlatmadan önce; konu dağınıklığını önlemek ve bundan sonra, sadece bu başlıktan devam edebilmek için, ilaçla ilgili yazılmış tıbbi özellikleri tekrar buraya aktarmak durumundayım.Umarım; bir üye veya misafir sayesinde, buraya yazılmış olan İngilizce metnin Türkçe'sini de görebiliriz.
    Bu başlık altında yazacak olan sakarın; ne kendisi, ne de hiçbir akrabası aktar değildir ve aktarlara ot satmamaktadır.Amaç; sadece yaşananları ve tesbitleri aktarmak, haberdar etmektir.İsteyen inanır ilgilenir, istemeyen ilgilenmez.
    Şimdi o metni tekrar aktarıyorumBu metin harf harf yazılıp aktarıldığından, bazı harf hataları olmuş olabilir.)
    MEDİCİNAL PROPERTİES

The fact that the plant has hypericin, it gives it a wide range of medicinal properties, but the most important are the antiviral and antimicrobial properties amongst others. A full list research and studies (mostly medical and pharmacological) about the related species H. Perfaratum can be followed in the link section below.Despite interesting, such content is too vast to place on this plant profile on H.crispum. A table of the medicinal properties of hypericin and other main constituents of the plant are tabled below.
    Antianemic :Pertaining to factors or substances that prevent or correct
    anaemic conditions.
    Antibacterial :A substance that destroys bacteria or suppresses their growth
    or reproduction.
    Antidepressant :inhibitors
    Antiherpetic :Used against Herpes disease.
    AntiHİV :Agents used to treat aids and/or stop the spread of the HIV
    infection.These do not include drugs used to tread symptoms
    or opportunistic infection associated with aids
    Anti-inflammatory:An agent which counteracts or suppresses inflammation.
    Antiproliferative:Counteracting a process of proliferation (=the reproduction
    or multiplication of similar forms, especially of cells morbid
    cysts)
    Capillariforticant:Used to strengthen (fortifies) the blood capilleries
    Hepatoprotective:Protects the liver
    Sedative : A medication with tranquilising properties.Most sedatives
    (tranquillisers) can also promete sleep.
    Hypericin and pseudohypericin exhibit anti-HIV activity. Intense phototoxicities limit the use of injectable drug; studies stil going on in Israel.Specific medical/pharmalogical properties are given in the study/research abstracts below.Hypericum triquetrifolium Extract exhibits Anti-inflammatory activity in the rat.
    --------
    Devam edecek...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: # N'olacak bu 'Medya'mızın hali

Alıntı sakar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    "Okuyunuz ve öylece kalsın" başlıklı yazım, editöre idi. Benim gibi ingilizce bilmeyenler; harıl harıl, burada ne yazıyor, merakına düştüler.
    Sayın sakar;

Ne demek istediğiniz anlaşılamıyor, biraz daha açıklık getirirseniz memnun oluruz.

Saygılarımızla,

Not: Ayrı ayrı açmış bulunduğunuz konular benzer içerik taşıdıklarından birleştirilmiştir.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Okuyunuz ve öylece kalsın

5. ve 6. mesajı yer değiştiştirerek okuyunuz.
    İkinci adam gelir.İlk adama prostatından dolayı ilâç tavsiye eden kişi.Söz ilaçtan devam ettiği için, ikinci gelen anlatmaya başladı:
    "Kanser oldum.Tavsiye edilen ilacı içerek kurtuldum.Yanımdaki adam öleli dört yıl oldu.Kanserden ölmemem üzerine; doktorlar birkaç ayda bir, beni çağırıp muayene etmeye başladılar.Bu birçok defa tekrar etti.Niye beni çağırdıklarını söylemedikleri gibi, ben de sormadım.İki üç gün sonra yine gideceğim.Bu geliş-gidişler sırasında; benim yattığım odadan birini çıkardıklarını gördüm.Refakatçilerden birine sordum ve adamın kanser olduğunu, birkaç ay ömrü kaldığını öğrenince, o ilacı tavsiye ettim.Hastahaneden 41 kilo olarak çıkan bu adam şu anda 74 kilo olarak yaşamakta, falan köydedir, adı da şudur.Görüşmelerimiz devam ediyor.Size de öğreteyim, kullanın, kanser olmayın, kanserseniz de kurtulun." der ve tarifi verir.Tarifi verirken de "Nerede oturduğumu, tavşan gölgeli otu tanıyıp tanımadığımı sorar, "evet" cevabını alınca; bizim orada "kızılcık derler" dedi . ve yapılışını verdi.Haydaaa ... yaklaşık yirmi yıl önce Ali dayının verdiği tarif.Ama adamın dediği hastalıkla, Ali dayınınkiler uymadı.Bir tamir sırasında "Kanser ve prostat" ilacı öğrenmiş oldum.Tarif aynı olunca bu sefer inandım ve 6 Eylülde ilacı olgunlaşması için güneşin altına bıraktım.
    Bu arada da o ottan toplayıp, günde bir bardak çayını içmeye başladım.
    İnternette "Tavşan gölgeliği" diye aradım, yok."kızılcık" diye aradım, başka bir bitki çıktı.Eeee, ben bu otun adını nasıl bulmalıyım derken; "kuzuların kulağını yara ettiğini bildiğimden, bu sefer "kuzu kıran" diye aradım.Karşıma "Sarı kantaron" diye bilinen ve çok kullanılan ot çıktı.Ama aradığım değil.Sarı kantaronun adının da "Hypericum perfaratum L." olduğunu da öğrenmiş oldum.Bu otun da "kuzuların kulağında yara" yaptığını...
    Sarı kantaronu bu sefer latince adından aradım ve:A.Ü.Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Kürsüsü Prof.Dr. M.Şahin Akman imzalı "Birkaç yerli hyprcium türünün antibateryel etkileri üzerine araştırma" raporunu buldum.
    Bu araştırmanın konusu:Van Başkale,Isparta Keçiborlu ve Ankara'nın üç ilçesinden "hayvanların kulağını yara ediyor, niye?" diye gönderilen H.perfaratum, H.cryspum ve H.scarbum ismindeki otlar...
    H.perfaratum'u biliyoruz artık.Bizim "tavşan gölgeliği" de yara yaptığına göre, acaba bunların içinde mi?
    H.cryspum olarak aradım ve öteki adının Hypericum triquetrifolium turra olduğunu öğrenince, yeni bulduğum adıyla aradım.Aaaaa maltawildplants sitesinde bizim "tavşan gölgeliği" dediğimiz otun fotoğrafları!...Bu iyi oldu.
    Bu arada, sözünü ettiğim raporda, bu otlarla ilgli yapılan taramalara dayanarak bazı dipnotların verildiğini gördüm.Üçü de yara yapan bu otlarla ilgili olarak:
    Jaretzky, R. und Geith, J.K. "...iç ifraz kifayetsizliklerinde kullanıldığı..." demiş.Ne zaman 1944 de!...
    Müthiş bir bilgi.Sonradan olma şeker hastalığının sebebi ne?" İnsülin salgısının yetmezliği" Bu durumda; Ali dayının dediği doğru olacak gibi.
    Bir başka dip notta:
    Winkelmann, W. yazdığı 1951 tarihli kitabında, bu otlarla ilgili şunu yazmakta."...beyin,kalp, akciğer konjeksiyonlarında(şişkinlik), sancı,sidik kesesi tenesmusunda(iltihaplı durumda ağrılı işeme), rahim yanması, vagina iltihabı, kuyruksokumu ağrısında kullanılmıştır.Halk ilacı olarak içerden idrar sökücü,antelmentik, adetkolaylaştırıcı,gastritis'de,karaciğer rahatsızlıklarında,kronik bronşitte, giht ve romatizmada denenmiş, haricen bilhassa yara tedavisinde tavsiye edilmiştir."
    Müthiş!...Ali dayının "yarada..." dediği doğru çıkıyor...
    Devamı var...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: # Okuyunuz ve öylece kalsın

Mehtap Hanım,
    Açıklamaya çalışayım:
    Mayıs ayında "Hukuki net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapalım" başlığında, inanılmaz bir ilaç yapımı için hazırlık yapmalarını isteyecek, ilaçları hazır oluncaya kadar da; hiçbir hastalık adı yazmayacaktım. Böylece; hasta olanlar da, bir beklenti içine girmeyeceklerdi.Bu konuda ciddi dayanaklarımın olduğunu ortaya koyabilmek için de "Okuyunuz, öylece kalsın" başlığında, bu kaynaklardan birinden aktarma yapıp, göndermiştim.Gönderdiğim metin yayınlanınca; bu metne bakan her kişi "burada ne yazıyor?" sorusunun cevabını bulabilmek için, "metni tercüme etmeye uğraşıyorlardır" demek istedim ve muhakkak öyle de olmuştur.
    Ayrıca, aynı başlık altında olması iyi olmuş.Ben de aynı başlık altında anlatmaya devam edecektim.
    Bu durumda; artık ilacın hikâyesini anlatırken, hastalık adlarını da yazmak mecburiyeti doğmaktadır."Belki bunda da bir hayır vardır." derken; yapılacak olan ilaç, cilde sürme işlerinde yağı kulanılacağı gibi, sürme işlemini gerektirmeyen durumlarda da çayı kullanılabilmekte olduğundan, yazıyı okuyanlar, varsa hastalıklarıyla ilgili olarak bu otu temin ederek, içmeye başlayabilirler.Belki bu sebepten "hayırlı olmuştur" dedim.
    "Bu konu nasıl başladı?" sorusu için anlatmaya başlıyorum.
    Yaklaşık yirmi yıl kadar önce; "Ali dayı" dediğimiz bir balıkçı arkadaşla deniz kenarındaki "balıkçı damı"nda konuşurken şöyle dedi:"Hocam, ilaç denizinde yaşıyoruz ama; birçok hastalığı da çekmeye devam ediyoruz.Şu gördüğün -Tavşan gölgeliği denen otu göstererek- ot şekerin, şeker yarası dahil bütün yaraların, üstelik yanığın birebir ilacıdır.Tarifini vereyim, hazırla.Hazırlanması uzun sürdüğü için evinde hazır bulunsun" der ve tarifi anlatır.Hatta ikna olmam için şöyle bir olayı da anlatır:"Birgün buraya taze balık almak için İzmir'in bir sahil ilçesinin savcısı geldi.Misafir olarak gelmişler.Sohbetimiz sırasında "eşinin şeker hastası" olduğundan bahsetti.Mevsiminde olduğu için, ben de ona "Savcım şu otlardan topla, eşiniz çayını içsin.Şekeri normale gelecek.5-6 ay kullanırsa, tamamen şekerden kurtulacak" der.Savcı otu toplar ve gider.Ertesi yıl aynı savcı yine gelir, elinde bir paketle:"Ali dayı, sağol.Bu hediyeyi hanım gönderdi, selamı var." Gelen, bir takım elbiselik kumaştır.
    Ali dayı bunları anlattı ya; içimden inanmak gelmedi.Tıbbın yapamadığı şeker tedavisi, şeker yarası ve yanık ilâcı..."He" dedim geçtim.
    Ta ki; 31 Ağustos 2009 yılına kadar...
    Devamı var.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hypericum Triquetrifolium Turra

Merhaba . yazdığınız yazılarınızı az once okudum. Tam net olarak yapılışı hakkında bilgi almak istiyorum yardımcı olur musunuz bana ?

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Nilsah Hanım,
    Okuduğunuz ve cevap yazdığınız konu; hatalı sıralamalar ve tekrarlanmış mesajlar sebebiyle sona erdirilmişti. Konu daha sonra "Hukuki net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız" olarak baştan alınıp, devam edilmişti. Nasıl yapılacağı, nelere fayda ettiği gibi soruların cevabı; yazınızın yayınlandığı başlığın hemen altında duruyor.
    Sağlıcakla kalın.

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın sakar,

İyi güzel de bu tarifler gavurca yazılmış. Biz nasıl anlıyak bunları?

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu konu;
    "Hukuki net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız" başlığı altında anlatıldı. Hakkarili Arzuhalci arkadaş; sözünü ettiğiniz "gavurca" yazılmış dediğiniz bölümler; bu bitkiyle ilgili bilimsel araştırmalar sonucu oluşturulmuş dosyadan (Bu dosyaya ulaşabilmeniz için, yazılarımda linki de ekledim. Tıklayınca dosyaya ulaşırsınız) aktardığım; bitkideki etken maddeler, bitkinin tıbbi özelliklerinin neler olduğuyla ilgilidir. Aktarmaktaki kastım da: "Arkadaşlar bu konu ciddi bir konu, ciddiye alın." demekti.Bir bitkiyle ilgili olarak, hem de; bilimsel araştırmalara dayalı:a-antianemik(Kansızlığa karşı) b-Anti-inflamatuar(İltihap giderici) c-capillarifortifisant (Kılcal damarları güçlendirici) d-Hepatoproktaktif (Karaciğeri koruyucu, güçlendirici.) Tıbbın "hiç bir şey yapamayız." dediği, karaciğer büyümesi ikinci evre hastasının, 50 günde karaciğerinin pırıl pırıl olmasına sebep olan özelliği. e- antibakteriyel (Bakteri öldürücü) f-antivirütik(Virüs öldürücü) g- Fungusit (Mantar öldürücü) veee en önemlisi:ANTİPROLİFERATİF özelliği. Açıklamaya çalışayım: Tıp, her hangi bir doku veya organdaki anormal hücre çoğalmasına 'proliferasyon' der. Neticesi; tümör/ur/kist denen oluşumlar ortaya çıkmasıdır. İyi veya kötü huylu olabilirler. Bu özelliğin karşısındaki cümlenin sonunda 'morbid cysts'. Türkçesi: Kötü huylu tümörler. Yani;... Antiproliferatif demek: Anormal hücre çoğalmasına karşı/tümör yok edici demek.Dosya, gavurca yazılmış; ne yapabilirim ki... Ayrıca; o yazılarda; bitkinin nasıl hazırlanacağı konusunda tarif yok. Tarifini, nasıl denemeler yaptığımı, hangi hastalıklarda; nasıl neticeler aldığımı TÜRKÇE yazdım.
    Yeni bir bilgi daha vereyim:
    Tıbbın; tedavisi yok, dediği BRONŞEKTAZİ hastası biri tarafından Yalova'da denendi. Netice:HTT işe yaramadı.
    Sağlıcakla kalın.

Kilitli Konu
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hypericum triquetrifolium turra bitkisi

hypericum triquetrifolium turra

Hypericum Triquetrifolium

turra bitkisi

maltawildplants Hypericum TriquetrifoliumH.Triquetrifolium turra görselsari kantoronhuhuki.net kantaronhypericum kanser hukukikantaron sakar hukukinetturra bitkisi resmisidiq yolu iltihabin sokcu ilacilac yapalim htt hukuki.nethypericum triquetritolium turrahypericium nerde bulunurhypericum triquetrifolium turra nedirturra bıtkısı
Forum

İlgili Hukuk terimleri