Kilitli Konu
15 / 21 Sayfa İlkİlk ... 56789101112131415161718192021 SonSon
141 den 150´e kadar toplam 203 ileti bulundu.
    Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız

Arkadaşlar,
    Yakında; başka bir yazı yazacağım.Bu zamana kadar; "korsinom" ve "sarkom" kelimelerini araştırın...
    Sağlıcakla kalın...

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız konulu yargıtay kararı ara
    Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Haziran sonuna doğru telefonum çalar. Arayanın karısı kanserdir ve "SON ÇARE" olarak; HTT kullanacaklardır. Telefonumu; bir siyasi parti genel başkanının yardımcılarından biri vermiştir. (Ben onu tanımıyorum.) Hastası hakkında: "Radyoterapi, ameliyat..." demektedir. Adres verir ve gönderirim. "son çare" olduğuna göre; kemoterapi filân görmüştür der ve en yüksek dozu söylerim. Faydası olup olmadığı konusunda ise; daha önce yazdığım belirtileri beklemelerini anlatırım. Bana; şu veya bu kanseri dememiştir.
    Galiba; 4 Temmuzdu. Ot toplamaktayım; sıcakta, yılan ve akrep tehlikesiyle birlikte. Her tarafım ter... Zırrr telefon: "Ben M. Hocam, karım bir kilo aldı." Kullanalı 7 gün olmuştur ve telefon 8. gün gelmiştir. Bunun; olumlu bir gelişme olduğunu söylerim.
    Arada görüşmelerimiz devam etmektedir. Bu arada; bu siteden ve konu başlığından haberi olmuştur.
    28-30 günlük kullanımdan sonra, yine telefon:"Hocam, karım günde 7-8 ağrı kesici içiyordu, bire indi." Ağrıları iyice azalmış demek ki, bu da; iyi gelişme...
    Geçen perşembe; karşımda bir başkasıyla, sadece sesini duyduğum; hastanın kocası... Yüz küsûr km. öteden gelmiş. Oturduk, konuşuyoruz. Anlatıyor:"Karımın hastalığı zor teşhiş edildi. Nadir görülen bir türmüş. Kemoterapiye cevap vermeyen tür olduğu için; kemoterapi yapılamazmış. İki ameliyat hakkı varmış... Hastalığının adı şuymuş, v.s..." Hastalığının adını söyledi; hiç duymadığım bir şey. Bir kulağımdan girip; öbür kulağımdan çıktı...
    Bu konu başlığını okudu ya; okuduklarından yola çıkarak, bana bir hediye getirmiş. Teşekkür ettik. Otu göstermemi istedi ve kalktık gittik. Gösteriyorum: "Bu olmamış, bu geçmiş, bu uygun." diye. Mühendis ne de olsa; çabuk kavradı. Epey topladı. Vedalaştık. Ertesi gün telefon etti:"Dün HTTyi yaptım. Attım güneşin altına..." İş yapacak adam belli oluyor.
    Bir iki gün geçti. Kafamda hep aynı soru:"Bu kadının hastalığının adı neydi?" M. Bey'e mesaj:"Karınızın hastalığının adı neydi?" Biraz sonra cevap:"sarkom." Allah Allah, bu ne ya?... Hiç duymadım. Arkasından bir mesaj daha geldi: "malign sarkom."
    Doğru; Google Amca'ya... Aman neler, neler...
    Kanserler dört grupmuş:
    a-Karsinomlar (En çok karşılaşılan tip)
    b-Sarkomlar (%3-5 oranında görülen tip)
    c-Kan kanserleri
    ve "diğer" denen grup. "sarkom" denen tipi incelemeye niyetlendim. Neredeyse; boğuluyordum. Ne kadar çok çeşit, ne kadar çok yazı... Okudum, okudum ama; anlamadım. Anladığım şu oldu: Şimdiye kadar; akciğer, meme, yemek borusu, mide... gibi kanserlerle karşılaşmıştım. Ama; karşılaştıklarımın hepsi de "karsinomlar"danmış. Kan kanseri hariç. "Kan kanseri" deyince aklıma geldi. Geçenler kan kanseri olan ve HTT kullanan kişi; ailesiyle birlikte, geçerken bize uğradılar. HTTyi dört ay kullandıktan sonra bıraktığını, iyi olduğunu, tedavinin devam etmekte olduğunu, kocasının kendisine 120.000 liraya araba aldığını da söyledi. Bir gün; raporlarına bakacağım. Dediğinizi; ben kendime diyorum:"Ne zaman bakacaksın yahu?"
    Tıbbın neredeyse; "hiç şansı yok." dediği bir hastalıkta, durum böyle olunca kafam iyice takılı kaldı. Zaten; "yanıktan ölenlere" takılıydı...
    Neyse...
    Bu yazıyı niye yazdım, biliyor musunuz:"Ne kadar cahilmişim!..." demek için.
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    gölcük
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

hocam babamın akciğer kanseri olduğunu öğrendik.Sizin yazılarınızı okuduk.lütfen benimle irtibata geçermisiniz.
    Konu sektör44 tarafından (27-08-2014 Saat 08:48:33 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Saat 01.30 itibariyle hasta ziyaretinden döndük, eşimle birlikte. Yazacaklarım var. Siz, önceden; MM (Multipl Miyelom) hastalığı hakkında bilgi edinin. Yani; Google Amca'ya sorun. Başka bir şey demiyorum.
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Üye ve misafirlerimiz,
    Myelom ile Myeloid ifadeleri; söyleyen veya dinleyen tarafından karıştırılırsa; olacağı budur. Eşimle "kan kanseri" olduğunu sandığımız hastayı ziyarete gideriz. Meğer hasta; MM (Multipl Myeloma) hastasıymış. MM hastalığının belirtilerini okumuşsunuzdur. Hasta; sırt ağrıları sebebiyle doktora gitmiş, omurlarından ikisinde kırık ve böbrek bozukluğu yanında; MM hastası olduğu ortaya çıkmıştır. MM hastalarının; böbrekleri sebebiyle diyalize bile bağlandığını okumuşsunuzdur. Hasta HTT kullanmaktadır ve çok kısa sürede; böbrekleri normale dönmüştür. Tedavi sırasında saçları da dökülmüştür. İki kür VAD tedavisinden sonra; beş kür VELCADE tedavisine başlanmıştır. Bunda amaç; hastanın kanının temizlenmesi, sağlıklı hücrelerin toplanarak; beş kür sonunda 40.000 (Ne demekse) toplanması, bu toplandıktan sonra; kanın sıfırlanarak; toplanan bu 40.000 in hastaya verilmesiymiş. Kanın temizlenerek; tekrar hastaya verilmesi. Buna benzer bir tedavinin; Almanya'da bir hastahanede yapıldığını, tedavi garantisi olmadığını, ücretinin de; birkaç yüzbin euro olduğunu 3-4 yıl önceden duymuştum.
    Burada yazılmaya değer olan şueş kür sonrası ulaşılması hedeflenen 40.000 bir yana, üç kür sonra 86.000 toplanmıştır. Bu; tıp literatüründe görülmemiş bir durumdur ve literatüre geçecektir.Hastanın dosyası; hasta ile birlikte hastahaneye gelip giderken; son durum sonrası dosya hekimde kalmıştır. Hekim, büyük ihtimalle bu konuda makale yayınlamaya hazırlanmaktadır. İşin tuhafı, hekim; hastanın 4,5 ay HTT kullandığını bilmemektedir. Sakar da; dosyanın hekimde kaldığını bilmediğinden, yanında A4 kağıdı alıp gitmiş, ilk ve son raporları yazıp; sizlere kan kanseri hakkında bilgi vermeyi düşünmektedir. Dosya olmayınca da; hiçbir şey yazamamıştır. Hastaya göre, kendisi; hastahanedeki en iyi hastadır. Hastanın bir tesbiti de şu: En çok hasta Yatağan çevresinden gelmektedir. (İlk tedavisine İzmir'de başlamış, şimdi başka şehirde devam etmektedir. İki hastahanedeki gözlemi budur) Türkiye'nin; en radyasyonlu kömürünün Yatağan'da olduğunu biliyor muydunuz? Bunu, 30-35 yıl önce ODTÜ'den bir prof açıklamıştı ve bu açıklamadan sonra, eve bu kömürü sokmamıştık.
    Dün; başka birine daha uğradım. Kişi eski öğrencilerimden biridir. Bağırsağında 10.cm iltihap (Karısına göre; delik) vardır ve etrafına zarar vermiştir. Niçin bilmiyorum, cerrahi müdahale yapılmamış, antibiyotik tedavisi uygulanmıştır. Bu tedavi sonrası; 5 cm.e inmiş ve öylece kalmıştır. Tıbba göre; daha ötesi olamazmış. Beni bulur ve HTT deneyecektir. 5-6 hafta kullanır. Netice hakkında bilgi vermez. Ben uğramak zorunda kalırım. Durumunu sorarım:"HTTden sonra, hekimler ne dedi?" Cevap:"Gitmedim ki..." Niye, derim. Hiç bir şikayetim kalmadığı için, der. Kolit hastası mıydı, bilmiyorum. "...İT"leri tedavi ettiğini biliyoruz ya... İT deyince aklıma geldi: "İstanbul'da PROSTATİT hastası biri de kullanıyordu. Daha haber yok, sormadım da...
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    gölcük
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın üye ve misafirler;
    26/08/2014 tarihli mesajımdam sonra sağolsun Hocam benimle irtibata geçti.Kendisinde HTT bulunmamasına ve bu işten hiçbir maddi çıkar sağlamamasına rağmen uğraştı ve çevresinde son kalan HTT yi hiç tanımadığı bizim için temin etti.Aynı gün köyünden 20 km. olduğunu ifade ettiği ilçeye gitti ve HTT yi kargoladı.Ertesi gün HTT elimize geçti ve hemen kullanmaya başladık.Hocam bize 1 hafta 10 gün sonra etkisini görmeye başlarsınız demişti ama bu noktada bizi yanılttı.Babam HTT kullanmaya başlayalı bugün 3. gün ve gözle görülür bir toparlanma var.Yüzündeki solukluk gitti.Kilosunda ise yaklaşık 1 kiloya yakın bir artış oldu.Babamın morali tavan yaptı.İnşallah tam neticeyi de alırız.
    Hocama buradan sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.Allah ona,yakınlarına, ve ondan sonra geleceklere dert,keder vermesin diyorum.Yeni gelişmeler olduğunda aktarmak üzere şimdilik hoşçakalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Bugün misafirim vardı. Yüz küsûr km. öteden geldi. Epey konuştuk. Altı sayfa rapor fotokopisi bıraktı. İnanmayanlara gösterirsin, dedi. Tarayıcım olmadığı için; olduğu gibi aktaramıyorum. Hastahane ve doktor bilgilerini es geçerek; raporlardan bazı bölümleri aktarıyorum.
    -----
    17.01.2014
    Hastanın adı: Nurullah G.
    ICD Kodu:C61 (Prostat malign neoplazmı)

Tc-99m MDP ile yapılan Tüm Vücut Kemik Tarama Sintigrafisinde;
    Sağ hemitoraks 4. ve 7. kosta ön kolları lateralinde, sağ skapula alt ucunda, kolumna vertebraliste sol 6. kostavertebral bileşkede, T8, T9, T11. vertebralar ile L1. vertebra sağ yarısında, L3. ve L4. vertebralarda, sağ sakroiliak eklem lokazisayonu üst bölümünde fokal özellikte Tc-99m MDP akümülasyonları izlenmektedir. Pelviste sağ spina iliaka anterior inferiorda ve sol iliakkrest anteriorunda belirgin, sağ femurda heterojen özellikte minimal düzeyede artmış aktivite tutulumları dikkati çekmektedir.Ayrıca sağ pateller kemik lokalizasyonunda ve sağ diz eklem bileşenlerinde öncelikle dejeneratif değişikliklerle uyumlu olabileceği düşünülen simetriğine oranla artmış aktivite tutulumu mevcuttur.
    Böbrekler normal olarak zayıf vizüalizasyon göstermektedir.
    SONUÇ:Multipl kemik alanlarında izlenen osteoblastik aktivite artışları primer malignitenin iskelet sistemi metastazı ile uyumludur.
    --------------
    Rapor tarihi:05.05.2014
    Yatiş tarihi:11.04.2014
    Çıkış tarihi:21.04.2014
    ......
    Karar:26.05.2011 tarihinde yapılan prostat biyopsisi sonrası Prostat adeno karsinomu, gleson skoru 4+5 (patoloji ekte) tanısı konan hastaya 06.12.2012 tarihinde X merkezinde 42 gün küratif amaçla radyoterapi verilmiştir. (evre T4 NXMO) verilmiştir. Hasta şu anda Y hastanesinde kontrol altındadır. 17.01.2014 tarihinde yapılan kemik sintigrafisinde MULTİPLE KEMİK METASTAZI saptanmıştır. (film raporu ektedir.) O dönemde PSA >100 saptanmıştır. 3 ayda bir LHRH agonisti tedavisi uygulanmaktadır. hastanın durumunu bildirir rapordur.
    ----------
    08.08.2014 tarihli rapor.
    Kreatinin (serum) 0.9 (0.7-1.20)
    Üre 23.8 (0.0-49.00)
    WBC 4.1 (4.60-11.00)
    PSA (TOTAL) 1.96 (0.0-3.10)
    Hepsini yazmadım.
    ------
    Hasta Mayıs 2014 sonundan itibaren HTT kullanmaya başlamıştır. Süreyi tamamlamasına daha bir ay vardır. İki yerinde çok az ağrı olduğunu, diğer yerlerdeki ağrıların sona erdiğini, Ekim ayında çektireceği kemik sintigrafisinin bir örneğini de bana göndereceğini söylemiştir.
    Bilginize...
    Sağlıcakla kalın...
    NOT: Nurullah Bey, "Cesedimin bile bulunamama" ihtimaline karşı, doz bilgilerinin kaybolmamasını sağlamamı söyledi. Merak etmemesini, gereğini yaptığımı söyledim.

Nerede
    Kırıkkale
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sLm Hocam İyi GeceLer... Benim annem 2 yıldır Akciğer Asbest(Toz)Kanseri...Denemediğimiz yöntem kalmadı şuan için Ankara Gazi Hastanesinde tedavisi devam ediyor...Bu 2 sene zarfında günden güne eriyor sesi kısılıyor şiddetli ağrıları artıyor Allaha şükür şuan için ele avuca düşmedi daha ama doktorLar her şeye hazırlıklı olun diyor...Sizin bu yazınızı bir arkadaşım söyledi inanın yazarken bile şuan umut doluyum inşallah annem de kurtulur.Annem bu arada 59 yaşında bu asbest dediğim şey genelde bizim yörede Nevşehir(Kapadokya) yöresinde çok görülen bir kanser çeşidiymiş...Sizden ricam bu telefon numaram hocam sizin engin bilgiLerinizden yararlanabilir miyiz,Müsait olursanız eğer bir görüşelim...Görev itibarı iLe şuan Kırıkkalede bulunmaktayım siz nerdeyseniz yanınıza da gelebilirim...SaygıLarımLa... 0506 301 61 40.... Bu da e mail adresim hocam aklayarar50@hotmail.com

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Arkadaşlar,
    Kısaca yazıyorum:
    Batı Karadeniz taraflarında HIV taşıyıcısı biri tarafından kullanıldı. Cevap: OLUMSUZ. Bitkiyle ilgili dosyada ne yazıyordu: "Anti HIV, antiviral" Acaba; HIV taşıyıcılarının kullandığı, paketi birkaç bin lira olan ilaçlarla birlikte kullandığı için mi netice alamadı, bilmiyorum. İzmir'de "sperm azlığı ve zayıflığı"nda kullanıldı. Kontrole gittiğini sanmıyorum. Cevap: OLUMSUZ. Maalesef; MS (multipl skleroz) hastası kadın mesajıma şöyle cevap verdi: "İçemedim." Halbuki; birkaç kişi "Başarı olursa haberimiz olsun." diye telefonlarını bırakmıştı.
    Türkiye'nin ilk 100 firması arasında, orta sıralarda bulunan bir firmanın ileri gelenlerinden biri karaciğeriyle ilgili olarak kullandı. Gelen haber şu: "Bu kadar mükemmel bir şeyi, niçin; şişede etiketli olarak piyasaya sürmez?" Bunu; ticaret bilgisi sıfır olan birine söylüyor.
    Geçen salı Konya'dan, bir eczacıdan telefon: "Hocam, telefonunuzu M. Beyden aldım. Kendisi müşterimizdir. Aynı hastalıktan (Ülseratif kolit) ilaç alan iki müşterimiz daha var. Fiyatı önemli değil, onlar için istesek gönderir misiniz?" Cevap: Elimde yok.
    Kim bu M. Bey?
    Beni İzmir'deki kızından duymuş, ülseratif kolit hastasıdır. Emekli öğretmendir. Benden üç yaş büyüktür. Tıbben tedavisi olmayan bu hastalıkta; tıbbi ilaç kullanmayı bırakarak denemeyi kabul etmiş biridir. Bir süre kullandıktan sonraki görüşmemizde; iyiye gittiğini söylerken, anlattıklarından; aynı zamanda prostat büyümesi olduğunu da anlarım. Prostatla ilgili kullandığı ilacı da bırakmasını söylerim. Bırakır ve şimdiye kadar 78 veya 87 gün kullanmıştır. Geçen hafta kontrole gitmiştir. Olanların tıbben mümkün olmadığını bilen hekim:" Her şeyin çok iyi olduğunu, bunu nasıl yaptığını" sorar. M. Bey:"Bir meslektaşımın yaptığı ot ilacını kullanıyorum." der. Hekim: "Kemik iliği yeteri kadar kan üretmeyen bir hasta var. Söyle O'na; buna da ilaç yapsın." Allah Allah, ne demek şimdi bu?...
    Hekimlere göre; tedavisi mümkün olmayan ankilozan spondolit hastası, kendine göre; hastalığının bu olmadığını iddia eden birisi, kullanmaya devam ediyor. Olumlu değişiklikler olduğunu söyledi.
    Sağlıcakla kalınız...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Oh be, artık; rahatlıkla yazabilirim.
    25 Eylül'ü 26 Eylül'e bağlayan gece; Tv kumandası elimde, deli gibi gezinirken; saat kaçtı bilmiyorum, Habertürk TV'de; "Öteki gündem" adlı, Pelin Hanım'ın sunduğu programa takıldım. Ne zaman başladığını bilmiyorum. Bu programın videosunu da; internette bulamadım. Pelin Hanım'ın misafirleri: Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta ile, Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan idi. Konu ise:"Sağlığımıza tuzak kuruluyor mu?" Özet olarak; anladığımı yazıyorum:
    "İlaç sektörü" diye bir şey var. Grip aşısı uydurmadır. Sadece; ABD'de yılda 135 milyon kişi grip aşısı olmakta... İşe yararlığı ise; %3 bile değildir. FDA denen yere; ilaç firmaları hakimdir. Kanserde;" Erken teşhis; hayat kurtarır." lâfı boş lâftır. Kanserde; erken teşhis; erken ölüm demek bile olabilir. Teşhisten sonra, ya; radyoterapi, ya da; kemoterapi, ya da; ikisini birden alacaksınız. Bu tedavilerin, hasta bünyesine; ne zararlar verdiğini; kim anlatıyor?... Kanserden önce, bu tedaviler sebebiyle ölmeniz mümkün!...
    Zeki Bey ise; "Hekimler; hastalara o kadar gereksiz ilaç yazıyorlar ki; işim; gelen hastaların reçetelerine yazılmış ilaçları azaltmak, demekte... Hangisi dedi, hatırlamıyorum, ama şöyle dedi:"İlaç demek; 'yan etki' demektir.
    Bunları; ben diyemedim... Desem; hapishanede beni ziyaret ederdiniz.
    Arkadaşlar,
    Artık; rahatlıkla yazabilirim...
    Ben; hekim değilim. Onkolojiyle ilgili çalışanlar hariç; sıradan insanların karşılaştığından çok fazla; kanserli kişi ve yakınlarıyla tanıştım. Ameliyat olanıyla, kemoterapi ya da radyoterapi alanıyla da karşılaştım. Bütün bunlara dayanarak; Siz'e ne yazmıştım:"Hekim bana; 'kansersin' derse, asla; ameliyat olmam, kemoterapi, radyoterapi almam. Sadece HTT kullanırım."
    Peki, ben Siz'e; HTT kullanan kanser hastasının, -Hekimin bunu bilmediği- Hekimin:"Hasta; tümörleriyle ilgili çok iyi gidiyorken; maalesef; kemoterapinin oluşturduğu komplikasyon sonucu, hastayı kaybettik." dediği durumları; yazabildim mi? Eskişehir'de, Ankara'da, Trabzon'daki hastalarda olduğu gibi...
    Ben; "Birçok şeyi yazamıyorum." derken, ne dediğimi anladınız mı?
    Peki, ben Siz'e; 2,5-3 ay önce, 60-70 km. öteden, yeğeniyle birlikte, bulunduğum köye gelen ve; annesinin yaşadıklarıyla ilgili; polisin anlattıklarını yazabildim mi?
    Şimdi yazayım: Polisin annesi 62 yaşındadır. Meme kanseri teşhisi konur. Tümör alınır. 8 kür kemoterapi uygulanacağı söylenir. Polis; kemoterapiyle ilgili olarak; bir komiserin yaşadıklarına dayanarak; kemoterapiyi reddeder. Bu konuda uzun boylu konuşuruz. Ve bana; ilk defa duyduğum bir şeyi söyler: "Hocam, devletin; her kemoterapi seansı karşılığında, hekime; bin lira civarında ödeme yaptığını, biliyor muydun?" Burada bırakayım.
    Gelelim; "İlaç demek; yan etki, demektir." sözüne... Rahmetli anacağımın; o kadar cahilliğine rağmen dediği:"Oğlum, ilaçlardan uzak dur." sözünü es geçiyorum. Yaşadığım bir olayı anlatayım:
    Karşımda; bulunduğum köyden bir köylü ve yanında tanımadığım biri.
    Köylü söylüyor: "Hocam, bu; bizim veteriner filanca, derdini anlatsın." Konuşuruz. Hasta; mesleğinde yeterli, usta,ameliyatlarında başarılı, çok iyi ciro yapan bir klinik sahibidir. Bir gün, bir şekilde, bir sebepten; "kolesterol yüksekliği" teşhisi konur ve kolesterol düşürücü ilaç kullanmaya başlar. Kullanır ve bir süre sonra; başka rahatsızlığı çıkar. Hekime gider: "Kolesterol ilacı; karaciğerinize zarar vermiş. Karaciğeriniz için; şu bu ilaçlarını yazıyoruz." denir. Bişu sefer; kolesterol ilacı yanında; karaciğer için yazılanları kullanmaya başlar. Bir süre sonra; "mide şikayeti"yle ilgili olarak hekime gider. Teşhis:"Karaciğer için verilenler, midenize zarar vermiş. Mide koruyucu yazıyorum." Veteriner; üç ayrı derdi için ilaç kullanmaya başlar. Bir halt olmaz. Bütün bu işlerle uğraşırken; klinik ihmal edilir ve ciro; yerlerde sürünmektedir. Hasta, karşımda; karnı şiş, benzi soluk, bitkin oturmakta...
    Derim ki: "Dediğin üç konuyu da biliyorum. Hiç faydasını görmediğin ilaçları bırak. Şu kadar HTT al, ve şu şekilde kullan. İyileşmezsen; gel, suratıma tükür!... Bunu yazabildim mi?...
    2-3 gün önce; o veterineri getiren kişi, yanında; yem satan, aynı zamanda hemşehrim biriyle yine karşımda... Satıcının bir arkadaşının, HTT'yle ilgili; çocuk oyuncağı sayılacak bir derdi vardır. Konuşuruz. Bu arada, köylü şunu demekte: "Hocam, hani bizim veteriner var ya, geçenlerde gördüm; şahane gidiyormuş, çok memnun."
    Bahaneyle; yazamadıklarımın bazısını yazdım.
    Ve buna rağmen; "hâlâ yazamadıklarım" var.
    Sağlıcakla kalınız...

Kilitli Konu
15 / 21 Sayfa İlkİlk ... 56789101112131415161718192021 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kantaron kanser

sarikantaron sakar

bu yaz ilaç yapacağız

ilhan demir kanser

https:www.hukuki.netshowthread.php70000-Hukuki-Net-uye-ve-misafirleri-bu-yaz-ilac-yapacagizpage18hukiki.net sakarxxxxyrdilhan demir kimdirtavşan gölgeliği otuülseratif kolit ten kurtulanlarin hikayelerihtt kansermesane kantaron hukuki.nethukuki net kantaronsari kantaron sakarkizilcik temresikızılcık otu kantaronhukuki.net sakaravukat ilhan demirkantaron sakarhukuki.net kantaron 2015granulomatoz kanserle esdegermisari kantaron yagi ulseratif kolithukuki net bu yaz ilaç yapacağızhukuki.net kantaronilhan demir sikayet
Forum