Bu akşam itibariyle cep telefonuma gelen mesaj üzerine kullanmakta olduğum avea hattım kısıtlanmış ve konu ile ilgili olarak müşteri hizmetlerini aramam gerektiği bildirilmiştir. Müşteri hizmetleri ile yapılan görüşme sonucunda hattımın "yoğun kullanımdan" kaynaklanan bir sebepten ötürü kısıtlandığı ve 700 TL civarında bir ödeme yapmam gerektiği söylenmiştir. Müşteri temsilcisine bana bu yoğun görüşmeden kastın ne olduğunu (şehir içi arama, şehir dışı arama, yurtdışı arama, internet kullanımı vs.) açıklamasını istediğimde hattımı kullanmaya başladığım günden bu yana dek istenen ve yoğun kullanımdan kaynaklanan bir ödeme olduğu söylendi. Bana bu yoğun kullanımın ne olduğunun dökümünü verir misiniz dediğimde ise bunu veremeyeceklerini, ödeme yapıldıktan sonra iade edeceklerini ve ancak ondan sonra görüşme dökümünü talep edebileceğimi falan söylediler.

Avea hattımı kullanmaya başlayalı 1,5 ay kadar oldu ve en son fatura bedelim de 20 TL civarlarında idi ve bunun da ödemesi zaten yapılmıştır. Bana söylenen bu 1,5 ayın toplam bedelinin yoğun kullanma gibi bir sebeple 700 TL olduğudur. Anlayamadığım zaten son faturamı ödemişim ve istenen son ödemenin yok farz edilerek toplam 1,5 ayın bedelinin 700 TL olması ve bana da bunun dökümünün verilmemesidir. Hattımdan hangi numara aranmış, hangi hizmetlerden istifade edilmiş yada internete bağlanılmış bunu söylemeden toptan bir ödeme talebiyle karşı karşıyayım ve zaten de bilgim dahilinde böyle bir kullanımda söz konusu değildir.

Hukukçu arkadaşlardan ricam bu karşılaştığım haksızlık karşısında ne yapmam gerektiği konusunda beni aydınlatmalarıdır. Bu konuda yardımcı olacak herkese içtenlikle teşekkürlerimi sunarım..