%20 ortağı olduğum ve 07/2009 tarihinde yayınlanan ticaret sicil gazetesiyle hisselerimi devrettiğim limited şirketin,02/2008 - 05/2009 tarihleri arasında 40 000 TL SGK Prim borcunun tamamı,şirket müdürlüğü yapmamama rağmen tarafıma ödeme emriyle gelmiştir.

Bu ödeme emri gelir gelmez sitenizdeki arkadaşlarında yardımlarıyla 7 gün içerisinde borcun tamamının tarafıma gönderilmesine itiraz ederek sadece hissem oranındaki 8 000 TL yi ödemek istediğimi SGK memurlarına belirttim..7 gün dolmadan 8 000 TL yi ödedim..

Bu 7 gün içerisinde yaptığım şey şuydu..
Önce Ticaret Odasına giderek %20 ortak olduğum dönemlerde müdürlük yapmadığım ve şirketten ayrıldığıma dair belge aldım.. Bu belgeyi dosyama eklediler..Daha sonra ortak olduğum dönemlere ait ayların borcunu hesaplayarak bana bildirdiler..Bende borcu kabul ederek ödeme yaptım..Bana verilen dekont ortak olduğum yaklaşık 15 ayın ilk 4 ayının ödendiğini gösteren bir dekonttu ve üzerine el yazısıyla "X kişisi 1/5 oranındaki hissesini ödemiştir" yazdılar..
Kalan borçtan kesinlikle sorumlu olmadığımı ve bir daha rahatsız edilmeyeceğimi söylediler..

Sorum şu..

Bana verilen bu belgeyle hissem oranındaki borcumu ödediğim sabitlenmiş midir? Yoksa kalan borcu diğer ortaklardan tahsil edemezlerse tekrar bana dönebilirler mi?

Yardımlarınız için teşekkürler..