+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 17 ileti bulundu.

Konu: Kaçak elektrik ve abonesiz kaçak tutanağı

Kaçak elektrik ve abonesiz kaçak tutanağı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ist
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Kaçak elektrik ve abonesiz kaçak tutanağı

Değerli Avukatlar yardımınıza ihtiyacım var.

Eve yeni taşındığımda elektrik üzerime almak istedim ve birine vekalet verdim. Evde elektrik mevcuttu taşındığım mart ayında.
    Daha sonra elime sözleşmem geldi fakat gelenler geçen ekimden beri saatin işlediğini ve bu bedeli birine yazmak gerektiğini söylediler. Ne kadar tutar dedim 1 aylık elektrik parası tutar dediler ev sahibine sordum öderim dedi kaçağı benim üzerime yazdılar.
    Daha sonra kaçak ile ilgili tebligatları geldi sarı özensiz bir kağıt 200 tl gibi bir rakkam.
    Ev sahibinden rakkamı kestim fakat baktımki ilk faturama bu bedel eklenip gelmiş yani oturmadığım zamana ait ekim ayındaki sayacın durumundan güncel olan mart sonu sayaca kadar olan bedel 300 küsur olarak yansıtılmış bedeli otomatik onlie olarak ödedim ve nasılsa almışlar ödemeyi diye özensiz sarı kağıdın peşine koşmadım.
    Kurum aldığı ödemeyi takip merkezine bildirmediği için kendi içinde çelişmekte dolayısıyle 7-8 ay sonra kaçak kullanımdan icra ile ilgili belgeyi gönderdiler.
    Zaten ödemesini yaptığım bir bedelden avukat masrafı icra takibi gibi şeşlerle 800 TL lere yakın bedele yükseltmişler olayı.
    İdareye gittim ve durumu anlattım. Faturamın örneğini çıkarttırdım gösterdim ödemeyi aylar önce tahsil ettiklerini bundan dolayı beni borçlandıramayacaklarını.
    Onlarda önce bu icrayı kapatın biz size 200 TL lik o faturada ödediğiniz miktarı geri düşeriz.

Hemen icra dosyama dilekçem ile 7 gün içinde itirazda bulundum.
    Şimdi mahkeme açmışlar 6 haziranda duruşma.

aşağıda gönderilen belgede gerekli bilgileri iletiyorum.
    44 yaşımda ilk kez mahkemem var üstlik ödediğim bir bedelin 4 katı hırsızlık damgası ile tekrar ödetilmek isteniyor değerli fikirlerinizi bekliyorum karşı dava açabilir miyim onurum zedeneniyor ve bu davayı durdurabilir miyim hakim ekteki ödemem ilişkin belgeleri gördüğü halde davayı nasıl kabul ediyor?

Şimdiden teşekkür ederim.

Suç: elektrik enerjisi hakkında hırsızlık
    suç tarihi: 17/03/2009
    suç yeri : eyüp
    U.İ Kanun Maddesi: 142/1.f ve 53. maddeleri
    deliller: iddia, şikayet dilekçesi, tutanaklar ve tüm evraklar

soruşrurma evrakı incelendi. şüphelinin suç tarihinde suç yerinde müştekiye ait elektriği sözleşmesiz sayaçtan geçirmek suretiyle kaçak elektrik kullandığı bedelini ödemediği anlaşıldığından
    Şüphelinin yargılanmasının yapılarak eylemine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri gereğince cezalandırılmasına karar verilmesi kamu adına iddia ve talep olunuz 12/02/2010

tekrar belirtmek isterim kaçak kullanım bana ait değil ev kapalı kaldığı sürece ev gzdirmeleri, onarım yapıldıysa işçilerin açık bırakmaları tipte şeylerle saat işlemiş.
    Gelen ilk elektrik faturama tüm bedel esksiksiz yansımış ve anında ödenmiştir.!

Alış veriş oluşması için bir şey alınır (enerji) karşılığı ödenir (fatura)
    Faturası ödenmiştir ödenen fatura görmezden gelinip tutanak üzerinden yeniden borçlandırma yapılamaz ve tekrar kat kat fazlası ile bedel talep edilemez olmalıdır.
    Kurum içindeki anlaşmazlıklar enerjinin bedelini ödeyene satılan malı alana hata olarak yansıtılamamalıdır.

Hukuki NET Güncel Haber

Kaçak elektrik ve abonesiz kaçak tutanağı konulu yargıtay kararı ara
    Kaçak elektrik ve abonesiz kaçak tutanağı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kaçak elektrik ve abonesiz kaçak tutanağı

Alıntı hakanko rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Değerli Avukatlar yardımınıza ihtiyacım var.

Eve yeni taşındığımda elektrik üzerime almak istedim ve birine vekalet verdim. Evde elektrik mevcuttu taşındığım mart ayında.
    Daha sonra elime sözleşmem geldi fakat gelenler geçen ekimden beri saatin işlediğini ve bu bedeli birine yazmak gerektiğini söylediler. Ne kadar tutar dedim 1 aylık elektrik parası tutar dediler ev sahibine sordum öderim dedi kaçağı benim üzerime yazdılar.
    Daha sonra kaçak ile ilgili tebligatları geldi sarı özensiz bir kağıt 200 tl gibi bir rakkam.
    Ev sahibinden rakkamı kestim fakat baktımki ilk faturama bu bedel eklenip gelmiş yani oturmadığım zamana ait ekim ayındaki sayacın durumundan güncel olan mart sonu sayaca kadar olan bedel 300 küsur olarak yansıtılmış bedeli otomatik onlie olarak ödedim ve nasılsa almışlar ödemeyi diye özensiz sarı kağıdın peşine koşmadım.
    Kurum aldığı ödemeyi takip merkezine bildirmediği için kendi içinde çelişmekte dolayısıyle 7-8 ay sonra kaçak kullanımdan icra ile ilgili belgeyi gönderdiler.
    Zaten ödemesini yaptığım bir bedelden avukat masrafı icra takibi gibi şeşlerle 800 TL lere yakın bedele yükseltmişler olayı.
    İdareye gittim ve durumu anlattım. Faturamın örneğini çıkarttırdım gösterdim ödemeyi aylar önce tahsil ettiklerini bundan dolayı beni borçlandıramayacaklarını.
    Onlarda önce bu icrayı kapatın biz size 200 TL lik o faturada ödediğiniz miktarı geri düşeriz.

Hemen icra dosyama dilekçem ile 7 gün içinde itirazda bulundum.
    Şimdi mahkeme açmışlar 6 haziranda duruşma.

aşağıda gönderilen belgede gerekli bilgileri iletiyorum.
    44 yaşımda ilk kez mahkemem var üstlik ödediğim bir bedelin 4 katı hırsızlık damgası ile tekrar ödetilmek isteniyor değerli fikirlerinizi bekliyorum karşı dava açabilir miyim onurum zedeneniyor ve bu davayı durdurabilir miyim hakim ekteki ödemem ilişkin belgeleri gördüğü halde davayı nasıl kabul ediyor?

Şimdiden teşekkür ederim.

Suç: elektrik enerjisi hakkında hırsızlık
    suç tarihi: 17/03/2009
    suç yeri : eyüp
    U.İ Kanun Maddesi: 142/1.f ve 53. maddeleri
    deliller: iddia, şikayet dilekçesi, tutanaklar ve tüm evraklar

soruşrurma evrakı incelendi. şüphelinin suç tarihinde suç yerinde müştekiye ait elektriği sözleşmesiz sayaçtan geçirmek suretiyle kaçak elektrik kullandığı bedelini ödemediği anlaşıldığından
    Şüphelinin yargılanmasının yapılarak eylemine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri gereğince cezalandırılmasına karar verilmesi kamu adına iddia ve talep olunuz 12/02/2010

tekrar belirtmek isterim kaçak kullanım bana ait değil ev kapalı kaldığı sürece ev gzdirmeleri, onarım yapıldıysa işçilerin açık bırakmaları tipte şeylerle saat işlemiş.
    Gelen ilk elektrik faturama tüm bedel esksiksiz yansımış ve anında ödenmiştir.!

Alış veriş oluşması için bir şey alınır (enerji) karşılığı ödenir (fatura)
    Faturası ödenmiştir ödenen fatura görmezden gelinip tutanak üzerinden yeniden borçlandırma yapılamaz ve tekrar kat kat fazlası ile bedel talep edilemez olmalıdır.
    Kurum içindeki anlaşmazlıklar enerjinin bedelini ödeyene satılan malı alana hata olarak yansıtılamamalıdır.
    İnsaf!!! İnsaf!!! İnsaf!!!

Bir insan ancak bu kadar mağdur edilebilir. Daha olayın başında, size başkasının kullandığı elektriğin parası ödetilmek istendiği zaman bir avukat tutsaydınız bu olaylar başınıza gelmeyecekti. Burada çok önemli 2 noktaya dikkat çekmek istiyorum;

1- Siz hiç bir şekilde Tedaş'ın başka bir abone ile arasında akdedilen sözleşmeden doğan borcu ödemekle yükümlü değilsiniz. Yani eskiye ait borç hiçbir surette sizi bağlamaz, ilgilendirmez.

2- Bu iddianameyi hangi savcı hazırladı bilmem ama SAYAÇTAN GEÇEREK kullanılan elektrik hiç bir surette kaçak elektrik (5237 TCK 142-1f) olarak kabul edilemez.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi, Yargıtay kararı vb. akşama doğru vereceğim. Gönlünüzü ferah tutun, bir şey olmaz. Saygılar..

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Elektrik idaresinin dayatması sonucu başkasına ait borcu ödemek zorunda kaldıysanız bunu idareden yargı yolu ile geri alabilirsiniz. Aşağıdaki Yargıtay kararı en önemli dayanağınız olacaktır.

T.C.
    YARGITAY
    3. HUKUK DAİRESİ
    E. 2004/5997
    K. 2004/6790
    T. 14.6.2004
    • BAŞKASINA AİT BORCU ÖDEMEK ( Davacının Davalı Kurumun Dürüstlük Kuralı Dışı Davranışı Sonucu İstemeyerek Kiracısına Ait Elektrik Borcunu - Ödediği Meblağı Geri İsteyebileceği )
    • ELEKTRİK BORCU ( Davacının Davalı Kurumun Dürüstlük Kuralı Dışı Davranışı Sonucu Kiracısına Ait Elektrik Borcunu İstemeyerek Ödemesi - Ödediği Meblağı Geri İsteyebileceği )
    • SÖZLEŞME YAPILMASININ ZORUNLU KILINDIĞI DURUMLAR ( Elektrik Abone Sözleşmesi - Bir Başkasının Borcunu Ödeme Şartına Bağlanmasının Dürüstlük Kuralına Aykırı Düşeceği )
    • ELEKTRİK ABONE SÖZLEŞMESİ ( Bir Başkasının Borcunu Ödeme Şartına Bağlanmasının Dürüstlük Kuralına Aykırı Düşeceği - Ödenen Meblağın Sebepsiz Zenginleşme Yolu İle Geri Verilmesinin Dava Edilebileceği )
    • SEBEPSİZ ZENGİNLEŞME ( Elektrik Abone Sözleşmesinin Bir Başkasının Borcunu Ödeme Şartına Bağlanması - Dürüstlük Kuralına Aykırı Düşeceği/Bu Yol İle Geri Verilmesinin Dava Edilebileceği )
    818/m.61,62
    ÖZET : Kural olarak borçlu olmadığı şeyi rızasıyla ifa eden kimse ancak bu ifanın hataen yapıldığını kanıtlaması koşuluyla iadesini isteyebilir. Somut olayda ise davacı davalı kuruma dava dışı üçüncü kişinin borcunu davalının dürüstlük kuralı dışı davranışı sonucu ödemiş olması bu kuralın istisnası teşkil eder. Bunun sonucu olarak da davacı ödediği meblağı geri isteyebilir.
    DAVA : Dava dilekçesinde 1.043.470.000 lira alacağın faiz ve masraflarla birlikte davalı taraftan tahsili istenilmiştir. Mahkemece davanın kabulü cihetine gidilmiş, hüküm davalı vekili tarafından temyiz edilmiştir.
    Temyiz isteminin süresi içinde olduğu anlaşıldıktan sonra dosyadaki bütün kağıtlar okunup gereği düşünüldü:
    KARAR : I ) İDDİA, SAVUNMA VE YEREL MAHKEME KARARININ ÖZETİ:
    Davacı, kiracısına ait elektrik borcunu ( istemeyerek ) ödemek zorunda kaldığını iddia ederek sözü edilen bedelin tahsilini istemiş, davalı taraf; davacının kendi kiracısı olan eski aboneye karşı rücu davası açabileceğini savunmuş, mahkemece davanın kabulüne karar verilmiş, hüküm davalı kurum tarafından temyiz edilmiştir.
    II ) YASAL DAYANAKLAR
    Borçlu olmadığı şeyi rızasıyla ifa eden kişi, ancak yanılarak bu ifada bulunduğunu ispat ederse, iadeyi sağlayabilir. ( BK. mad. 62 ).
    Borç olmadan ifa edilen şeyin hata ile ifa şartı gerçekleşmediği takdirde BK. mad. 62 uyarınca geri istenemediği durumlarda BK. mad. 61 uyarınca da iade talep edilemez. O halde:
    BK. mad. 62'ye göre, istirdat ancak borçlu bulunulmayan bir şeyin iradi olarak tediyesi ( ifası ) halinde hataya tabi kılınmıştır. İradı olmayan bir tediye, hatta edada bulunan kimse edada bulunduğu zaman borcun olmadığını bilse bile, istirdat edilebilir ( Andreas von Tuhr: Borçlar Hukukunun Umumi Kısmı, c.1-2, çev. Cevat Edege, Ank. 1983, sh. 425; Oğuzman Kemal/Öz, Turgut: Borçlar Hukuku, Genel Hükümler, İst. 1995, sh, 719; Öz Turgut; Öğreti ve Uygulamada Sebepsiz Zenginleşme, İst. 1990, sh. 91 vd; Reisoğlu Seza: Sebepsiz iktisap Davasının Genel Şartları, Ank. 1961, sh. 158 ).
    III ) GEREKÇE VE SONUÇ
    Burada davacı taraf, davalıya ""kendi çıkarı için"" dava dışı üçüncü kişinin borcunu eda etmiştir. O halde davalıya ( alacaklıya ) ""edim zenginleşmesi"" istemi yöneltebilir. Zira davacı, borçlunun borcunu, ona karşı herhangi bir kişisel edim borcunu yerine getirme niyeti olmaksızın ve onun açık ya da varsayılı oluru bulunmaksızın, kendi isteğiyle kapatmıştır. Alacaklıya, ""kendisi için"" bir borç ödememiştir. Edim ( ifa ) ile izlediği amaç, alacaklıya ( davalıya ) yöneliktir. Zira iktisap, davacının ( fakirleşenin ) ifa amacıyla yaptığı işten değil de davalının ( zenginleşenin ) davranışından kaynaklanmıştır ( Öz, sh. 94 ).
    Kamu hukuku kuralları uyarınca kamu hizmeti görmekte olan kamu idareleri veya müesseseleri veya bunlara bağlı teşekküller ya da imtiyaz yolu ile bu hizmetleri yürüten işletmeler ( Devlet Demir Yolları, Türkiye Denizcilik İşletmeleri, PTT, Belediye Otobüs ve Su İşletmeleri, Türkiye Elektrik Kurumu vs. ) şartlarına uygun şekilde başvuran her kişi ile sözleşme yapmakla yükümlüdürler [/COLOR]( Tekinay/Akman/Burcuoğlu/Altop, Borçlar Hukuku, Genel [/U]Hükümler, c-1, Ank.1991, sh. 373 vd; Tunçomağ Kenan: Türk Borçlar Hukuku, l, Genel Hükümler, 6. bası İst. 1976, sh. 241 vd; Oğuzman/Öz, sh. 133 ). Aksine davranış halinde Kamu Hukuku kurallarına göre şikayet veya dava yollarına başvurulabilir. Kaldı ki, bir çok halde bir tekel durumu da sözkonusu olduğu için özel hukuk esaslarına da dayanılabilir.
    Dürüstlük kuralının bir sözleşme yapılmasını zorunlu kıldığı durumlarda, bu sözleşmeyi yapmaktan kaçınma ya da uyuşmazlık konusu olayda olduğu üzere bir başkasının borcunu ödeme şartına bağlamak dürüstlük kuralına aykırı düşer. Bu durumdan zarar gören taraf sözleşmenin yapılması için dava açabileceği gibi, sözleşmenin yapılmaması yüzünden uğradığı zararın tazmin edilmesini ya da ödemek zorunda bırakıldığı meblağın nedensiz zenginleşme yolu ile geri verilmesini dava edebilir. Zira, tekel durumundaki davalı, sözleşme yapma serbestisini kötüye kullanmış bulunmaktadır. O halde yukarıdaki gerekçelerle davalı tarafın temyiz itirazları reddedilmeli ve sonucu itibariyle doğru bulunan yerel mahkeme kararı onanmalıdır.
    SONUÇ : Dosyadaki yazılara, kararın dayandığı delillerle kanuni gerektirici sebeplere ve özellikle delillerin takdirinde bir isabetsizlik görülmemesine göre, yerinde bulunmayan bütün temyiz itirazlarının reddi ile usul ve kanuna uygun olan hükmün ( ONANMASINA ), 14.6.2004 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.

Nerede
    ist
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlginiz için öncelikle çok teşekkür ederim.
    Cumhuriyet savcısı Mehmet Demir bey hazırlamış .

Öncelikle evvelki kracı ekim 2008 de sayacını idareye gidip kapatmış. Sanırım sayaç kapanınca saat de devre dışı kalmalı.
    Burası seçkin bir site bu açıdan belkide siteye gelip saati sökmemiş olabilirler. Ben söz konusu kullanımlar süresince aynı sitede başka blokta ikamet etmekteydim. 1 Mart 2009 da bu dubleks ile kontrat yaptım.

Saat mühürü tahribatı söz konusu değil zaten bu site içinde bu tip işlemler yapılamaz site elektrik yetkilileri sadece saatin dolabını açabilmekte!

Anlaşılan saatin abonesiz boşta kaldığı sürelerdeki borçlardan söz ediyoruz kaldı ki bu borçlardan oluşan sarfiyat ilk faturama aksedilmiş ve ödenmiştir.

Kurum saat boştayken harcananı yeni kontratlıya kesti
    Gönderilen sarı kağıt üzerinde hiç bir resmi damga veya antet yoktur! Bilgisayarlarından çıkmış bir printout dur! Bu konu önemlidir!

ilk faturada tahsil etti ama faturadan önce ödeme yap bu cezayı diye kağıt gönderdi.
    Ödeme zamanında gelmeyince de faturaya yansıttı ve tahsil etti.
    Ama hemen işlem yapmayıp aylarca bekledi yaklaşık 1 yıl sonra icraya verdi kısacası borçlandırdı!
    Bu davada haklı olduğumu biliyorum fakat mahkeme anı her şey değişebilir malum kanunlar bir çok avantajı kanun boşluklarını ve sınırı belirlenmemiş kanun cümlelerini kendi çıkarları için kullananları ödüllendirmekte

Karşı dava açılabilir mi dava iptali istenebilir mi ne tip bir yol izlemeliyim dava gününü mü beklemeliyim avukat tutarsam davayı kazanırsam avukat masrafını kaybeden mi ödeyecektir bunları hiç bilmiyorum.
    .
    Konu hakanko tarafından (14-03-2010 Saat 17:41:01 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Bazı hususlarda ayrıntıya ihtiyaç var. Sizden bir önce dairede oturan abone sözleşmesini iptal ettirdiğine göre siz daireye taşındığınızda elektriğin kesik durumda olması gerekir. Elektriği siz kendi kendinize mi bağladınız yoksa elektrik idaresi herhangi bir şekilde elektriği kesmemiş de siz de abone olmadan mı kullandınız?

Nerede
    ist
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

elektrik açıktı ben bir müdehalede bulunmadım, fakat taşınma yerleşme sürecinde abonesiz kullanıyor pozisyonunda oluyorum, kontrattan sonra bir müddeti olmalı sözleşme yapmanın.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi anlaşıldı. Daha önceki abone, sözleşmesini iptal ettirmiş ancak elektrik idaresi bir şekilde gelip elektriği kesmemiş ve siz sözleşmeniz olmadan elektriği kullanmışsınız. Normal elektrik kullanımı dışında iki tür durum söz konusu olabilmektedir. Birincisi kaçak elektirik kullanımı, ikincisi de usulsüz elektrik kullanımıdır.

Kaçak elektrik kullananlar 5237 s. TCK'nın 142-1f maddesi gereğince cezalandırılmaktadır. Usulsüz elektrik kullanmanın yaptırımı ise elektrik idaresince elektriğin kesilmesi sureti ile kullananın yasal abone olmaya zorlanmasıdır.

Sizin yaptığınız eylem kesinlikle kaçak elektrik kullanımı değil, usulsüz elektrik kullanımıdır. Elektrik idaresinin bir önceki abonenin sözleşmesini iptali nedeni ile elektriği kestiğini ve sizin kendi kendinize elektriği bağlamak sureti ile kullandığınızı varsaysak bile kaçak elektrik suçu oluşmaz. Çünkü elektriği sayaçtan geçerek kullandığınızdan kullanılan enerji miktarı sayaç tarafından tam ve doğru olarak tespit olunabilmektedir. Bu görüşüme karşı çıkanlar da olabilecektir ancak gerçek dediğim gibidir ve mahkemede suçsuzluğunuz ortaya çıkacaktır.

5237 s. yasanın 142-1f maddesince cezalandırılan kaçak elektrik kullanımıdır. Bu suçun oluşabilmesi için sayaca fiziki bir müdahale ile sayacın kullanılan enerji miktarını gerçek kullanımdan daha az göstermesini ya da hiç göstermemesini sağlayacak bir eylemde bulunmak şarttır. Eğer kullanılan enerji miktarı tam ve doğru olarak saptanabiliyorsa bedeli ödenmemiş olsa dahi kaçak elektrik kullanım suçu oluşmayacaktır.

Elektriğin sayaçtan geçerek kullanılmış olduğunu bildiği halde böyle bir iddianame hazırlayan sayın savcının meslekte yeni olduğunu ve iyi bir savunma ile beraat etmenizin kesin olduğunu düşünüyorum. Saygılarımla,

Nerede
    ist
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim işlerinizde başarılar dilerim.

Nerede
    ist
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Duruşma tarihi 3 Haziran olarak görünmekte acaba bu süreye kadar ne yapmam gerekiyor, Bir avukat ile çalışmalımıyım ön hazırlığı var mıdır? yoksa devlet avukat mı yatin eder, dosyama koyabileceğim bir evrak var mıdır,
    Hangi aşamalar beni beklemekte ilk duruşmaya giderken yanıma ödeme makbuz suretim ve kira kontratımı götüreceğim başka bir evraka gerek olabilirmi?
    şimdiden teşekkür ederim.

Nerede
    eskişehir
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bende Eskişehirde 2 asliye cezada yargılanacağım....
    suç kaçak gaz kullanımı...
    Doğal gaz saatleri söküldü 8 yılda bir yenileniyormuş... daha sonra akşam bi eleman geldi dedi gazı kesicem... niye ? kaçak gaz kullanımı...ertesi gün esgaza gittim dedim ne oluyor ?
    cevap ; saat kalibrasyona gitti saatin mührü kırılmış numaratöre müdahale edilmiş tutkalla yapıştırılmış... ben yapmadım dedim anlatamadım 1200 tl ödedim gazı açtırdım şimdide dava açtılar bana...
    evi aldığımız şahısın saate müdahale ettiğini gören komşular var...onlar şahit olarak ifade verecek ama inanın pisikolojim çok bozuk hırsızlıkla suçlanıyorum ve yapmadığım bişeyden dolayı.... herkezin başına gelebilecek bişey ev alıyosunuz nereden bileceksiniz eski ev sahibinin böyle gahbelik yapacağını ?
    ceza almam inşallah neden böyle yazdım yargıya güvenim maalesef yok... anlayıp dinlemeden dava açılıyosa insanlara...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php69436-Kacak-elektrik-ve-abonesiz-kacak-tutanagi

aesas elektrik kacak kullanimi

kaçak elektrik tutanağı

abonesiz elektrik kullanımı para cezası

tedaş kaçak elektrik cezası sorgulama

abonesiz kaçak kullanım

kaçak elektrik cezası hesaplama

abonesiz kaçak kullanım nedir

kaçak elektrik borcu taksitlendirme

kaçak elektrik sorgulama

komşudan elektrik almak

kaçak elektrik cezası nereye ödenir

kaçak elektrik ihbar dilekçesi

kaçak elektrik kullanmanın para cezası ne kadar

https:www.hukuki.netshowthread.php69436-Kacak-elektrik-ve-abonesiz-kacak-tutanagi

abonesiz elektrik kullanımı

kaçak elektrik cezası sorgulama

ayedaş kaçak elektrik ihbar

usulsuz elektrik kullanmanın cezası

abonesiz elektrik kullanımı cezası

elektrik ceza sorgulama

elektrik cezası sorgulama

abonesiz elektrik kullanmak

kaçak elektrik kullanmanın cezası

usulsuz elektirik kullanımı ifade

Forum