Merhabalar,

Eylül 2009 tarihinde bir turizm firmasında yönetici olarak çalışmaya başladım. İşe başladıktan 1,5 ay sonra Genel müdür yardımcısı sıfatı ile bir şahıs işe başladı. Bu şahıs yüz yüze olmasada ortak çalıştığımız bir firmadan beni oldukça iyi tanıyordu. İşe başladığı ilk günden itibaren benim ordan ayrılmam için elinden geleni yaptı ki aramızda görünür herhangi bir sorun olmamasına rağmen. Bu süre zarfında personelimin önünde beni aşağılama, asılsız ithamlarda bulunma gibi psikolojik baskı uygulayarak işten istifa etmemi sağladı. İstifa ederken ona ve genel müdüre attığım bir mail ile o ana kadar bana yapmış olduğu tüm çirkinlikleri bir cümle ile bertaraf ettim (kesinlikle hakaret ya da küfür içerikli değil) . Sonrasında işten ayrıldım ve tüm gün yazdıklarımın sinirini çıkartmak için beni aradı, telefonu açmadım. En sonunda hor gören ve tehdit eden bir kaç mesaj yolladı. Bu mesajlar akabinde karakola şikayette bulundum ve savcılık falan derken şu an iş mahkemeye taşındı. Ancak şikayet nedeni Basit tehdit olarak görünüyor.
Buna istinaden ; Bu şahıs yüzünden Kasım ayından beri işsizim, piyasada arkamdan kötü konuşup iş bulmama engel oluyor. İşimden ve iş yerimden memnun iken onun mobbing uygulaması nedeni ile istifa etmek zorunda kaldım. Şimdi bu basit tehdit konulu davayı ,Mobbing davasına çevirip herhangi bir talepte bulunabilir miyim ? Bu konuda yol göstermenizi rica ediyorum.

Saygılarımla,
T.E