+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 21 ileti bulundu.
    Nerede
    cehennem
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Eşimi aldattım, Mahkemede telefon mesaj içerikleri ortaya çıkar mı?

Merhabalar.Siteye bugün üye oldum ve yerli yersiz konu açtıysam kusuruma bakmayın.Ama acil yardımınıza ihtiyacım var.Bu konuyu sürekli araştırıyorum ama her kafadan bir ses çıkıyor.Eşimle 2 senelik evliyim.Eşimin vurdumduymazlığı,dengesiz davranışları,ilgisizliği ve aşırı şiddetinden dolayı bir başkasıyla ilişkim oldu.Eşim telefonumu mesajlaşırken yakaladı ve bende itiraf ettim.Sen böyle yaptın beni sen ittin böyle yapmam için dedim.Başta birşey yapmadı sonra kendini kaybetti ve beni öldüresiye dövdü.Hastaneye gittim,karakola gidip ifade verdim.İfade verdiğim içinde bana hala nefret dolu.O gün ailemin yanına gittim fakat bana güvendiğini o kişiyle aramda bişey olduğuna inanmadığını affettiğini söyledi.Bende olay büyümesin diye evime döndüm.Konu hiç açılmıyordu ama olaydan 2 ay sonra ödenmemiş telefon faturası ulaşmış eline.Ve hep o numarayla olan görüşmelerimin dökümü elinde mevcut saat ve tarih olarak. Ozamanda büyük kavga ettik. Ama beni seviyor ve bırakmıyor.İki arada bir derede kaldım.Hem beni sevdiğini söylüyor hem bu konu sürekli benim önüme çıkıyor.Üstelik şiddetli geçimsizliğimizde var.Ayrılırsan kimse kalmaz ne senin ailen ne benim herkesi öldürürüm.Senide yaşatmam diyor Kısacası beni tehdit ediyor.

Benim sizlere sorum şu. Ayrılmak istesem mahkemeden bu mesajların içeriğine ulaşabilir mi?Saat tarih olarak dökümü zaten elinde var benim tereddütüm döküme ulaşması.Ayrıca olaydan 6 ay geçti.Okuduğum kadarıyla af gerçekleştiği için bu saatten sonra bi hak iddia edemiyormuş.Yani istese savcı mesaj içeriğini verir mi? Mahkemeye çıksak bile ben inkar etmiyorum ki aldattığımı kabul ediyorum mantıken kabullendiğim için mahkemeye sunamaz bunu değil mi?Ayrıca bana yol gösterin nasıl bir yol izlemeliyim bıktım dengesizliklerinden.Tamam ben bir hata yaptım ama onun yüzünden yine.O olaydan sonra zaten o kişiylede görüşmedim.tek isteğim beni rahat bıraksın.Ne yapmalıyım ne olur yardımcı olun

Hukuki NET Güncel Haber

Eşimi aldattım, Mahkemede telefon mesaj içerikleri ortaya çıkar mı? konulu yargıtay kararı ara
    Eşimi aldattım, Mahkemede telefon mesaj içerikleri ortaya çıkar mı? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Lütfen yardım :(

Alıntı cokdertli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar.Siteye bugün üye oldum ve yerli yersiz konu açtıysam kusuruma bakmayın.Ama acil yardımınıza ihtiyacım var.Bu konuyu sürekli araştırıyorum ama her kafadan bir ses çıkıyor.Eşimle 2 senelik evliyim.Eşimin vurdumduymazlığı,dengesiz davranışları,ilgisizliği ve aşırı şiddetinden dolayı bir başkasıyla ilişkim oldu.Eşim telefonumu mesajlaşırken yakaladı ve bende itiraf ettim.Sen böyle yaptın beni sen ittin böyle yapmam için dedim.Başta birşey yapmadı sonra kendini kaybetti ve beni öldüresiye dövdü.Hastaneye gittim,karakola gidip ifade verdim.İfade verdiğim içinde bana hala nefret dolu.O gün ailemin yanına gittim fakat bana güvendiğini o kişiyle aramda bişey olduğuna inanmadığını affettiğini söyledi.Bende olay büyümesin diye evime döndüm.Konu hiç açılmıyordu ama olaydan 2 ay sonra ödenmemiş telefon faturası ulaşmış eline.Ve hep o numarayla olan görüşmelerimin dökümü elinde mevcut saat ve tarih olarak. Ozamanda büyük kavga ettik. Ama beni seviyor ve bırakmıyor.İki arada bir derede kaldım.Hem beni sevdiğini söylüyor hem bu konu sürekli benim önüme çıkıyor.Üstelik şiddetli geçimsizliğimizde var.Ayrılırsan kimse kalmaz ne senin ailen ne benim herkesi öldürürüm.Senide yaşatmam diyor Kısacası beni tehdit ediyor.

Benim sizlere sorum şu. Ayrılmak istesem mahkemeden bu mesajların içeriğine ulaşabilir mi?Saat tarih olarak dökümü zaten elinde var benim tereddütüm döküme ulaşması.Ayrıca olaydan 6 ay geçti.Okuduğum kadarıyla af gerçekleştiği için bu saatten sonra bi hak iddia edemiyormuş.Yani istese savcı mesaj içeriğini verir mi? Mahkemeye çıksak bile ben inkar etmiyorum ki aldattığımı kabul ediyorum mantıken kabullendiğim için mahkemeye sunamaz bunu değil mi?Ayrıca bana yol gösterin nasıl bir yol izlemeliyim bıktım dengesizliklerinden.Tamam ben bir hata yaptım ama onun yüzünden yine.O olaydan sonra zaten o kişiylede görüşmedim.tek isteğim beni rahat bıraksın.Ne yapmalıyım ne olur yardımcı olun
    Sadakat evlilikde en önemli unsurdur. Medeni kanunun amir hükmü "eşler birbirlerine sadık olmak zorundadır" der. Bu cümleden olmak üzere kusurlu durumdasınız.
    Eşiniz sizin telefon kayıtlarınızı elde etmiş. Mahkeme aracılığı ile istenecek olsa bile sadece trafik bilgileri gelecektir. İçerikleri gelmez. Diğer yandan üzerinden 6 ay geçse dahi telefon faturası detaylarını yeni ele geçirmiş olması nedeni ile affetti sayılmaz. Kaldı ki affettiğine dair söylenmiş bir söz yada tanık / tanıklar huzurunda bri görüşmede olmamış anlaşılan.
    Boşanma davası açılacak olursa ve siz itiraf edecek olursanız (ki itiraf bile hakimin takdirindedir) kusurlu olursunuz. Yada eşiniz sizin kusurunuzu ispatlamak zorundadır.
    Hakim kusurlu olduğunuza kanaat getirecek olursa tazminat ödemek zorunda kalabilirsiniz. Hakim mal paylaşımına esas olmak üzere paylaşım oranlarınızı değiştirebilir, yine çocuk varsa velayeti babaya verilebilir.
    Geçmiş olsun..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    cehennem
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

yardımınız için çok teşekkür ederim.Şunu belirtmemişim iletimde Fatura dökümanı da eline 6 ay önce ulaştı yani yeni değil.O günden bu yana hala birlikteyiz.Beni affettiğini söylüyor. Ama anlayamadığım nokta madem içine sinmiyor ve bu konuyu sürekli gerek ailesi gerekse o önüme sürüyor neden benden ayrılmıyor.Ben çok yıprandım.Hala şiddet var hakaret var.Ama beni tehdit ediyor öldürürüm onu yaparım bunu yaparım Ayrıca hat onun üzerine.Ben onun hattını kullanıyorum hala.Yinede dökümlere ulaşamaz diyorsunuz değilmi?Çocuk falan yok.Çok geçimsiz bir evlilik zaten

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

yardımınız için çok teşekkür ederim.Şunu belirtmemişim iletimde Fatura dökümanı da eline 6 ay önce ulaştı yani yeni değil.O günden bu yana hala birlikteyiz.Beni affettiğini söylüyor. Ama anlayamadığım nokta madem içine sinmiyor ve bu konuyu sürekli gerek ailesi gerekse o önüme sürüyor neden benden ayrılmıyor.Ben çok yıprandım.Hala şiddet var hakaret var.Ama beni tehdit ediyor öldürürüm onu yaparım bunu yaparım Ayrıca hat onun üzerine.Ben onun hattını kullanıyorum hala.Yinede dökümlere ulaşamaz diyorsunuz değilmi?Çocuk falan yok.Çok geçimsiz bir evlilik zaten
    Neden size karşı böyle davrandığını elbette bizler bilemeyiz. Telefon hattının eşinizin üzerine olması birşey değiştirmeyecektir. Mesajların içeriklerini GSM operatörleri göndermiyor. Ancak trafik bilgileri gelmekte. Bu bilgilerde ise hangi tarihte, hangi saatte, hangi numaradan hangi numara aranmış yada mesaj atılmış, ve ne kadar görüşülmüş yadagönderilen mesajın boyutu bilgileri gelmektedir.
    Evliliğinizin geçimsiz olması, yada eşinizin size karşı yaklaşımları sadakat yükümlülüğünü yerine getirmenize engel değildir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ

Nerede
    İstanbul, Turkey.
    İletiler
    3.628
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evliliğinizin psikolojik boyutu hakkında yorum yapmamız ne mümkün ne de sağlıklıdır.
    Ancak hukuki açıdan şunu söyleyebiliriz:
    Sayın Yaman'ın da ifade ettiği gibi, eşinizin delil olarak telefon kayıtlarını göstermesi ve talep etmesi halinde, ilgili GSM operatöründen telefon dökümleri istenebilir fakat bu dökümler, arayan, aranan numaralar, görüşme saat ve sürelerini gösterir. Mesaj içeriklerini değil.

Medeni Kanunun "zina"yı düzenleyen maddesini aşağıya aktarıyorum.
    Buna göre, "boşanma sebebini öğrenmek" 6 aylık sürenin başlangıcı sayılır. Daha önce vermiş olduğunuz ifadeyi de, bu sürenin başladığı tarihi kanıtlamak için delil olarak gösterebilirsiniz.
    Aynı maddede, "affetme" de dava hakkını ortadan kaldıran bir unsur olarak yer almaktadır.
    Dolayısı ile eşinizin sizi affetmiş olduğunu tanık ve sair deliller ile kanıtlamanız gerekecektir.

MADDE 161.- Eşlerden biri zina ederse, diğer eş boşanma davası açabilir.

Davaya hakkı olan eşin boşanma sebebini öğrenmesinden başlayarak altı ay ve her halde zina eyleminin üzerinden beş yıl geçmekle dava hakkı düşer.

Affeden tarafın dava hakkı yoktur.

Nerede
    cehennem
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çok sağolun
    Konu cokdertli tarafından (25-02-2010 Saat 11:56:26 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Boşanma davası açabilirsiniz. Anlaşmalı bir boşanma davası olursa tek duruşmada biter. Ancak eşiniz yada siz boşanmanın unsurları konusunda anlaşamazsanız yada taraflardan bir tanesi boşanmak istemez ise çekişmeli boşanma davasına dönüşür. Bu durumda da taraflar boşanmaya neden olan olayları, iddiaları ispatlamak zorunda kalacaklardır. Eşiniz sizin sadakatsizliğinizi sizde eşinizin şiddet ve psikolojik baskısını, geçimsizliği ispat edeceksiniz.
    Bu aşamada eşiniz telefon trafiği kayıtlarını delil olarak sunarken mahkemeye, sizin görüştüğünüzü söylediğiniz 3 ncü kişiyi de tanık olarak dinletebilir. Sizin ve 3 ncü şahsın yapacağı itiraflar önce sizin daha sonrada 3 ncü şahsın eşinize tazminat ödemesine kapı açacaktır.
    Diğer yandan hayatınıza kast ve kötü muamele gibi endişeleriniz var ve bunları yaşıyor iseniz 4230 sayılı kanun gereği tedbir isteyebilirsiniz.
    Geçmiş olsun..

Nerede
    cehennem
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

zaten olaylar olduğunda yani 7-8 ay önce bi avukata danışmıştım. O da sadece msj ve görüşme trafiğine ulaşılabileceğini; böyle basit şeylerle savcının uğraşmayacağını söylemişti.Yani ortada cinayet,örgüt vs gibi birşey olmalıymış ki msj içeriği istensin.Aile mahkemelerinde böyle birşey yokmuş. Ve hat eşimin üzerine olduğu için savcıya gidip ben hattımın mesaj dökümünü istiyorum demesi çok saçma olurmuş ve savcı dikkate bile almazmış.Bana öyle demişti danıştığım avukat.Yardımlarınız için çok sağolun.Bundan sonra ona göre hareket ederim ve onun şiddetine katlanmak zorunda kalmam bu saatten sonra

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

zaten olaylar olduğunda yani 7-8 ay önce bi avukata danışmıştım. O da sadece msj ve görüşme trafiğine ulaşılabileceğini; böyle basit şeylerle savcının uğraşmayacağını söylemişti.Yani ortada cinayet,örgüt vs gibi birşey olmalıymış ki msj içeriği istensin.Aile mahkemelerinde böyle birşey yokmuş. Ve hat eşimin üzerine olduğu için savcıya gidip ben hattımın mesaj dökümünü istiyorum demesi çok saçma olurmuş ve savcı dikkate bile almazmış.Bana öyle demişti danıştığım avukat.Yardımlarınız için çok sağolun.Bundan sonra ona göre hareket ederim ve onun şiddetine katlanmak zorunda kalmam bu saatten sonra

Yaşadığınız olayları basite almayın. Diğer yandan Aile Mahkemelerinde savcılık müessesesi yoktur. Davalı ve davacı taraflar kendi delillerini ve tanıklarını kendileri belirlerler. Ve mahkemeye sunulan her türlü delil hakimin takdirindedir.

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz, eşinizi zina suretiyle aldatmışsanız, yukarıdaki mesajınızda eşinizin bu durumdan haberdar olduğuna dair herhangi bir ifadede bulunmamışsınız, eşinizin telefon dökümünden sizin bir başka kişiyle ilişkinizin, cinsel münasebetinizin olduğunu anlamasını beklemeniz ve işbu medenin kanun hükmünün altı aylık af sürecinden yararlanmayı beklemeniz, olası bir davada aleyhinize hüküm doğurması muhtemelen bir durum olabilir diye düşünüyorum.

Buradaki af, eşinizin onu aldatma eyleminizi kısmen de olsa ne şekilde olduğunu bilmekten geçer. Telefon dökümleriniz bir başkasıyla cinsel münasebetinizin olduğuna delil teşkil etmez. Ancak mahkemede "evet, zina ettim. Ama altı ay geçti." derseniz, kişisel kanatim hata edersiniz.

Şayet eşinizin zinadan haberi yoksa, sadece görüşmenizden haberi varsa açıkçası altı aylık hak düşürücü süreden yararlanabileceğinizi düşünmüyorum.

Dipnot: Ben hukuk öğrencisiyim, gereken teorik bilgiye sahibim ama bu konuda saygı değer avukat büyüklerim kadar bilgim yoktur. Kişisel yorumum bu yönde, olayda bahsedilmemiş bir durum vardı, orada temas etmek istedim.
    Konu döküntü tarafından (25-02-2010 Saat 12:29:49 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php68601-Esimi-aldattim-Mahkemede-telefon-mesaj-icerikleri-ortaya-cikar-mi

http:www.hukuki.netshowthread.php68601-Esimi-aldattim-Mahkemede-telefon-mesaj-icerikleri-ortaya-cikar-mi

whatsapp kayitlari cikarmi

whatsapp dokuman cikarma

telefon dökümanı nasıl çıkarılırtelefon dökümanıwhatsapp konusmalari cikarmicep telefonu dokumani nasil cikartilirtelefon dökümanında neler çıkarmesaj dokumani nasil alinirwhatsapp dökümanı çıkarmımahkemede whatsapp kayıtlarıtelefon kayitlari mahkemetelefon dökümanı çıkarmatelefon dökümanında mesajlar çıkarmımesaj dokumani cikarmiwhatsapp dökümanı çıkarmawhatsapp mesaj dökümü nasıl alınırtelefon dokumanikocami aldattim ogrendimahkemede telefon kayıtlarıtelefon mesajlarini cikartmatelefon dokumaninda neler cikarwhatsapp dökümanımesajlarin dokumani cikarmi
Forum