tüm üyelere öncelikle iyi günler dilerim.
17 ekim 2009 da subeme aralık ayında askere gitmek istediğimi hala okulda kaydımın oldugunu ve 2 donem harcımı yatırmadıgımdan ötürü kaydımın silinecegini belirttim ve memur arkadas sıstemden durmuma baktı ve bana halen tecıllı oldugumu soyledı ben kasım 3 - kasım 30 arasındakı celbe yetısırmı dıye sordugumda bana eger elden evrak takıbı yapıp asaldan yazı getırırsem yetısebılecegını soyledı. bunun üzerine ben ugrasmak istemedım ve maddi durumum ailemin bılhassa anne ve babamın sağlık sorunları nedenıyle nısan celbınde gitmeye karar verdım. eger bı aksılık olur yetısırsem aralık celbıne as. subesının haber verecegını dusundum ancak ogrendımkı trt duyuru teblıg yerıne gecıyormus hal boyleyken aralık 31 de subeme gıttım ve ıfademi aldılar 26 gun bakaya kalmış oldum. halen devlet hastanesinde sağlık memurlugu yapmaktayım. ve 23 mart ta sulh mahkemesınde davam görülecek. bu aşamada sadece bi kaç hususu netleştirmek istiyorum.

1. asck 63/1 uyarınca "7 gunden fazla 3 aydan önce teslım olan" durumuyla 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacagım alacagım cezanın para cezasına dönüştürülebilir mi?

2. halen devlet memuruyum ve iddianamede ayrıca tck 53. madde de belirtilmiş buna göre memurluktan yoksun bırakılmam söz konusumudur? maddede kasıtlı olarak ibaresi gecmekte ancak her hangi bir kasıt bakaya sucunu işleme eğilimi yoktur kı buna hakımde kanaat getırırse bu madde yine uygulanırmı?

3. iddianamede gecen dayanak maddeler ışıgında mahkeme sonrasında illakı o maddelerle ılgılı yaptırımlara çarptırılmam gerekıyo mu yoksa hakım takdırı bu maddeleri uygulamama yönünde olabılır mı?

4. tck 63. maddede ilgili olan cezanın alt sınırı olan 3 aydan az ceza alma şansım varmı? iyi halden, temiz sicilden... vs.

5. komık gelebilir ama kaymakamlık idari hakımlık sınavlarına bıkaç kez gırmıs ancak kazanamamıs ve hala pes etmeyerek çalışmalarına devam eden biri olarak istemeden işlediğim bu suçtan dolayı adli sicilimde bır kayıt yer alır mı ve sınavlara etkısı ne olur? verecegınız yanıta gore ders çalışmaya devam edıcem yada bırakacağım!

ilgi gösteren ve bilgisini paylaşan herkese çok teşekkür ederim...