06 Kasım 2009 Tarihinde yaralamalı tafik kazası gerçidim.(kazaya 3 araç karışmıştır.) Kaza olay yerinde yaralandığım için hastaneye kaldırıldım ve hastaneden çıktıktan sonra kanunlar gereği gerekli ifade işlemleri ve alkol raporları düzenlendi. Ancak , kaza otobanda oluştu ve yaralamalı kaza olduğu için trafik kaza tutanağı trafik polislerince düzenlenip; kazada beni Karayolları Trafik kanununun kod 8 numralı suçunu işlediğimden asli kusurlu olduğumu ve bana çarpan araç sürücüsüne'de diğer kusurlardan 52/1-b kusur işlediği kanatine varılıp üçüncü aracada kusur verilmemiştir.
İfademde bana arkamdan çarptıklarını , olayda suçum olmadığını beyan edip karşı taraftan şikayetçi olmuştum. Şikayetimden dolayı savcılığa davet edildim. Savcı beni şikayetimden vaz geçirmeye çalıştığı dakikalarda savcıya kaza tutanağının yanlış düzenlendi kazada suçlu olmadığımı beyan ettim. Savcı kazaya karışan şöferlerin ifadesini alıp olay yerinde bulunan diğer vatandaşların ve polislerin ifadelerine başvurup benim elimdeki bir kaç delil niteliği kazanan(olay esnasında bir kaç vatandaş cep telefonu ile fotoraf çekmişler bana gönderdiler) fotoraf ile benim asli kusurulu olmadığımı 52/1-b kusuru olan araç sürücüsünün tam kusurlu olduğunu tespit etmş ve bu konuda sulh ceza mahkemesinde dava açılması için iddianame yi mahkemeye sunmuştur.
1-) Mahkemede oluşacak prosedür nedir.
2-) Mahkemede yetkili olan hakim tarafındanda karşı tarafın (savcı gibi) tam kusurlu olduğuna karar verirse ben (trafik kaza tutanağında asli kusurlu göründğümden dolayı kulanılmaz hale gelen aracımın hasarı için sigorta şirketinden eksper ve aracın hasar bedelini talep edemiyorum.) sulh ceza mahkemeinin vermiş olduğu kararla sigortadan aracımnın hasar bedelini alabilrmiyim.