+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 18 ileti bulundu.

Konu: Ölümlü trafik kazası

Ölümlü trafik kazası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Ölümlü trafik kazası

2009 ramazan bayramında ablam nişanlısı annem ve babamın içinde bulunduğu araç sinopa giderken kastamonuda kaza yaptılar araç toyata 2008 malesef bu kaza sonucunda annemi olay yerinde kaybettik babam yoğun bakımda durumu çok kritik doktorlar %1 şans veriyor ablamın nişanlısını karakolda 1 gece alıkoyduktan sonra nişanlılık yasasına göre serbest bıraktık dediler
    araç nişanlısının şirketi tarafından kiralanmış bir araç kasko yok sadece trafik sigortası var dolayısıyla bizim karşımızdada nişanlısının çalıştığı şirketin avukatı var kaza tek taraflı bir dikkatsizlik anında araç mıcıra kapılıp takla atıyorlar (kaza raporuna göre aracı kullanan için dalgın ve dikkatsiz kullanmaktan şuçludur) ablam ve nişanlısı gayet iyi şimdi size sormak istediğim şirketin avukatı eğer 1 ay içinde evlenirlerse nişanlısının ceza almayacağını veya az ceza alacağını söylüyor ve bu benim canımı çok yakıyor bilmeyerekte olsa bir kaza var ve benim annemin ölümüne belkide babamında ölümüne sebep olan birinin şu zamandan sonra ablamla evlenmesine sıcak bakamıyorum. avukat gerekirse sonra boşanırsınız diyor şuanda eşim birkaç avukatla görüşüyor fakat bende araştırmak istiyorum
    gerçekten yasada böyle bir hüküm varmıdır babam yaşarsa nişanlısı tahminen ne ceza alır veya babamda öldüğünde durum ne olur
    ayrıca aracın kaskosu olmadığı ölüm masrafları gibi giderleri aracın sahibi olduğu firmayamı yoksa kirlayan firmamı dava mı açmamız gerekir

yardımınız için çok teşekkür ederim

Hukuki NET Güncel Haber

Ölümlü trafik kazası konulu yargıtay kararı ara
    Ölümlü trafik kazası konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    1.842
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ölümlü trafik kazası ÇOK ÖNEMLİ

Alıntı suna ozben rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    2009 ramazan bayramında ablam nişanlısı annem ve babamın içinde bulunduğu araç sinopa giderken kastamonuda kaza yaptılar araç toyata 2008 malesef bu kaza sonucunda annemi olay yerinde kaybettik babam yoğun bakımda durumu çok kritik doktorlar %1 şans veriyor ablamın nişanlısını karakolda 1 gece alıkoyduktan sonra nişanlılık yasasına göre serbest bıraktık dediler
    araç nişanlısının şirketi tarafından kiralanmış bir araç kasko yok sadece trafik sigortası var dolayısıyla bizim karşımızdada nişanlısının çalıştığı şirketin avukatı var kaza tek taraflı bir dikkatsizlik anında araç mıcıra kapılıp takla atıyorlar (kaza raporuna göre aracı kullanan için dalgın ve dikkatsiz kullanmaktan şuçludur) ablam ve nişanlısı gayet iyi şimdi size sormak istediğim şirketin avukatı eğer 1 ay içinde evlenirlerse nişanlısının ceza almayacağını veya az ceza alacağını söylüyor ve bu benim canımı çok yakıyor bilmeyerekte olsa bir kaza var ve benim annemin ölümüne belkide babamında ölümüne sebep olan birinin şu zamandan sonra ablamla evlenmesine sıcak bakamıyorum. avukat gerekirse sonra boşanırsınız diyor şuanda eşim birkaç avukatla görüşüyor fakat bende araştırmak istiyorum
    gerçekten yasada böyle bir hüküm varmıdır babam yaşarsa nişanlısı tahminen ne ceza alır veya babamda öldüğünde durum ne olur
    ayrıca aracın kaskosu olmadığı ölüm masrafları gibi giderleri aracın sahibi olduğu firmayamı yoksa kirlayan firmamı dava mı açmamız gerekir

yardımınız için çok teşekkür ederim
    Öyle şeylerden bahsetmişsiniz ki açıkçası ben de bir meslektaşımın cevabının ne olacağını merak etmekteyim.

Zira; Hayatımda nişanlılık yasası diye birşey duymadım. Nişanlılık yasası gereği taksirle adam öldürme fiilini işleyenin serbest bırakılması gerektiğini de duymadım.

Nişanlıların 1 ay içinde evlenmesinin cezasızlık sebebi olduğunu da külliyen duymadım. Bu 1 aylık sürenin neye göre belirlendiğini, başlangıç tarihinin ne olduğunu da fena halde merak ettim.

Meraktayım. Bir meslektaşım cevaplasa da öğrensem.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Trafik sigortası sigortalı aracın ve içindekilerinin zararını karşılamıyor bildiğim kadarıyla. Karşılarsa bile sınırlı sorumluluğu bulunuyor. Ayrıca sürücü başkası ise ve kusurlu ise sürücüye rücu edebilir. Bu durumda tazminat sorumluluğundan ablanızın nişanlısı sorumlu tutulabilir. Kusuru oranında taksirli ölüm ve yaralamadan da cezai sorumluluğu var. Nişanlılığın evliliğe dönüşmesi hukuki ve cezai sorumlulukta bir takım faydalar sağlar. Karı koca arasında cebri icra yasağı, tanıklıktan çekinme gibi. Ama nişanlılık yasası veya nişanlılığın cezayı ortadan kaldıran bir hal olduğunu düşünmüyorum. Nişan bozulursa daha rahat ve sıkı şekilde yargı yolunu takip edebileceğiniz ihtimali geliyor aklıma ama karakolda ölümlü trafik kazası varken nasıl bırakıldığına bir cevap bulamadım.
    Ben de başka üyeler nasıl yorumlar merak ediyorum.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ölümlü trafik kazası

inanın bende ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilemiyorum arife günü biz ablamı (38 yaş) nişanladık (video çekimi var) annemler uzun süredir köye boyabata gitmedikleri için onlar mutlu olsunlar diye böyle bir şey planlamışlar kartal maltepeden gece 4.40 ta yola çıkıyorlar kaza saat sabah 9 da kastamonu araç yolunda oluyor (bu arada yarım saatten 2 tane mola veriyorlar son molaları saat 8.30 da karabükte verilmiş çünkü fotoğraflar çektirmişler saati ordan doğrulanıyor) araç 2008 in en sağlam arabası ödülü alan toyota coralla onlar takla atmadık diyorlar ama ama takla atmışlar bunları yanısıra ablamın ve damat adayımızın anlattığı kazaya göre kaza raporu tamemen yanlış düzenlenmiş durumda şöyleki biz kastamonuya giderken aracı sağda gördük ama rapora göre araç solda çiziliyor hadi okları yanlış çizdiler diyorsunuz bu sefer onlar sanki istanbula dönerken kaza yapmışlar gibi oluyor burası bir muamma şirket avukatına göre buna itiraz edersek olayların çok karışacağını söylüyor. Ablam nişanlısının bir suçu olmadığını düşündüğü için ona sahip çıkıyor olya yerinde şikayetçi değilim ifadesi verdi ve annemiz olay yerinde öldüğü için muhtemelen avukattta savcıyı tanıdığı için 1 gece tutuklu kaldıktan sonra damat adayımızı bıraktılar. ablam malesef bu adamı çok seviyor ve hapse girmesini istemiyor ama benim içim yanıyor kasıtlıda olmasa bir kaza var. ablamın pisikojisi berbat şimdi psikoloğa gidiyor annem kucağında ölmüş babamın kafatası kırılmış (şuan karabükte yoğun bakımda yaşam oranı %1 dediler) ve içini görmüş dolayısıyla şokta diğer kardeşlerin hepsi evli olduğu için damat adayı dediğimiz kişiye sıkıca sarılmış durumda ve ben nasıl davranacağımı nasıl bir yol izleyeceğimi bilemiyorum istanbul altunizadede oturuyorum
    benim annem atatürkçü hakkını arayan bir kadındı bende annemin hakkını savunmak istiyorum ama bunu malesef ablamın hatırına damat adayına en az zarar vererek yapmak istiyorum ve böyle bir durumda ablamın bu adamlamla formalite bile olsa böyle bir evlilik yapmasını istemiyorum gerçekten yasalarda böyle bir şey varmıdır

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Yaralanmalı trafik kazası

28/09/2009 tarihinde Alanyada sola dönüş kurallarını ihlal eden bir araca motorsikletimle çarptım.Kaza sonucu karşı taraf asli kusurlu bulundu(%100).Motorumda 2milyarlık hasar var.Herhangi bir yerimde kırık yok fakat zedenlenme var.Özellikle dizlerimde,yürümeme engel oluyor,wc ye gidemiyorum ,oturamıyorum.Dolayısıyla çalışamıyorumda,kazadan önce çalışmıyordum.Karşı tarafa maddi ve manevi tazminat davası açsam birşeyler elde edebilirmiyim.Sigorta şirketi aracımın maddi hasarını en geç kaç gün içinde servise ödemesi gerekiyor.Belki yanlış bir yere/foruma uygunsuz yazıyorolabilirim ama yeni konu açma linkini bulamadım,henüz bugun üye oldum.lütfen yardımcı olurmusunuz?Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

28/09/2009 tarihinde Alanyada sola dönüş kurallarını ihlal eden bir araca motorsikletimle çarptım.Kaza sonucu karşı taraf asli kusurlu bulundu(%100).Motorumda 2milyarlık hasar var.Herhangi bir yerimde kırık yok fakat zedenlenme var.Özellikle dizlerimde,yürümeme engel oluyor,wc ye gidemiyorum ,oturamıyorum.Dolayısıyla çalışamıyorumda,kazadan önce çalışmıyordum.Karşı tarafa maddi ve manevi tazminat davası açsam birşeyler elde edebilirmiyim.Sigorta şirketi aracımın maddi hasarını en geç kaç gün içinde servise ödemesi gerekiyor.Belki yanlış bir yere/foruma uygunsuz yazıyorolabilirim ama yeni konu açma linkini bulamadım,henüz bugun üye oldum.lütfen yardımcı olurmusunuz?Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    1.842
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sanırım Şirket avukatının neyi kastettiğini anladım.

ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA KARŞI MALİ MESULİYET SİGORTASI GENEL ŞARTLARI

Madde 3- A) Sigorta, aşağıda sayılan zarar ve ziyanlara taalluk eden talepleri temin etmez:

3) Sigortalıya bir hizmet veya vekalet münasebeti ile bağlı kimseler ve sigortalının aile efradı tarafından vaki olan talepler.

Bu madde bakımından aile efradı sayılan kimseler şunlardır:
    Sigortalının eşi, usul ve füruu (Sigortalının edindiği evlatlar ile sigortalıyı evlat edinenler dahil); Sigortalının kendisile birlikte oturmaları halinde kardeşleri, damatları, gelinleri ve kendisi tarafından bakılan sair akrabaları, sigortalının eşinin usul ve füruu ile kardeşleri.
    Sigortalı bir şirket ise, bu şirketin gayri mahdut mes'uliyetli şerikleri ile bunların yukarıdaki fıkra mucibince aile efradı tarafından vuku bulan talepler de sigorta teminatı dışındadır.
    Ancak kanımca bu madde anneniz, babanız ve sizin sigortadan tazminat talep etmenize engel değil. Zira sadece sigortalının (şirket sahibinin, mesul üyelerinin) aile efradı için istisnalar var, araç sürücüsünın aile efradı için istisna yok.

Enişteniz hangi karakolda 1 gece kaldıysa o karakolu arayarak dosyanın akibetini öğrenin derim. Dava açıldıysa Karabük veya Kastamonu'da olma ihtimali yüksek. Araştırın.

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı avukat arkadaşlardan acil bilgi desteğine ihtiyacım var(ölümlü trafik kazası)

merhaba avukat ve avukat adayı arkadaşlar... dün gece aracımla giderken arkadan gelen bir aracın önce bariyerlere sonra bana çarpması sonuzu kaza geçirdik. bizim arabada hafif yaralılar vardı ama bize çarpan araçta iki tane ölü bir tanede ağır yaralı olduğunu öğrendik. bugün kazayla ilgili ifade verdim. sonra kaza raporunu aldım. kazada bana kusur bulmamış polisler. ayrıca kaza anında arkadan gelipte duran arabalardan biride benim suçlu olmadığımı ve bununla alakalı tanıklık yapabileceğini söyledi. hastaneden öğrendiğimize göre sürücü alkollüymüş ve ölmüş yanında ki hanımefendide ölmüş... bu ölümlerden dolayı bana bir ceza gelirmi vede aracımın kaskosu yok karşı tarafın ruhsat ve sigortasını bulamadılar. bu durumda ben zararımı nasıl tanzim ederim?,ifademde karşı taraftan "zararımın karşılanması ve haklarımın saklı kalması şartıyla" davacı olmadım bu aleyhime sonuş teçkil edermi? bundan sonra benim ne yapmam gerekiyor ve tecrübelerinize dayanarak bu durumun akıbeti ne olur?... bu sorularıma cevap bulabilirsem çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

Nerede
    IĞDIR
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Adıma trafikte kayıtlı olan aracımı arkadaşa verdim. kaza yaptı.ehliyeti var vede alkol yok.kaza tektaraflı araç takla atıyor ve yanındaki arkadaşı rahmetlik oldu.trafik sigortası tarafında ölen şahsın ailesine 70.000 tl tazminat ödendi.sorum şu olacak bu ödenen miktar sigorta şirketi tarafından benden geri istenirmi.sigorta araç bana kayıtlı olduğu için senden parayı alır diyolar .doğrumu eğer ödenen miktar benden istenirse neyapmam gerekir.

İletiler
    57
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ebzn rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Adıma trafikte kayıtlı olan aracımı arkadaşa verdim. kaza yaptı.ehliyeti var vede alkol yok.kaza tektaraflı araç takla atıyor ve yanındaki arkadaşı rahmetlik oldu.trafik sigortası tarafında ölen şahsın ailesine 70.000 tl tazminat ödendi.sorum şu olacak bu ödenen miktar sigorta şirketi tarafından benden geri istenirmi.sigorta araç bana kayıtlı olduğu için senden parayı alır diyolar .doğrumu eğer ödenen miktar benden istenirse neyapmam gerekir.
    Doğru...bu tur olaylarda kusurlu sürücü den alma imkanı yoksa ruhsat sahıbıne çıkıyor maddi tazmınat...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: