+ Konuyu Yanıtla
3 / 44 Sayfa İlkİlk 12345678910111213233343 ... SonSon
21 den 30´e kadar toplam 433 ileti bulundu.

Konu: Vatan Sağolsun

Vatan Sağolsun Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Mayınlara çarparak bir ayağını kaybeden Güneydoğu Gazisi Oktay Yıldırım'ın yaşadıkları ve duyguları :

Mayının sizi hangi çalının dibinde,hangi kayanın arkasında beklediğini bilmediğiniz ihaneti arayıp bulmanız ve yok etmeniz gerekmektedir. Bütün masumların hayatı ve huzuru size emanet diye, öğretmenler bayrak direğine asılmasın diye, kundaktaki bebekler kurşunlanmasın diye, binlerce yıllık emanete halel gelmesin diye kahpeliği ve ihaneti yok etmeniz gerekmektedir. Çünkü bunun için bayrağın, silahın, namusun ve şerefin üzerine yemin etmişsinizdir. Çünkü önemli olan ayağınız değil, ülkeniz, bayrağınız ve onurunuzdur. İşte bu yüzden lükstür ayak yıkamak, çorap değiştirmek. İşte bu yüzden senfoniye dönüşmüştür bütün o düzensiz sesler güruhu. Sonra!.. Sonra birden tüm sesler kesilir, bıçağın dalı kestiği gibi, makasın kâğıdı, pensenin bir hoparlör kablosunu kestiği gibi... Bir anda... Kuşların sesleri, arıların ve sineklerin vızıltıları, çekirgenin kanat sesleri hepsi bir anda biter.Gözlerinizi açtığınızda önünüzdeki arkadaşınızı değil, gökyüzünü görürsünüz, yere düşmüş olduğunuzu anlamanız birkaç saniye sürer. Tek hissettiğiniz kesif bir barut ve yanık et kokusudur, yüzünüzün toprak parçalarıyla kaplandığını fark edersiniz, temizlemek için çalışmazsınız. Arkadaşlarınızın bağırarak koşuşturduğunu görür ama kulağınızdaki çınlama ve uğultudan seslerini duyamazsınız. Sesleri yavaş yavaş duymaya başladığınızda ayağa kalkmaya çalışırsınız ama başaramazsınız. Yine birkaç saniye sonra arkadaşlarınızın sesleri arasında "mayın" kelimesini ayırt eder ve kalkmaya çalıştığınızda ayağınızdaki yoğun ağrıyı fark edersiniz. Ayağınız yoktur ama yine de ağrıdığını hissedersiniz. Ne olduğunu anlamak için baktığınızda ise parçalanmış pantolonunuzun ve kopmuş ayağınızın farkına varırsınız. İşte her şey o anda başlar. Avazınız çıktığı kadar bağırırsınız. Sonra, nefesiniz biter. Sonra, yeniden nefes alırsınız ve yeniden bağırmaya başlarsınız. Sonra yine nefesiniz biter ve yeniden, yeniden ve yine... Yanınıza ilk gelen arkadaşınız size, "fazla bir şey yok,sadece küçük bir yara" gibi telkinlerde bulunur. Ama siz arkadaşınız konuşurken de,helikopterle hastaneye götürülürken de artık bir ayağınızın olmadığını biliyorsunuzdur. Hep bir soru çınlar kafanızın içinde "neden ben, neden ben, neden ben ?"

Hastanede geçen aylar, tedavi ve terapilerde geçen yıllar sonunda, dizkapağınızın on iki santim altından takılı olan ve her akşam yatarken veya banyoya girerken çıkarıp kenara koyduğunuz takma bacak artık bir uzvunuz olmuştur.

Ama bunun önemi yoktur çünkü bu fedakârlığınız sayesinde vatan var olacaktır. Sizin bir bacağınızın ne önemi vardır ki! Artık koşamayacak olmanızın, yazın herkes gibi havuza, denize giremeyecek olmanızın da hiç önemi yoktur. Vatan sağ olsun yeter.

Sonra birilerinin, sizin ödediğiniz vergilerle Fransız televizyonlarında, uğruna yarım kaldığınız vatan hudutlarını hiçe sayan programlara finans sağladığını okursunuz. Aynı dillerin bundan pişmanlık duymadıklarını söylediklerini de okursunuz.
    Pamuk'ları, Dink'leri, okursunuz, Bizans çocuğuyum diyenleri duyar, Ali Kemallere tanık olursunuz, "koçlar gibi satanları" görürsünüz. .Türk Bayraklarının yakıldığını, görürsünüz. Başlarına çuvallar geçirilip aşağılanarak elleri arkalarından bağlanan Türk askerlerini görürsünüz.

Bu aşağılanmaya cevap verecek tankların motor seslerini,helikopterlerin kanat seslerini, piyadelerin intikam yeminlerini duymayı beklersiniz ama duyamazsınız.

Onun yerine hainlerin cesetlerinin üstüne örtülen çaputlara "bayrak"diyenleri görürsünüz, "uçaklarını çek", "valiyi çek" diyen başkanları ve karşılarında kekeleyen riyaseti görürsünüz. Buda yetmez Türk askerlerinin kendi mahkemeleriniz tarafından,"çete" diye suçlandığını, yargılandığını görürsünüz.Yok, yok bu da yetmez. Askere, polise, öğretmene ateş eden, yol kesip soygun yapan, köy yakan, okul yıkan, mayın döşeyen teröristlerin sadece "ben bir şey yapmadım" demelerinin esas kabul edilip, "suçsuz" sıfatıyla serbest bırakıldığını görürsünüz.Susanları, konuşması gerektiği halde susanları görürsünüz, konuşanlar her konuştuğunda, kekeleyenler her kekelediğinde ve susanlar her sustuğunda siz yeniden vurulursunuz, yeniden ölürsünüz her defasında.Gövdenizden o toprağa akan kan, bu defa içinize akar, inandıklarınıza, uğrunda savaşarak kendi kanınızı akıtmak pahasına tertemiz tuttuğunuz değerlerinize akar.Sizin kaya arkalarında, çalı diplerinde aradığınız ihanet gelir aklınıza, o mayınları yerleştiren eller gelir. Sorgulamaya başlarsınız: "Biz bu ihaneti doğru yerde mi aradık, kuyruğunda dolaştığımız yılanın başı, hep gözümüzün önünde miydi yoksa?"diye sorarsınız kendinize. Onlara verilen maaş'ın sizin vergilerinizden ödendiğini, içinize sindiremezsiniz, uykularınız kaçar, neden bu vatanı sizin kadar sevmediklerini düşünürsünüz. Bu vatan onların da vatanı değil mi?

Onlar da, tıpkı benim gibi namusun ve şerefin üstüne yemin etmedi mi?diye sorarsınız kendi kendinize. Sinirlenirsiniz, üzülürsünüz, on beş yaşında bir askeri okul öğrencisi iken her adımda söylediğiniz, beyninize ve yüreğinize nakşettiğiniz sözler gelir aklınıza;"VATAN, SANA CANIM FEDA" Geri kalan tüm hayatınızın ilk beş dakikası, böyle başlayacak işte ve hayatınız böyle devam edecektir. Son nefesinize kadar avaşacaksınız ihanetle, her şeye ve herkese rağmen, bu yolda ölene ya da bu ihaneti bitirene kadar.

Siz diyorum, çünkü bu vatan için bedel ödeyen insanların neler yaşadığını, neler hissettiğini, size rağmen ve sizin için neler yaptıklarını, neler yapabileceklerini bilin istiyorum. Okuduğunuz ya da televizyonda duyduğunuzdan daha fazladır yaşananlar.

Yani aslında gazetelerin iç sayfalarındaki, minicik karelerde okuduğunuz;
    "...ili kırsalında teröristlerce döşenen mayının patlaması sonucu, bir güvenlik görevlisi yaralandı!" haberi aslında o kadar da kısa değildir. Sizin, daha okuduğunuz gazetenin arka sayfasına geçerken unuttuğunuz, falanca mankenin otel odası maceralarına, ya da uyuşturucu komasından ölen oğluna "şehit" deyip Türk bayrağı örten kadının haberine ayırdığınızdan daha uzun zaman ayırmadığınız bu küçük haber, birileri için bir ömür boyu sürecek ve asla unutulmayacaktır.

Ve siz unuttuktan sonra da başka birileri, "ne için?" dendiğinde "vatan için" diyecekleri fedakârlıklarını size rağmen yapmaya devam edeceklerdir.Sizin uyuşmuşluğunuza, duyarsızlığınıza rağmen, sizin rahatlığınıza, sizin vicdanlarınıza rağmen bu kahramanca fedakârlıklar ve bu ilk beş dakikalar yaşanmaya devam edecektir. Asla unutmayınız başınızın üstündeki egemenlik örtüsünün payandası kopan bacaklar, bedeli ise size rağmen bu vatan için akan kanlar, feda edilen canlar, sıcak yuvalarını, babalarının yüzlerini unutan küçücük çocuklarını
    düşünmeden vakfedilen hayatlardır. Ne kadarını anlayabilirsiniz veya anlamak sizin umurunuzda mı bilmiyorum, ama birileri bunları yaşadı, birileri hala yaşıyor ve emin olun yaşlı dünya döndükçe, Türk vatanı ve Türk Bayrağı için birileri daha tüm bunları yaşayacak. Gördüğünüz gibi size bir hayli uzak bir yaşam biçimi bu. Masalarda oturup "aydınca" sohbetler etmeye hiç benzemiyor değil mi? Bir an için bile olsa kendinizi onların yerine koyasınız diye "siz"diyerek yazdım, sizin onlardan biri olamayacağınızı biliyorum.

"Siz" kim misiniz? Siz kendinizi çok iyi biliyorsunuz!Biz de, biz de sizi çok iyi biliyoruz."Siz" de bilin ki biz asla unutmayacağız."VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN!"

Hukuki NET Güncel Haber

Vatan Sağolsun konulu yargıtay kararı ara
    Vatan Sağolsun konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    malatya, merkez, Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

olayın başlığı gamze özçelikin skandalı yada çağla şıkelin çıplak pozları olsaydı gündemi ve saygıdeğer!!! basını yakınen alakadar ederdi.fakat medyanın ticarethaneye döndüğü günümüzde yayın kuruluşları bu olayı irdelemede ticari fayda görmemiştir sanırım.

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Metehan Demir 12.06.2006 tarihli yazısıdır
    Okumadıysanız MUTLAKA tavsiye ederim
    (Ben daha yeni duydum ve okudum)
    ŞEHİT EŞİNE GÖKYÜZÜ DE SÖZ VERDİ...

Ne de güzel iki isimdir. Biri doğunun, biri de batının kanını temsil eder. Yani, Türkiye'nin doğusunu ve batısını. Yani, bir bütünlüğü. Tıpkı, Şehit Yarbay Alim Yılmaz'ın sanki ülkenin bütünlüğü adına vermek istediği bu mesaj adına çocukları için uygun gördüğü gibi isimler gibi.

Ankara Kocatepe'deki cenaze törenindeki görüntüler tüm Türkiye'yi ağlattı. Orada dimdik duran Yarbayın eşi Firdevs Yılmaz ve oğulları Batıkan ile Doğukan hiç ağlamadılar. Çünkü, anne Firdevs Yılmaz, çocuklarına, 'PKK sevinmesin diye ağlamayacaksınız' diye söz verdirmişti. Ama hiç bir zaman hafızalarımızdan çıkmayacak olan bir detay daha vardı. Bir ara, küçük olan Batıkan artık dayanamayıp, ağlar gibi oldu ama annesi hemen devreye girdi: 'Bakmayın siz onun ağladığına, ayakkabısı yeni de...ayağına vuruyor diye ondan ağlıyor''

Ben başından beri gözlerimi Batıkan'ın gözlerinden hiç ayırmadım. Bazen dalıp ufku delen, bazen babası ile kendi kendine konuşan Batıkan'ın bakışları bana şehit cenazelerini, oralarda onun gibi çocukları ve geride kalanları hatırlattı. Ama,bir şey daha vardı hatırladığım....Şehit haberinin ailelere verilmesinin acısı.

Tıpkı, Şehit Yarbay Alim Yılmaz'ın ailesinde olduğu gibi ailelere şehit haberi vermek kolay değildir. Birlikten bir psikolog, bir doktor, bir hemşire ve üst rütbeli bir subay hiçbirşeyden haberi olmayan ailenin kapısını çalar. Gelen ekip içeriden bir ses duyar, 'Tamam anne, ben bakıyorum'. Bir kaç ayak sesinden sonra 10 yaşlarında bir oğlan çocuğu kapıyı açar. Ekip, ne diyeceğini bilemeden küçük çocukla gözgöze gelir. İçlerinden birinin ağzından zar zor iki kelime dökülür: 'Annen evde mi?'

Garip bir şeyler olduğu bellidir. Çocuk biraz şaşırmış halde içeri gider, 'Anne birileri geldi. Seni istiyorlar'. Anne, 'Hayırdır, oğlum, bu saatte kim gelir ki bize, baban daha işte' diye yanıtlar. Koridordan daire kapısına giderken o yol kilometreler gibi gelir anneye. Kapıda ekiple gözgöze gelir. Zaten kim olduklarını da biliyordur. Belli belirsiz zar zor bir cümle ağızlardan çıkar: 'Vatan sağolsun'. Gökleri yırtan bir çığlık, dizleri üzerine çöken bir anne ve koridordan koşarak gelen oğul. Gerisini siz biliyorsunuz.

Şehit cenazelerinde 'yağmur yağarsa, gökler de ağladı' denilir. Önceki gün Kocatepe'deki hepimizi ağlatan cenaze töreninde de daha öncelerinde olduğu gibi bekledim 'gökyüzü ağlasın' diye. Ama bir damla yağmur yoktu. İçerledim gökyüzüne, 'nedir bu sessizlik' diye başımı göğe kaldırdım. Ama o da öyle dimdik duruyordu ki. Belli ki, gökyüzü de, 'PKK sevinmesin diye ağlamayacağım, oğullarım da ağlamayacak' dediği Şehit Yarbay'ın eşi Firdevs Yılmaz'a söz vermişti.

Cenazenin arkasından yürüyerek gözden kayboldular. Anne, 'artık sizinle bu yolda beraber yürüyeceğiz' dercesine oğullarının elllerinden sımsıkı tutuyordu. Firdevs Yılmaz, onların ellerini hiç bırakmayacak. Tıpkı, devletin onların ellerini hiç bırakmaması gerektiği gibi.

Hoşçakal Yarbay Alim Yılmaz. Biliyoruz ki, bu ülke eğer hala ayakta kalabiliyorsa, bu senin gibi adı sanı şimdiye kadar hiç duyulmayan ve hiç konuşmayan çok az sayıda kahramanın sayesinde olabiliyor'. Rahat uyu. ***

Nerede
    antalya, Türkiye.
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

vatan uğruna ölmüş her şehidimiz baş tacımız. bu hafta antalya da düşen helikopterde ölen polislerimiz için allah tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Onlarda doğuda şehit olmuş binlerce kardeşimiz gibi benim için bir kahraman oldular. niye diyeceksiniz. tek bir sivil halkın burnu bile kanamadan kendi canlarını feda ederek ve usta bir manevra ile helikopterlerini indirdiler ve şehitlik mertebesine ulaştılar. Allah gani gani rahmet eylesin.

Güneydoğuda, doğuda, batıda lanet olası teröristlerin kurşunlarına hain pusularına hedef olan tüm şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum. Yakınlarına baş sağlığı, acı büyük, acı tüm vatanı yakıyor, siyasiler isteseler bu olayı bu güne kadar çözerlerdi bilinmez ki niye çözülmez. daha dün helikopter tarandı uzun namlulu silahlarla. terhis olup ailesine kavuşmayı bekleyen bir mehmet daha şehit düştü, kim için, vatan için EVET VATAN SAĞOLSUN söylemek kolay o mehmeti yetiştirmek mehmetleri yetiştirmek zor. onlar ve onlar gibi bizler savaş halinde vatanı kanımızın son damlasına kadar vatanı korumak, barış halinde dosta güven düşmana korku vermek için askere gittik, Şimdi soruyorum bu mehmetler bir bir şehit olurken biz SAVAŞTAMIYIZ, BARIŞTAMI. Savaştaysak ölen her mehmet hakkını bu vatana helal etmiştir. Barışta haince öldürülüyorlarsa vallahi hepimizden öbür tarafta hesap soracak o hunharca şehin edilen vatan evlatları. Benim canım, 100 can daha gidince nu iş çözülecekse hep beraber gidelim çözelim bu işi onların istediği gibi binelim tepelerine, sıkalım kafalarına.
    ABD bu gün açıklama yapıyor Pkk ile mücadele için türkiye ile sonuna kadar ortak çalışacağız. Nerde çalışma, Çalışma dedikleri güney doğuda kuzey ırak ta kürt devleti kurup onları kukla yapıp bölge ülkelerine zarar vermek türkiyeyi arkadan vurmakmı. Bu mehmetler bu güne kadar bunun için şehit olmadı ve bundan sonrada bunun için şehit olmayacaklar, olmayacağız.
    Bu iş böyle giderse o şehitler bizden hesap sorar bizde bunu bu millete reva görenlerden.

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Son 4 ayda 9 şehit veren Mersin!de, Gazi ve Şehit Aileleri yardımlaşma Derneğinde "Şehitler Köşesi" hazırlayan dernek yetkilileri, yaklaşık 30 şehidin sivil hayatlarında hiç fotoğraf çektirmediğini belirlediler.
    Mersin Gazi ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Suna Ünlüselek, 1990 yılından itibaren ulaştıkları ve tuttukları kayıtlara göre Mersin genelinde 174 şehit ve 117 gaziye ulaştıklarını belirtti.
    Kayıt altına aldıkları şehit ve gazilerin fotoğraflarını dernek binasındaki "Şehitler Köşesi"ne astıklarını ifade eden Ünlüselek, "Bu köşede yaklaşık 30 şehidimizin fotoğrafı yok. Çünkü geçimlerini sağlamaktan fotoğraf çektirmeye zaman bulamamışlar. Çoğu okur-yazar bile değil. Yörük, köylü, özellikle komando olup vatan savunmasına daha aktif katılmak isteyen gençler. Durum böyle olunca çocuklarının yüzünü hayallerinde, anılarında saklayan aileler var. Bu ailelerin çocukları "Vatan sağolsun" deyip şehit düştüler" dedi.

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Şırnak'ın Küpeli Dağı Seslice bölgesinde, 14 Ağustos gecesi, terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada şehit olan Piyade Er Kadir Özdemir (21) memleketi Balıkesir'de toprağa verilirken, ayakta durmakta güçlük çekse de terör örgütüne karşı dimdik duran şehit annesinin yürek yakan ağıdı ...

"Kadir'im sana doyamadım. Canın vatanımıza feda olsun. Eli kanlı katiller beni duysun. Bu vatan için canını feda etmeye hazır iki evladım daha var!"

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Orgeneral Yaşar Büyükanıt, sert mesajlar verdi.

Büyükanıt, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin etkisizleştirilmek istendiğini bu çabaların son dönemde artırıldığını söyledi. Bu çabaların Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısından rahatsız olan çevreler tarafından yapıldığını vurgulayan Orgeneral Büyükanıt, mücadelerinin kararlılıkla süreceğini kaydetti. Konuşmasının son bölümünü teşekkürlere ayıran Büyükanıt'ın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ve diğer komutanlara uzun uzun teşekkür ederken, törende bulunan Başbakan Tayyip Erdoğan'a teşekkür etmemesi dikkati çekti.

28 Ağustos'ta Genelkurmay Başkanlığı görevini devralacak olan Orgeneral Büyükanıt, dünkü törende yaptığı konuşmada özetle şu mesajları verdi:

İDDİALARA YANIT Meslek yaşantım süresince benimsediğim ilke, bir asker için en büyük ödülün, şerefle tamamlanmış görev olduğudur. Dünyanın en eski Kara Kuvvetlerinden birinin komutanlığını devrettiğim bu günde, bu ödülü hak edip etmediğim, elbetteki yüce Türk ulusunun ve değerli silah arkadaşlarımın takdirleridir.

TSK ETKİSİZLEŞTİRİLMEK İSTENİYOR Son yıllarda, "Türkiye'de askerin rolü" genel ifadesinden hareketle, TSK'nın özellikle anayasanın üç ve dördüncü maddelerinde belirtilen sorumluluklarında etkisiz hale getirilme çabaları ön plana çıkmış bulunmaktadır. Açıkça ifade etmem gerekir ki, bu çevreler, ya Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısından rahatsızdırlar ya da Türkiye Cumhuriyetini başka bir tür cumhuriyete dönüştürme hayalini düşlemektedirler veya her iki düşünceyi de hayata geçirmeye çalışmaktadırlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, devletin kurumları ve bu kurumlarından biri olan TSK var olduğu sürece, gördükleri bu rüya gerçek olmayacaktır.

SALDIRILAR KINANACAKTIR Terörle mücadelemiz, artan bir kararlılıkla ve taviz vermeksizin devam edecektir. Bazı çevreleri rahatsız eden de bu kararlılığımızı anlamış bulunmalarıdır. Yaşadığımız çağda, terörle mücadele, evrensel boyutta bir mücadeledir. Bu mücadeleyi sürdürenler yasaların kendilerine verdikleri yetkiler çerçevesinde görevlerini yerine getirmeye çalışmakta ve gerektiğinde bu uğurda canlarını vermektedirler. Durum böyleyken her fırsatta, terörle mücadele eden insanlarımıza yapılan saldırılar, her halde tarihe kötü örnek olarak geçecektir ve nefretle kınanacaktır.

ÜNİTER YAPI BOZULMAYACAK Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısının terörle ortadan kaldırılamayacağını anlayan bazı mihrakların terörü demokrasi ve insan hakları, özgürlük gibi medeni dünyanın ortak değer yargıları ile kamufle etmek dahil, diğer yollarla üniter yapıyı bozma girişimleridir.

DEĞİŞMEZ İLKELER Atatürk'ün, "Cumhuriyeti kuranlar, onu korumaya da muktedir olmalıdırlar" şeklindeki ifadesi, yalnız askerin değil, tüm ulusun rehberi durumundadır. Türkiye Cumhuriyeti, üniter, laik, demokratik sosyal bir hukuk devletidir. Böyle kalmaya ve tüm gelişimi bu yönde sağlamaya devam edecektir.

İĞRENÇ SALDIRILAR YAPILIYOR Yaşadığımız günlerde, canlarını bu güzel yurdumuz için feda etmeye yemin etmiş askerlerimize ve onların komutanlarına karşı inanılmaz iğrençlikte saldırılar yapılmaktadır. Bu yasa dışı, ahlak dışı, akıl dışı saldırıları yapanlar, yarattıkları iğrenç bataklıkta boğulacaklardır. Bir söz vardır: Rüzgar küçük ateşleri söndürür, büyük ateşleri daha da büyütür. Benim ve değerli arkadaşlarımın kalplerinde, ulus ve vatana hizmet yolunda çok büyük bir ateş yanmaktadır.

HESAP VERECEKLER Bu tür gayretler ne Atatürk'ün kurduğu cumhuriyeti değiştirebilir ne de ülkeyi bölebilir. Zamanı geldiğinde yasalar çerçevesinde bu kişiler ve gruplar, gereken hesabı verirler ve vereceklerdir.

KİMSE ZARAR VEREMEZ Hiçkimse, hiçbir kurum, insan hakları, özgürlük, demokrasi gibi insanlığın yüksek değerlerini teşkil eden kavramların arkasına saklanarak, bu ülkeye ve insanlarına zarar veremez. Bu yüksek değerleri, sahip oldukları bölücü ve irticai düşüncelere alet ederek, ülkenin rejimi aleyhine kullanamazlar ve kullanamayacaklardır.

Nerede
    New Zealand.
    İletiler
    153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

BU GÜN 30 AĞUSTOS
    HALEN DEVAM EDEN KURTULUŞ SAVAŞIMIZDA TÜM ŞEHİTLERİMİZİN ÖNÜNDE SAYGI İLE EĞİLİYORUZ.
    RUHLARI ŞAD OLSUN.

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Hakkâri'nin Çukurca İlçesi Köprülü Jandarma Tabur Komutanlığı'nın nöbet kulübelerine PKK'lılarca açılan ateş sonucu şehit olan Jandarma Asteğmen Zeki Burak Okay ve Er Mehmet Öztürk dün Bursa'da toprağa verildi. Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu Asteğmen Okay'ın öğretmen Neriman Okay, oğlunun tabutunu görünce sinir krizi geçirdi. Oğlunun gerekli silah eğitimi verilmeden çatışmaya gönderildiğini, zenginlerin, politikacıların çocuklarının hep batıda askerlik yaptığını savunan Okay, "Önce Başbakan'ın oğlu gidip doğuda savaşsın" diye sitem etti.

Baba Sezai Okay ise "Şehitliğiyle övünmeyelim. Çocuğumu bu vatana helal etmiyorum. Benim evladım şehit değil. Çünkü savaşa gitmedi. Çanakkale'de, İnönü'de, Anafartalar'da savaşmadı. Benim oğlum, ne olduğu belirsiz bir savaşın içinde. Benim çocuğum bir tek silah bile atmadı. Bir tek kurşun atamayan çocuk, sınırda bu ülkeyi nasıl korur? Yukarıdakilerin çocukları doğuya gönderilmiyor" dedi.

Radikal

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Askerlik yan gelip yatma yeri değil

Hilmi DUYAR, Coşkun YAMAN / DHA

Balıkesir'de açılışa katılan Başbakan Erdoğan bir vatandaşın "Şehit cenazesi görmekten bıktık" sözlerini şöyle yanıtladı: Canım kardeşim. Bakınız askerlik herhalde yan gelip yatma yeri değil. Terörle savaşırken elbette şehitler olacak, bu gerçeği sizinle paylaşmaya mecburum.

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir'de TOKİ'nin konut teslim töreninde şehit cenazeleri konusunda kendisine sitem eden bir vatandaşla tartıştı. Kendisine "Sayın Başbakanım; şehit cenazesi görmek istemiyoruz artık" diye seslenen vatandaşa, "Canım kardeşim. Bakınız askerlik herhalde yan gelip yatma yeri değil" yanıtını verdi.

Açılış törenindeki konuşmasında, son dönemdeki terör olaylarına değinen, terör belasıyla mücadelenin devam edeceğini açıklayan Erdoğan'ın sözlerini kalabalığın içindeki bir kişi, "Sayın Başbakanım; şehit cenazesi görmek istemiyoruz artık" diye kesti. Kısa süre duraksayan Erdoğan, sert bir ses tonuyla şu yanıtı verdi:

İSTİSMAR EDİLİYOR

Canım kardeşim. Bakınız askerlik her halde yan gelip yatma yeri değil. Hepimiz askerlik yapıyoruz. Hepimiz askerlik yaptık. Terör bir beladır. Her yerde var. Buna karşı bu mücadeleyi uzun soluklu olarak yapıyoruz, yapacağız. Şüphesiz ki hiçbir sorumluluk mevkiinde olan şehit cenazeleriyle karşılaşmak istemez ama bu mücadele sürerken, bu güvenlik mücadelesi sürerken şüphesiz zaman zaman şehitlerimiz oluyor, olacaktır ama bunu istismar edenler oluyor. Ben, sorumluluk mevkiinde olan bir insan olarak bu gerçeği sizinle paylaşmaya mecburum.

GAZİ OL, ŞEHİT OL

Biz tarih boyunca neleri konuştuk, neleri paylaştık. Kaldı ki biz hep şunu söyledik; "git oğlum git, ya gazi ol ya şehit ol" diyerek ellerine kına yakarak evlatlarımızı askere gönderdik. Şimdi askerimizle polisimizle buna yönelik olarak bütün mücadelemizi veriyoruz, vereceğiz. Bütün tedbirlerimizi sonuna kadar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) olarak alıyoruz, alıyorlar. Aynı şekilde emniyet teşkilatımız alıyor, el ele, dayanışma içerisinde terörle mücadele veriliyor, bundan sonra da verilecek ama bunun istismarını yapmak gerçekten çok üzücü ve bu istismar olmamalı. Bu istismarı yapanlara da sizler Türk milleti olarak prim vermemelisiniz.

TSK'YA SAYGISIZLIK

Bazıları "Siz içerideki teröristlerle uğraşın" diyor. Bakın bu ifade çok çirkin bir ifade. Bu ifade bir defa Türk Silahlı Kuvvetleri'ne saygısızlıktır. Biz Afganistan'a, Somali'ye, Bosna-Hersek'e, Kosova'ya askerimizi gönderdiğimiz zaman Türkiye'de terör yok muydu? 29 ülkeye biz askerimizi polisimizi gönderdik. Peki o zaman ağzınız açılmadı da şimdi niye açılıyor?

+ Konuyu Yanıtla
3 / 44 Sayfa İlkİlk 12345678910111213233343 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

cahit engin jandarma

jandarma istihkam albay cahit engin

https:www.hukuki.netshowthread.php6592-Vatan-Sagolsunpage10

pkk yolun ortqsinda 2 askeri

mehmet çağlar bölük cenaze töreni

2 astsubay sokak ortasinda vuruldu

vatan sagolsun

kemah mermerli koyu pkk

hüseyin yavaş