Merhaba, İzmir'de küçük bir işletmemiz var. Yaklaşık 10 senedir aynı adresteyiz.
Sanayi bölgesi olduğu için bir noktaya kadar çok şükür gelebildik, ancak kira artışı, vergiler diğer masraflar derken, kazancımızın da azalmasıyla zor durumdayız. Durum o kadar vahim ki, çocuklarımıza okul harçlığı dahi veremiyoruz.

Kazancımızın azalmasının bir numaralı nedeni ise ne yazık ki seyyar satıcı sorunu.

İşletmemizin bulunduğu bölgede çok sayıda seyyar satıcı var.
Bu insanların bazıları ise aylardır aynı yerde (dere kenarında) çakılı olarak satış yapıyor. Zabıtaya defalarca telefon açmama şikayet etmeme rağmen, bu kişilere herhangi bir yaptırımda bulunulduğunu görmedim, işitmedim.

Öyle ki, bundan cesaret alan diğer insanlar da dükkanlarını kapatıp seyyar satış yapmaya başladılar.

Bornova Belediyesi zabıta ekiplerine durumu iletmeme rağmen önlem almamaları beni gerçekten çok üzüyor.

Pazartesi günü dilekçe ile gideceğim yeniden, eğer bu kez de bu haksızlığa göz yumulursa, hakkımı aramak için ne yapmam gerekiyor?

Ne tür bir dava açmam ve davayı kime karşı açmam gerekiyor?
Belki bu insanlar da tutunamadıkları için seyyar dolaşmak zorunda bırakılıyor, ama biz o kadar acınacak durumdayız ki, başkalarına acıyacak halimiz kalmadı