+ Konuyu Yanıtla
1 / 21 Sayfa 1234567891011 ... SonSon
1 den 10´e kadar toplam 207 ileti bulundu.
    Nerede
    ankara
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Lightbulb Sahibinden.com üzerinden dolandırıcılık, ne yapmalı?

3 gün önce sahibinden.com sitesinden alışveriş yaptığım şahsa parayı banka havalesi ile gönderdim ancak telefonu bana göndermedi.bende bankaya havaleyi iptal üzerine başvurdum.banka görevlileri aramış kişiyi ve kişi parayı çektiğini telefonu ise bilmediğim bir şahsın ismine teslim ettiğini söylemiş.böyle diyerek aramızda bir satış sözleşmesinin doğduğunu ve benim edimimi yerine getirdiğim ispatlanmış oldu ancak kendi bana olan edimini yerine getirmemiş buna dair bir ispatı yok kargo vs. belgesi gibi..yani aramızda bir telefon sözleşmesi var.ben parayı göndermişim buda belgeli kendi banka görevlisine ben teslim ettim demiş başka bir şahsın ismini vererek yani bana vermediğinide kabul etmiş. ben şimdi ne davası açabilirim.

Hukuki NET Güncel Haber

Sahibinden.com üzerinden dolandırıcılık,  ne yapmalı? konulu yargıtay kararı ara
    Sahibinden.com üzerinden dolandırıcılık,  ne yapmalı? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Sahibinden.com üzerinden dolandırıcılık, ne yapmalı?

Kişinin hesabına gönderdiğiniz için kişinin tespit edilmesi kolay.

Olayla ilgili olarak
    1-telefonun size verilmesi veya paranın iadesi yönünde bir dava açabilirsiniz.
    2-Ayrıca olayda dolandırmak kastı varsa savcılıga suç duyurusunda bulunup kişiyi şikayet hakkınızda mevcuttur.Av Erol

İletiler
    1.468
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hepimiz akıllı insanlarız,bir sorun olduğunda hukuk sitesinden yardım istemeyi düşünüyoruz,

Ama sırf %7 lik GET komisyonu vermemek için kısacası 3 kuruş için,tanımadığınız adama direk para yolluyorsunuz?

Aynı şekilde sırf bir değil binlerce insan kandırılmakta,biraz uyanık olun,her gördünüz adama güvenip para yollamayın...

+ Dolandırıldığınız belli,savcılığa suç duyurusunda bulunun vakit kaybetmeden...

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Banka havalesinde açıklama bölümüne ne yazdınız? Bu hukuki ilişkiyi nasıl delillendireceksiniz? Dolanıdırıcılık suçunda mağduriyetiniz var ise Cumhuriyet savcılığına şikayette bulunmanız gerekir. Paranızı geri almak istiyorsanız da icra takibi veya alacak davası yollarından birini seçebilirsiniz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aynı senin bir kopya sorununu bende yaşadım emin ol karşı tarafı haklı buldular Hayatımda ki ilk davamdı ve %1000 haklıyken beni haksız bulmaları tüm delilleri sunmama rağmen tüm ıspatları yapmama rağmen kaybetmek beni çok üzdü bende anladım ki Türk hukuk sistemi tamamen internet sektöründe çökmüş durumda bundan sonraki sorunlarımı kendim halletmeyi düşünüyorum çünkü Türk adaletine pek güvenmiyorum. Bu yorumuma kızacaklar belki ama yaşamayan bilmez. Allah kolaylık versin umarım senin için en doğru kararı verirler de şaşırtırlar beni

Nerede
    Antalya
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı CarloSantana rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aynı senin bir kopya sorununu bende yaşadım emin ol karşı tarafı haklı buldular Hayatımda ki ilk davamdı ve %1000 haklıyken beni haksız bulmaları tüm delilleri sunmama rağmen tüm ıspatları yapmama rağmen kaybetmek beni çok üzdü bende anladım ki Türk hukuk sistemi tamamen internet sektöründe çökmüş durumda bundan sonraki sorunlarımı kendim halletmeyi düşünüyorum çünkü Türk adaletine pek güvenmiyorum. Bu yorumuma kızacaklar belki ama yaşamayan bilmez. Allah kolaylık versin umarım senin için en doğru kararı verirler de şaşırtırlar beni
    Sayın CarloSantana;Yaşadığınız olumsuzluğun üzerine haklı iken böyle bir sonuçla karşı karşıya kalmanız tabiki can sıkıcı.Fakat burada önemli bir husus;Verilen kararlar ilgili kanunlar çerçevesinde veriliyor.Ve bazen kanunlar güncel hayata ayak uydurmada biraz geride kalabiliyor.Nihayetinde siz böyle bir dava açarak burada türk hukukuna dolaylı olarak bir katkıda bulundunuz.

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Sahibinden.com Dolandırıcılık

Baslıkta ismini verdiğim sitedeki bir ilandan Satıcıya ulastım konustuk ve anlastık Ben parayı yatırdıktan sonra o da ürünü Gönderecekti Sesi ve konusmalarıda oldukca güven vericiydi
    Parayı (110 tl) Sahsın adına Yatırdım Ptt İle Havale Ettim O gün Parayı çekmiş Aradım telefonu kapalıydı bu gün 1 hafta oluyor ve hala kapalı nasıl yapabilirim adamın cep telefonu ve isim soyismini biliyorum bu parayı geri alabilirmiyim.Ne kadar sürer

Nerede
    manisa
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Sahibinden.com Dolandırıcılık

o sitede çok fazla dolandırma olayı oluyor.sanırım parayı aktarırken dekonta alacağım x ürünün bedelidir gibi bir bilgi belirtmen gerekiyor.aksi halde pek bişi yapılamıyor..

Nerede
    Moskova
    İletiler
    1.568
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı tavsiye ederim.

İletiler
    5.745
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Aşağıdaki kullanım şartları sözleşmesine göre sahibinden.com sitesi sadece aracı bir kuruluş. Burada insanlar ilanlar vererek ürün veya hizmetlerini satıyorlar. Bu nedenle dolandırıcılık suçunda hukuki ve cezai sorumluluk tamamen taraflara ait. Avukatınız vasıtasıyla Cumhuriyet savcılığına şikayet etmeniz önerilir.

4. SAHİBİNDEN PORTALI KULLANIMINA İLİŞKİN KOŞULLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER

4.1. "KULLANICILAR" yalnızca hukuka uygun amaçlarla “PORTAL” üzerinde işlem yapabilirler. "KULLANICILAR"ın ve "ÜYE"lerin, “PORTAL” dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.

4.2. “PORTAL”, "ÜYE"ler tarafından "SAHİBİNDEN VERİTABANI"na yüklenen "İÇERİK"lerin "KULLANICI"lar tarafından görüntülenmesi esasıyla çalışmaktadır. "SAHİBİNDEN", "KULLANCI"lar tarafından görüntülenen "İÇERİK"lerin hiçbir koşulda doğruluğunu, güvenliğini ve hukuka uygunluğunu garanti etmemekte; bu "İÇERİK"ler dolayısıyla hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.

4.3. "KULLANICI" “PORTAL” dahilinde bulunan her türlü resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanları, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağı, kopyalamayacağı, dağıtmayacağı, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla "SAHİBİNDEN" ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

4.4. “PORTAL” dahilinde üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerden; "ÜYE"ler tarafından oluşturulan ilanlardan ve "İÇERİK"lerden dolayı "SAHİBİNDEN"in, işbirliği içinde bulunduğu kurumların, "SAHİBİNDEN" çalışanlarının, şubelerinin ve yöneticilerinin, "SAHİBİNDEN" yetkili satıcılarının sorumluluğu bulunmamaktadır.

4.5. "KULLANICI"lar ve "ÜYE"ler, "SAHİBİNDEN"e “PORTAL” dahilinde kendileri tarafından sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul ve taahhüt etmektedirler. "SAHİBİNDEN", "KULLANICI"lar ve "ÜYE"ler tarafından "SAHİBİNDEN"e iletilen veya “PORTAL” üzerinden kendileri tarafından yüklenen, değiştirilen ve sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğruluğunu araştırma; bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu değildir.

4.6. "KULLANICI"lar ve "ÜYE"ler, “PORTAL” dahilinde Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarınca haksız rekabete yol açacak faaliyetlerde bulunmayacağını, "SAHİBİNDEN"’in ve üçüncü kişilerin şahsi ve ticari itibarı sarsacak, kişilik haklarına tecavüz ve taarruz edecek fiilleri gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

4.7. "SAHİBİNDEN", “PORTAL” dahilinde sunulan hizmetleri ve “PORTAL” dahilinde erişilen "İÇERİK"leri içerikleri her zaman değiştirebilme hakkını saklı tutmaktadır. "SAHİBİNDEN", bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir.

4.8. "KULLANICI"lar ve "ÜYE"ler, "SAHİBİNDEN"in talep ettiği değişiklik ve/veya düzeltmeleri ivedi olarak yerine getirmek zorundadırlar. "SAHİBİNDEN" tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme istekleri gerekli görüldüğü takdirde "SAHİBİNDEN" tarafından yapabilir. "SAHİBİNDEN" tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme taleplerinin, "KULLANICI"lar ve "ÜYE"ler tarafından zamanında yerine getirilmemesi sebebiyle doğan veya doğabilecek zararlar, hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen talebin yöneltildiği "KULLANICI" veya "ÜYE"ye aittir.

4.9. "KULLANICI"lar, “PORTAL” dahilinde eriştikleri bilgileri yalnızca bu bilgileri ifşa eden eden "ÜYE" veya "SAHİBİNDEN"in ifşa ettiği amaçlara uygun olarak kullanmakla yükümlüdür.

4.10. “PORTAL” üzerinden, "SAHİBİNDEN"in kendi kontrolünde olmayan ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya "İÇERİK"lere ve/veya dosyalara link verebilir. Bu link'ler sadece referans kolaylığı nedeniyle sağlanmış olup ilgili web sitesini veya işleten kişiyi desteklemek amacıyla veya web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. “PORTAL” üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu linkler vasıtasıyla erişilen web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında "SAHİBİNDEN"in herhangi bir sorumluluğu yoktur.

4.11. "SAHİBİNDEN", 5651 Sayılı Yasa uyarınca "Yer Sağlayıcısı"dır ve bu konuda Telekomünikasyon Kurumu İletişim Başkanlığı’ndan ilgili emredici mevzuat uyarınca "Yer Sağlayıcı Faaliyet Belgesi" almıştır. "SAHİBİNDEN", 5651 Sayılı Yasa ve ilgili mevzuat uyarınca "Yer Sağlayıcı"lara getirilen yükümlülüklere uymak amacıyla "KULLANICI"ların “PORTAL” üzerinde gerçekleştirdikleri işlemlere ilişkin ilgili mevzuatta belirtilen nitelikteki kayıtları yasal süresi içinde kayıt altına almakta ve saklamaktadır.

4.12. " SAHİBİNDEN", 5651 Sayılı Yasa uyarınca "Yer Sağlayıcı" olması nedeniyle ilgili yasanın 5. Maddesinde belirtilen yükümlülüklere tam ve eksiksiz olarak uymakla mükelleftir.

4.13. "SAHİBİNDEN", “PORTAL”’ üzerinden "KULLANICILAR" veya "ÜYE"ler tarafından kendisine iletilen bilgileri "Gizlilik Politikası" ve "ÜYELİK SÖZLEŞME"leri hükümleri doğrultusunda kullanabilir, ifşa edebilir, bu bilgileri işleyebilir, paylaşabilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. "SAHİBİNDEN" aynı zamanda; kullanıcı veya ziyaret edenin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefonu, IP adresi, “PORTAL”nin hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, tarayıcı (browser) tipi, tarih ve saat gibi bilgileri de istatistiki değerlendirme ve kişiye yönelik hizmetler sunma gibi amaçlarla kullanabilir.
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

+ Konuyu Yanıtla
1 / 21 Sayfa 1234567891011 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aytek önemli

https:www.hukuki.netshowthread.php65195-Sahibinden-com-uzerinden-dolandiricilik-ne-yapmalipage21

sahibinden dolandiricilik

sahibinden.com dolandırıcılığı

sahibinden dolandirici

sahibindensahibinden.com dolandiricilarisahibinden.com sahtekarlıksahibinden.com dolandırıcılarsahibinden dolandırıcılığıaytek magdurlarisahibinden.com dolandiricilikengin suna dolandiricisahibinden kesim motoru dolandiricilarisahibinden.Com dolandırıcılık aytek onemli dolandırmasahibinden sahtekarlıksahibinden dolandırıcılarısahibinden dolandırıcılıksahibinden.com beni dolandirdi sahibinden.com dolandiriciligiengin sunasahibinden.com sahtekaraytek önemli sahibindenaytek önemli dolandırıcı
Forum