5 bloktan oluşan bir siteden bir daire satın aldım mütahitlede örnek dairede olan şekliyle teslim edeceğine dair sözleşme yaptım ancak mütahit kırizi bahane ederek ben bitiremiyorum diye şifahen tüm daire sahiplerine toplantı yapıp bildirdi
86 daire var bu 86 dairenin 40 tanesi arsa sahibinin 46 tanesi müteahide ait müteahit 46 dairenin 39 tanesinin tapusunu vererek satmi kalan 7 daireyide satmış ama site bitmediğinden arsa sahibi 7 dairenin tapusunu vermemiş bu 7 kişiye
bu 7 kişi kendi dairelerini kurtarmak için sanırım arsa sahibine gitmişler arsa sahibide sitenin tüm işleri bitirmeden iskanı alınmadan daire falan vermem deyince biz haledcez bize süre ver diyerek anlaşmışlar anlamışlar diorum cünki anlaşmasalar arsa sahibi kalan 7 daireyi satıp kalan işleri bitirebilirdi
sonuçta bu 7 kişinin önderliğinde bi toplantı yapıldı mütehitin battığı mahkemeye gidersek işin uzayacağı falan diyerek herkes 25 bin lira versin kaaln işleri bitirelim dediler bunların amaçları iskanı alarak kendi dairelerini kurtarmaktı arsa sahibi dışındaki 46 kişiden 25 kadar kişi bu oluşuma katıldı para veren bu 25 kişiden toplanan paralarla kendi dairelerini içini yaptılar bizim gibi para vermeyenlerin dairelerin içi yapılmadı tabi topladıkları parayla ancak kendi dairelerini yaptılar iskan alınması için gerekli para toplanamadı
su durumda iskan alınmadığı için arsa sahibi bu 7 tapuyu vermiyor doğal olarak adam iskanı alın öyle vereyim diyor bunlarda şimdi blok blok blok yönetimlerini oluşturarak 5 blok var toplam bu 5 bloğun 2 sinin tamamı arsa sahibine ait diger 3 blok mütehaitin sattığı bu bloklarda yönetimi oluşturarak tabi yönetim oluşursa oluştuğu andan sonraki iskan için gereken ve eksil kalan ortak alanlardaki mastafları bizlerden talep edebilecekler.
bloğumuz 16 daireden oluşmakta blok yönetimi oluştura bilirlermi, kaç kişiden imza almaları gerekir .ben ve benim gibi dairesi bitmeten kişiler imza vermezse yönetim oluştura bilirlermi yönetim oluşturmak için birfiil dairede oturmak gerekmiyormu .dairelerde oturum olmadan yönetim oluşturabilirlermi. diyelim yönetim oluşturdular ve istan için daire başı şu kadar para lazım dediler bunu bizdenmi mütahittenmi talep edecekler mütahit ödemezse bizden talep etme hakları varmı
bilgi verenlere şimdiden teşekkürler