1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Vize ve vize ihlali

alman ev arkadaşlarımın vizeleri 14 aralıkta sona eriyor ama 19 aralık'a kadar türkiyede kalmaları gerek. buraya öğrenci değişim programıyla geldiler ve şu anda bir üniversitede öğrenim görüyorlar, öğrenci vizesi almak yerine 90 günlük turist vizesiyle gelmişler malesef.
    şimdi biz ne yapmalıyız, hiç bir şey yapmasak, ayın 19unda türkiyeden çıkarken başımıza ne gelir, siz 5 gün fazladan kalmışsınız diyecekler ve bize para cezası verecekler, ama ne kadar vereceklerini hiç bir yerde bulamadım ben. sanırım fazladan kalınan gün başına para veriliyor, fakat ne kadar veriliyor, bilemiyoruz...
    bir de sadece para cezasını ödemek yeterli midir yoksa, bizi hava alanında 2-3 saat sorgulayıp, uçağımızı kaçırtırlar mı?
    bu para cezası nereye ödenir, hava alanında özel bir yer var mıdır? yoksa, gidin yeşilköy vergi dairesine ödeyin mi denir bize?
    aslında vize uzatma şansımız da var ama, emniyete gitmeden önce randevu almka gerekiyor ve bize verebilecekleri randevu tarihi ay sonuna denk geliyor ve o tarihte kızlar çoktan almanyaya dönmüş olacaklar.
    şimdi biz sizce, ayın 19'unu bekleyip, çıkışta para cezası ödeyelim yoksa, 14ünden önce bulgaristana gidip, sınır kapısında yeni bir vize alıp geri mi dönelim, hangisi daha uygun?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    13.356
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Vize ve vize ihlali

Vize süresini geçirmeniz durumunda, tekrar Türkiye ye giriş için problem yaşama olasılığı çok yüksek olduğundan, alınabiliyorsa/uzatılabiliyorsa yeni vize/uzatma şansınızı denemeniz daha doğru yol olacaktır.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Vize süresini geçirmeniz durumunda, tekrar Türkiye ye giriş için problem yaşama olasılığı çok yüksek olduğundan, alınabiliyorsa/uzatılabiliyorsa yeni vize/uzatma şansınızı denemeniz daha doğru yol olacaktır.
    türkiyeye bir daha gelmek sorun değil, malesef şu anda normal yollardan vize süremizi uzatmamız neredeyse imkansız..
    asıl merak ettiğimiz şey; ülkeden çıkarken, nelerle karşılaşacağımız

İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba,

Bildiğim kadarıyla çok bir sorun yaşanmaz ama ilgili kişiler kara listeye alınabilir ve sonraki girişlerinde sorun çıkarabilirler, çıkışta ne gibi bir ceza uygulanır onun oturma izninin cezasının şu şekilde olduğunu okumuştum "Vize İhlali yapıldığı yıl için geçerli olan harç miktarı üzerinden bir kat fazlası ile alınır. Bu da aylık 80 tl gibi bir şey galiba" Bence üşenmeyip Bulgaristan yada Yunanistana geçsin ilgili Alman arkadaşlarınız, bir kaç saat Bulgaristanda kaldıktan sonra geri dönüp giriş yapsınlar (önerim akşam 9-10 gibi Türkiyeden çıkış yapmaları ve gece 00:00'dan sonra tekrar giriş yapmaları, gün atmış olur). Nasıl olsa Türkiye vizeyi kapı'da veriyor konsoloslukla uğraştırmıyor.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

malesef bulgaristana gidip-gelecek zamanımız yok çünkü kızların sınavları var...
    peki sizce bu 1 ay için 80 lira olan ceza 1 aya kadar mı 80 liradır, yani 5 gün için de mi 80 lira ödenmelidir, ve bu para nereye ödenir..
    bir daha türkiyeye girişte sorun yaşamaları o kadar da önemli değil.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

anladığım kadarıyla, forumdaki kimse doğru cevabı bilmiyor, ama en azından nereye sorulabileceğini varsa o bilgi de işime yarar.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    13.356
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bulunduğunuz il emniyet müdürlüğü yabancılar şubesine başvurarak 15 güne kadar ikamet tezkeresi alabilme şansınız var.
    2009 yılı için alman vatandaşlarının ödeyeceği 3 aylık tek girişlik vize ücreti 200TL civarında diye hatırlıyorum.Bu durumda iki katı olan 400TL civarında bir ceza ödenmesi ve bir sonraki Türkiye girişinin kısıtlanması olacaktır.
    Ayrıca vizenin veriliş amacı dışında sebeple kullanılması da vize ihlalidir, yani şu anda zaten en başından beri ihlal edilmiş bir vize var ortada.

İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bulgaristana gidecek zamanları yok derken? Gecede mi sınavları var?

Akşam 19 da istanbuldan çıksalar Bulgar sınırına 3 saate giderler,22'de sınırdalar. 1 saatte işlem yapılıp karşıya geçerler ki o kadar sürmez bile saat 23. orada bir kaç saat kadıktan sonra saat 00'dan sonra 3 saatte'de geri gelirler. gece 03 yada 04 toplam 9-10 saat civarı.

Bence yabancılar şubesinde günler kaybetmektense bu daha kolay,

Yinede sizin tercihiniz. Ama Erdoğan bey'in yazdığı gibi en net cevap yabancılar şubesinden verilecektir size.

iyi günler

Nerede
    istanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı alptis rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bulgaristana gidecek zamanları yok derken? Gecede mi sınavları var?

Akşam 19 da istanbuldan çıksalar Bulgar sınırına 3 saate giderler,22'de sınırdalar. 1 saatte işlem yapılıp karşıya geçerler ki o kadar sürmez bile saat 23. orada bir kaç saat kadıktan sonra saat 00'dan sonra 3 saatte'de geri gelirler. gece 03 yada 04 toplam 9-10 saat civarı.

Bence yabancılar şubesinde günler kaybetmektense bu daha kolay,

Yinede sizin tercihiniz. Ama Erdoğan bey'in yazdığı gibi en net cevap yabancılar şubesinden verilecektir size.

iyi günler

zaman yok diyorsan zaman yoktur sayın alptis...
    ayıraca gece 00:00'da sınırdan giriş yapıp da nasıl 3-4 saatte istanbula ulaşacaklar onu anlayamadım, acaba sınırdan istanbula 10 dakikada bir dolmuş falan kalkıyor da ben mi bilmiyorum..
    en net cevabın yabancılar şubesinden öğrenilebileceğini ben de biliyorum, ama malesef sizin kadar boş vaktim yok, bırakın forumda tanımadığım insanlara bilmediğim konularda ahkam kesip, ayar vermeye çalışmayı, emniyet müdürlüğün'ne gidecek kadar bile vaktim yok.. zaten öyle bir şansım olsa burda cevap beklemek yerine, emniyetten sorardım.
    bir de yabacılar şubesinde zaman kaybetmektense, bulagaristana gidip gelin demişsiniz, sorumu okumadınız ya da anlayamadınız galiba, bizim asıl öğrenmek istediğimiz, hiç bir işlem yapmadan-uğraşmadan, ayın 19unda cezası ne ise ödeyip çıkmak istiyoruz ve cezanın ne kadar olduğunu öğrenmeye çalışıyoruz, hepsi bu.

İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Ismail Ündar,

Bilgi istediniz ve sizlerle olan bilgimi paylaştım, siz bunu ahkam kesmek olarak algıladıysanız sorunu kendinizde aramalısınız diye düşünüyorum. Öyle yada böyle ben bildiğimi okurum derseniz keyfiniz bilir.
    Ayrıca kısa bir araştırma yapsaydınız İstanbuldan Bulgaristan'a neredeyse saat başı otobüs var karşılıklı olarak. Boş vaktim yok diyorsunuz, burada birilerinden cevap beklemektense telefonu kaldırıp yabancılar şubeyi aramış olsaydınız zaten bu konu hiç açılmamış olacaktı?

Ayrıca Bulgaristan önerisini kendiniz yazmıştınız, benim uydurduğum bir konu değildi.

1 / 2 Sayfa 12 SonSon