merhaba...
15,12,2008 tarihinde zabıta memurluğu sınavını kazandım.14,01,2009 tarihinde göreve başladım.ve türkiye genelinde Danıştay 12. Dairesi'nin 20.01.2009 Tarih ve E:2008/5911 Sayılı Kararı ile zabıta alım şartları bazı maddeleri için yürütmeyi durdurma kararı aldı. ayrıca bizimle birlikte sınava giren x şahsı yürütmenin durdurulması ve sınavın iptali için ayrı bir dava açtı ve sonrasında belediyeye yürütmeyi durdurma kararı çıktı.belediyenin yaptığı itiraz üzerine idari mahkeme itirazın reddine karar verdi. şu aşamada belediyenin yapacağı uygulama ne olabilir.bu mahkemede davalı olarak içişleri bakanlığıda var ama bakanlık hiçbir savunmada bulunmamış. eğer işten çıkarılma olursa ne yapmam gerekir.karar danıştay idari dava daireleri kurulundan geliyor . belediyenin itiraz edebileceği bir üst mahkeme var mıdır?x şahsının savunması kpss puanım işe alınanlardan yüksek ama ortalamada düşük yüksek puandan başlayarak atama yapılmalı şeklinde savunma yapmış.ve karar gereği işe alınması için dilekçe yazmış bizi işten çıkarıp onu işe alırlarmı.suan çalışıyorum belediyeye karar tebliğ olalı 15 gün oldu.
beni bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler